Paralelní světy (2012)

Námet výborný, vizuál takisto nie zlý, ale ten príbeh bol veľmi slabý. Škoda. Dalo sa to využiť aj inak a oveľa viac.

Bourneův odkaz (2012)

Tak nejak mi unikol celý význam toho, prečo sa tento film vlastne natočil. Spracovanie zvládnuté výborne. Obsadenie rolí takisto, akčné pasáže super. Čo sa však týka významu filmu, vystáva otázka: NAČO? Pre mňa zbytočnosť bez ktorej by to Bourenovská trilógia prežila bez najmenšej ujmy.

Ve službách Jejího Veličenstva (1969)

Veľmi divne vyznejúci príbeh agenta 007. Scenár podľa mňa fajn (až na hlášku: "To by se Connerymu nestalo". To bolo fakt trápne). Dokonca mi nevadil ani nový bond, ale neskutočne ma iritovala tá čipkovaná košeľa alebo ako to nazvať. Človek čo mal na starosti kostýmy mal asi veľmi vtipné obdobie. Každopádne je táto bondovka lepšia, ako tá, čo nasledovala po nej.

Diamanty jsou věčné (1971)

Povedal som si, že si pozriem všetky bondovky od prvej po poslednú. Túto musím bohužiaľ zatiaľ hodnotiť ako najslabšiu. Hlavne kvôli nudnému a nedotiahnutému scenáru. Ani bond-girl ma nejako výraznejšie neoslovila. Sean Connery už síce troška starší, ale stále vo forme. No napriek tomu slabší priemer.

Vo štvorici po Slovensku (2012) (pořad)

Nie je to až také zlé. Na Partičku to síce nemá, ani to až tak nepobaví, ale ukazuje nám to krásne slovenské zákutia, o ktorých som ani nevedel. Jediná veľká škoda je, že to herci nehrajú prirodzene, ale hrajú to, čo im povie réžia. Ale vcelku príjemný cestopis. 65%

Ghost Rider 2 (2011)

Neviem čím to je, ale mne to nepripadalo až také hrozné. Nevravím, že Cage je úžasný herec, ale predsudky voči nemu nemám. Film je podľa mňa dobrou akčnou oddychovkou, a dialógy tu nezlyhávajú až tak, ako v zbabranom prvom dieli. Nejde o žiaden skvost, ale ani neurazí. Pre mňa priemer - 50%

Šmoulové (2011)

Príjemná detská komédia, ktorá ničím neprekvapí, ale ani neurazí. Azrael - najpodarenejšia "digitálne" upravená mačka. Šmolkovia roztomilí, Gargamel tupý ako poleno (takto to ale má byt :D) a sympatický "Barney" z HIMYM.

Elitní zabijáci (2011)

Škoda, že De Niro nedostal v tomto filme viac priestoru. Výber hercov ma nesklamal, ale podľa mňa mal v sebe väčší potenciál, ako nám bolo naservírované. Občas zbytočne zdĺhavé, komplikované a nedotiahnuté. Owen aj Statham sú pre mňa herci, čo sa týka akčnej roly, takže ten súboj v nemocnici som si vychutnával každým záberom. Avšak v konečnom dôsledku obyčajný priemer. 60%

Megamysl (2010)

Priemerný animák, no stále ničím neurazí. A tá hudba od AC/CD Black Sabbath, a Guns´N Roses to bol nápad na jednotku :)