Nebojte se tmy (2010)

Ak toto bol horor tak ja som Peter Pan. Film nemal zlú atmosféru, ale vcelku som mal pocit, že sám nevie, k akému žánru sa chce uberať. Miestami pôsobil detskejšie, miestami zas boli scény, ktoré by som svojmu dieťaťu pustil jedine za trest, aby malo potom 2 týždne nočné mory. Veľkou chybou bolo to, že škriatkovia neostali dlho ako anonymné zlo, a tak film stratil relatívne rýchlo jednu z dôležitých vlastností - strach z neznámeho. Bailee Madison aspoň pre mňa bola v tomto filme obsadená dobre. Dokonca aj Katie Holmes, ktorú veľa ľudí označuje za neherečku, no netuším prečo. Veľké sklamanie prišlo v úlohe, ktorú stvárnil Guy Pearce. Absolútne mi tam nesedel, nemal v podstate čo hrať, a nejako som mu to neuveril. V skratke...nevyužitý hororový potenciál.

Zvoník u Matky Boží (1996)

Krásna animácia, kvalitne prespievané piesne do slovenčiny, príjemné postavy, a pokiaľ si dobre pamätám, tak aj prvý film, ktorý som videl v kine :P

Diamanty jsou věčné (1971)

Povedal som si, že si pozriem všetky bondovky od prvej po poslednú. Túto musím bohužiaľ zatiaľ hodnotiť ako najslabšiu. Hlavne kvôli nudnému a nedotiahnutému scenáru. Ani bond-girl ma nejako výraznejšie neoslovila. Sean Connery už síce troška starší, ale stále vo forme. No napriek tomu slabší priemer.

Vo štvorici po Slovensku (2012) (pořad)

Nie je to až také zlé. Na Partičku to síce nemá, ani to až tak nepobaví, ale ukazuje nám to krásne slovenské zákutia, o ktorých som ani nevedel. Jediná veľká škoda je, že to herci nehrajú prirodzene, ale hrajú to, čo im povie réžia. Ale vcelku príjemný cestopis. 65%

Medvěd (1988)

Neveril by som, že z medveďov môžu byť takí skvelí herci, keby som to nevidel na vlastné oči. Nádherná príroda, nenútené emócie. Pastva pre oči. 90%

Kurýr z podsvětí (2012)

Úplne zbytočný film, ktorý neohúri, ani nepobaví. Deanu Morganovi to proste nejde, a celé to pôsobí tak nejako amatérsky. Film nemá žiadnu hodnotu. Ani o ničom nevypovedá, ani nepobaví diváka. Tak snáď za toho Mickey Rourkea na konci dávam tu jednu * - - - 10%

Sněhurka (2012)

Tento film na mňa pôsobil miestami veľmi rozporuplne. Najviac ma však prekvapilo, že sa dej netočil okolo Snehulienky, ale okolo kráľovnej, čo však nebolo na škodu, keďže sa mi zdalo, že Julia Roberts si úlohu náramne užívala. Nápad spraviť z trpaslíkov zbojníkov ma pobavil. Princ bol sympaťák a spolu s Lily Collins im to klapalo, ako mechanický stroj. Celkovo ako milá rozprávková komédia v netradičnom poňatí fajn. Zážitok mi kazili len 2 veci, a to: 1. Lily Collins by mala spraviť niečo so svojím obočím :P --- 2. Tá "pesnička" na konci, to bolo akože čo? A k čomu? Absolútne mi to tam nesedelo a pripadal som si, ako keby si zo mňa na konci filmu niekto spravil srandu :) No napriek tomu 75% za podarene využitý námet.

Prometheus (2012)

Po dlhej dobe som konečne šiel na celoslovenskú premiéru. A môžem povedať, že sa oplatilo. Mňa osobne Ridley Scott vôbec nesklamal. Nepatrím medzi milovníkov série Votrelca, i keď sa mi celá séria páčila. Prometheus však pre mňa osobne znamená úplne odlišný a iný pohľad na vznik votrelca a taktiež prináša zaujímavú teóriu o samotnom vzniku ľudstva. Atmosféra filmu je podmanivá, prostredie planéty pôsobí v 3D odeve až nebezpečne blízko, a 3D zábery vo vesmírnom priestore som si doslova užíval. Myslím, že nebudem jediný, kto si myslí, že z toho môže byť ešte celkom slušná filmová séria. S odstupom 2 dní od premiéry mám nutkanie si to vychutnať znova na veľkom plátne v 3D so všetkým, čo k tomu patrí.

Yankee Zulu (1993)

Pre mňa detská nostalgická spomienka, a stále sa k nej rád vraciam :)

Ghost Rider 2 (2011)

Neviem čím to je, ale mne to nepripadalo až také hrozné. Nevravím, že Cage je úžasný herec, ale predsudky voči nemu nemám. Film je podľa mňa dobrou akčnou oddychovkou, a dialógy tu nezlyhávajú až tak, ako v zbabranom prvom dieli. Nejde o žiaden skvost, ale ani neurazí. Pre mňa priemer - 50%