Prime (2005)

příjemné, rozhodně inteligentnější než většina vztahových/romantických komedií. Krásná a dobrá Uma Thurman, poklidné tempo, nenásilné zvraty (akorát ten závěr mi přišel tak nějak divný). Celkově 70% - potěší, ale moc dlouho si ho pamatovat nebudu. A že bych toužil ho v brzké době vidět znovu, to asi taky ne.

Shake Hands with the Devil (2007)

těžko komentovat. Osobně beru spíše jako dokument. Pro Dallaira asi další z pokusů jak se vyrovnat s něčím, s čím se prostě vyrovnat nelze. Myšlenku tento film předává dokonale, jen škoda že ho 99% lidí nikdy neuvidí.

Drive (2011)

uhrančivé. pod kůži se zažírající. soundtrack, který nejde v hlavě vypnout. Důkaz toho, že méně je mnohdy mnohem více.

Magnolia (1999)

1. Uvěřitelně neuvěřitelné 2. Skvěle zahrané 3. Neskutečně pasující OST od Aimee Mann (pro mě obzvláště Wise up) 4. Recenzí (ani stovkou recenzí) nesdělitelná, přesto neskutečně výmluvná atmosféra a vůbec celé vyznění filmu 5. MUST SEE movie.

Správci osudu (2011)

klasická zápletka zasazená do originálního prostředí. Originální, kdo chce, může si zapřemýšlet o vlastním osudu a třeba zkusit změnit svůj plán :-) jediné, co mi trochu kazí dojem je klasický holywoodský konec...jinak příjemně jiné, dynamické s dobrým Damonem. 75%

Tři dny ke svobodě (2010)

jako obvykle nadstandardní výkon Russella, žánrově velmi povedený kousek, který přináší dostatek akce, napětí...sympatický učitel se změní v chladnokrevně kalkulujícího člověka schopného udělat cokoliv pro svůj cíl. 80%

Uvnitř tančím (2004)

víceméně vše již bylo řečeno v předchozích recencích, nebudu proto opakovat znovu to samé a pouze dodám: "Tančeme", nejen uvnitř, má to smysl...

Interstate 60 (2002)

skvělý Oldman, originální myšlenka, velmi zdařilé zpracování. Myslím, že v tomhle filmu je "ještě něco" a bude to jeden z těch, které je potřeba vidět víckrát, než člověk objeví celou podstatu. Každopádně nepustí celou dobu od obrazovky. Vřele doporučuji.

Ondine (2009)

Drsná země a přece krásná. Těžký život a přece by ho spousta z nás chtěla (alespoň na tu hodinu a půl co trvá tenhle film). Klasický příběh a přece jiný. Lehký nádech nadpřirozena rámovaný touhou nemocného dítěte po tom, aby se i na nejneuvěřitelnějších a nejzapadlejších, bohem zapomenutých místech stalo něco magického. Když k tomu přidám výborný hudební doprovod Sigur Rós a pro mě osobně moře, vychází mi z toho velmi povedené dílko. Ani nevím proč, ale člověku se zase na chvíli chce věřit na mořské panny, zázraky a to že láska a dobro zvítězí nad zlem a nenávistí. (což se mi u moc romantických filmů nestává). Takže suma sumárum, Ondine je stejná a přece "jiná". Irská. 85%