Vrtěti ženou (2011)

Veľmi príjemné filmové prekvapenie. Nápad bol veľmi originálny, a spracovanie snáď ešte viac. Nemal som príliš veľké očakávania, ale o to viac som bol prekvapený. Sympatickí herci, bravúrny britský prízvuk, a zaujímavý pohľad na vznik dodnes najpoužívanejšej sexuálnej hračky :D Pre tých, ktorí váhajú, že by sa mohli pohoršiť, tak to nehrozí. Filmy je veľmi elegantný a odľahčený. A predovšetkým sympatický. 80%

Melancholie (2011)

Asi som tento film vôbec nepochopil, ale pýtam sa...o čom to bolo? Na tomto sa môžu ukájať fakt len intelektuáli, a a potom ďalšia skupina, ktorá sa tvári, že tomu rozumie, aby nevyzerala blbo. Jediné, čo ma na tomto filme zaujalo, bol ten katastrofický námet. Len kvôli tomu som to pozeral. Prvá polovica, ehm ... WTF? Tú som zvládol len vďaka prítomnosti Kiefera Sutherlanda. Za neho dávam prvej polovici *. Tá druhá polovica bola zas o niečo lepšia. Hlavne posledných atmosférických 15 minút a posledný záber na rútiacu sa planétu na zem mi vyrazil dych. To "umelecké", čo tento film ponúka, mi zjavne uniklo. Za koniec filmu dávam ****, takže výsledné hodnotenie: **

Bez dechu (2011)

Scenár a príbeh relatívne fajn. Kamera a strih tiež ušiel. Ale čo tam preboha robil Lautner? Toto je drahý dôkaz toho, že tento "herec" vôbec nevie hrať a jeho herecký "výkon" si tu vychutnajú tak maximálne puberťačky, ktoré ulietavajú na jeho podobe vlkodlaka. Chcel som dať *** za Sigourney Weaver, ale kvôli tomu, čo tam predviedol Lautner sa nezmôžem na viac ako **.

Podraz (2011)

Jedna * za Bruca Willisa, ktorý tu jediný hrá to, čo má a ešte za Randyho Coutura a za scénu rozsekania. Curtis "50-centovka" Jackson hrať nevedel, nevie, a ani nikdy vedieť nebude. Tvorcovia sú pekne vybití. Vsadili na zvučné meno Willis, aj keď ten tam má len menšiu rolu nasraného bossa, ktorému ukradli peniaze. Scenár je akčná klasika, avšak natočená ansolútne nezáživne, nudne, bez dynamiky, slaboduché a bez nápadov. Je mi ľúto. Aj tých 20% je veľa.

Noc hrůzy (2011)

Naozaj milé prekvapenie. Charizmatický Colin a rola upíra mu naozaj sadla. Zaujala ma hlavne scéna v aute, kde ich upír prenasledoval, to otáčanie kamery. Taktiež miešanie hororu s vtipnými scénami bolo tak akurát, aj keď označenie komédia považujem za mierne zavádzajúce. THE BEST však bol David Tennant, ktorého som si užíval naplno. Skrátka ľakačky, akcia, napätie a štipka humoru v príbehu s rýchlym spádom, kde sa zbytočne nezdržiavali s úvodom. Pre mňa 100 % and....fucking E-bay :D

VALL-I (2008)

Najsympatickejší robotík, aký kedy existoval vo svete animácie. Úžasné stvárnenie spustošenej zeme, podmanivá hudba a atmosféra, a plnohodnotný odkaz ľuďom. Pre mňa jeden z najlepších animákov vôbec. Koľko vecí sa dá vyjadriť aj bez slov :)

Pán času (2005) (seriál)

Pre mňa najlepší seriál, aký som doteraz mal možnosť sledovať. Toľko originality, nápadov, emócií, napätia, strachu, vtipu, zmiešaného s vždy charizmatickým doktorom, to som ešte nevidel. Čo epizóda, to nový nápad a výborná atmosféra a takisto hudba. Tento seriál som si jednoducho zamiloval. 100%

Barbar Conan (1982)

Jedna * za skvelý soundtrack, ale inak film neskutočná nuda a pre mňa slabá technická stránka. Fantasy mám rád, ale Conan mi jednoducho nesadol. Nie som vyznávačom tohto kultu.

Šmoulové (2011)

Príjemná detská komédia, ktorá ničím neprekvapí, ale ani neurazí. Azrael - najpodarenejšia "digitálne" upravená mačka. Šmolkovia roztomilí, Gargamel tupý ako poleno (takto to ale má byt :D) a sympatický "Barney" z HIMYM.

Ještě na to máme! (1996)

Neskutočné dlhé a nudné. Tento typ humoru nie je pre mňa. Ak sa to dalo nazvať humorom.