Letopisy Narnie: Lev, čarodějnice a skříň (2005)

Po zhladnutí druhej a tretej Narnie, musím dvihnúť hodnotenie. Uvedomil som si, že jednotka ma tak vtiahla do deja, a ten finálny boj ma tak uchvátil, ako to ani zďaleka nedokázali jej pokračovania. Jednotka má predsalen svoje čaro.

Eragon (2006)

Film hodnotím sám o sebe, bez porovnávania s inými filmami. Mne sa osobne tento film veľmi páčil. Mal síce svoje slabé miesta, ale to sa dalo prežiť. Fantasy mám proste rád, a toto sa vcelku podarilo.

Rallye smrti 2 (2010)

Dostal som presne to, čo som čakal. Tvorcovia opäť nesklamali. Chvíľu to síce trvalo, kým došlo k prvému závodu, ale akonáhle to začalo, bolo sa na čo pozerať. Záver nemal chybu. Je možné, že natočia aj trojku? :D

Bitva o planetu Terra 3D (2007)

Príjemný akčný animák s úžasnou hudbou. Animácia nič svetoborné, ale tá hudba, námet a spracovanie to zachránili. Žeby inšpirácia pre Cameronovho Avatara?

Agora (2009)

V prvom rade musím povedať, že moje hodnotenie nezodpovedá tomu, ako sa tu niektorí vyjadrili, že kresťanstvo a všeobecne náboženstvá sú k ničomu. Nebudem tu nič obhajovať. Ja sám som kresťan a som na to hrdý. Samozrejme v začiatkoch kresťanstva a v tej dobe bola morálka niekde inde. Boli to kruté časy a veľa kresťanov boli len zmanipulované ovečky v dave, ktorý riadilo zopár ľudí. Takto to bolo ale nikto nemá právo odsudzovať za toto súčasných kresťanov. Film mal inak krásnu výpravu aj príbeh. A Rachel Weisz to zahrala na jednotku.

Lyžařská hlídka (1990)

Nostalgické a príjemné spomienky na tento film :) Nehnevajte sa, ale dávam štyri :)

Černý blesk (2009)

Naozaj na ten smiešny rozpočet z toho bolo vyžmýkané maximum, ja som sa bavil a je príjemné vedieť, že aj Rusi vedia točiť dobré oddychové filmy ;)

Ten Největší (2007)

Nemôžem si pomôcť, ale bavil som sa :) Inak Roba Schneidera moc nemusím, ale toto bolo príjemné. Nechápem prečo, ale vôbec nič mi tam neprišlo trápne :) 75%

Repo Men (2010)

Zo začiatku sa to troška pomaly rozbiehalo, zhruba od polovice filmu už to bola pekná filmová nádielka, zdravo brutálna a krvavá. Jude Law si svoju úlohu splnil dobre. Bolo by to na 3 *, ale bola tam jedna scéna, ktorá ďalšiu * pridala. (scéna v starom dome, prepadnutá podlaha, pád písacieho stroja). Kto videl, vie. :) takže celkové hodnotenie **** alebo 75 %