Králova řeč (2010)

Zo začiatku som tomu nevedel prísť na chuť, neskôr ma zaujali herecké výkony Colina Firtha a Geoffreyho Rusha. Inak u mňa priemer. Nebol som z toho tak očarený, a ani sa ma to tak nedotklo, ako som čakal podľa tunajšieho hodnotenia. Príjemná dráma, ale vychvaľovať to do nebies rozhodne nebudem.

Méďa Béďa (2010)

Čakal som väčší prúser. Ale ako úplne jednoduchá a primitívna zábava to rozhodne stačilo. Film nemá s inteligenciou a logikou absolútne nič spoločné, ale o to tu predsa ani nešlo :)

300: Bitva u Thermopyl (2006)

Vizuálne krásne zvládnutá práca, bojové scény boli pôsobivé, a digitálnej krvi až až.....až príliš veľa na môj vkus.

Percy Jackson: Zloděj blesku (2010)

Klasický priemer. Snáď troška lepšie ako najnovší Súboj Titanov. Efekty na úrovni ale vo väčšine bezúčelové a vyznievali tak nejako naprázdno. Na jedno pozretie tak akurát.

Oko za oko (1996)

Priemerný krimi thriller, ktorý však neurazí. Naozaj kvalitné herecké výkony, akurát že tomu možno bolo treba troška viac pritlačiť na pílu a bolo by to za 4 hviezdičky. Môj obľúbený Kiefer Sutherland sa svojej úlohy zhostil presvedčivo, rovnako ako Ed Harris a Sally Field.

Mechanik zabiják (2011)

Akčná jazda od začiatku do konca. Jason Statham v skvelej forme, a v pre neho ako uliatej úlohe nájomného vraha. Posledná tretina filmu bola jednoducho pastva pre oči. Dostal som, čo som čakal. 90% :::edit::: po druhom pozretí moje nadšenie tak nejako opadlo. Jason je síce fajn, ale....hmm..niečo tomu chýbalo.....s ľútosťou klesám s hodnotením na 65

Cizinec (2010)

Pomalé tempo, príbeh nič moc, ale zato sympatické hlavné postavy, aj keď z toho mohli dať oveľa viac. Takže 2 hviezdičky plus jedna za Benátky.

Tupíři (2010)

Nemám rád paródie od týchto dvoch režisérov. Podľa mňa sa im všetko podarilo skôr strápniť, ako parodovať. Ale musím uznať, že toto im vyšlo :) Bavil som sa, a čakal som, kedy konečne niekto dá Twilightu podpásovku. Niektoré scény fakt ušli. 60%

Hon na čarodějnice (2011)

Typický priemer zmiešaného historického filmu a fantasy. Nič veľkolepé, ale rozhodne neurazí. Nicolasa Cagea dokážem v pohode zniesť a s Ronom Perlmanom po boku im to šlo pekne od ruky. Možno som čakal troška viac, no na druhej strane, Dominic Sena nie je bohvieaký režisér, aspoň v mojich očiach. Ako oddychovka na nedeľné popoludnie to stačí. 60%

Pavouci z vesmíru (2010)

Aj keď nízkorozpočtové, ale na jedno zhliadnutie to nebola až taká hrôza. Za málo peňazí, relatívne dosť muziky.