Hitchcock (2012)

Podľa mňa tento film ani tak nebol o samotnom natáčaní Psycha, ale o vzťahu Hitchiho s jeho manželkou. Ale to mi vôbec neprekážalo. A. Hopkins sa do role výborne hodil. Film je zaujímavý hlavne svojími praktikami a dohadovaním sa za kulisami filmových štúdií. Nepoznám síce životopis ani charakter A. Hitchcocka, ale mám zmiešané pocity z toho, ako ho tu vykreslili. No napriek tomu, 75%.

Bídníci (2012)

Nikdy som nebol na muzikály. Vlastne som nikdy žiaden nevidel. Toto som si pustil kvôli Wolverinovi a Gladiátorovi, aby som videl, ako si poradia so spevom. No......a až do konca som to nevypol :D Na to, že je tam 99% spevu, mi to nevadilo. Herecké výkony a celkovo výber hercov bol super. Takisto piesne, výprava, atmosféra. Dokonca mám dojem, že tento film si ešte raz pozriem.

Mupeti (2011)

Milá, vtipná a nadčasová.....blbinka :) Niektoré hlášky naozaj stáli za to, a tie narážky na niektorých hercov :D A chválim aj slovenský dabing, ktorý sa celkom podaril. 80%

Nic nás nerozdělí (2012)

Veľmi silný a ľudský príbeh. Nádherné scény, výborné výkony dospelých aj detských hercov. Z filmu sálala ľudskosť a emócie po celý čas. 90%

Mary a Max (2009)

Veľmi nevšedná tragikomédia, v ktorej sa samotný režisér dokáže dostať do vnútra snáď každého z nás. Toľko vnútorných rozborov a charakteristík zachytených pútavým spôsobom, to sa len tak nevidí. Smutné aj veselé pravdy o živote okolo nás.

Oceány (2009)

Nezabudnuteľná cesta do podmorského sveta. Jeden záber krajší, ako druhý. Je až neuveriteľné, čo všetko ukrýva podmorský svet. Pre mňa jeden z najkrajších dokumentárnych filmov vôbec. 95%

Paralelní světy (2012)

Námet výborný, vizuál takisto nie zlý, ale ten príbeh bol veľmi slabý. Škoda. Dalo sa to využiť aj inak a oveľa viac.

Temné stíny (2012)

Nemastné, neslané. Bez nejakého výraznejšieho príbehu, bez duše, a bez čara. Tentokrát sklamanie.

Frankenweenie: Domácí mazlíček (2012)

Malo to duch Tima Burtona. Výrazy postáv boli veľmi trefne priradené k ich charakterom. Hudba Dannyho Elfmana potešila. A čo že to bolo čiernobiele? Kto tam nevidel ten zámer, ten asi Burtona moc nepozná. Milý film, ktorý však určite nedokáže každý oceniť.

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

50 minút trvalo, kým sa vôbec dostali z Bilbovho domu.....a potom už len....utekali, bojovali. Utekali, bojovali .... až prišiel koniec. Bolo to síce spravené na oko pekne, ale nemôžem sa ubrániť pocitu, že spraviť z knihy Hobit 3 filmy, nie je dobrý nápad. Vyslovene som sa nenudil, ale celé mi to prišlo príliš rozťahané. A nič nové. Prakticky je to kópia "Spoločenstva Prsteňa". 60%