Přišla v noci (2023)

Porušit životní zásadu nechodit na české filmy do kina se fakt vyplatilo.

Elvis (2022)

Tohle je prostě Baz Luhrmann, co víc se dá říct.

Annette (2021)

Film je to nepochybně zvláštní a během něj jsem se občas necítila úplně příjemně, ale jako celek opravdová nádhera.

Malé ženy (1994)

Toto zpracování není o nic horší než to nové z loňska. Když říkám o nic, není to tak docela pravda, je horší o Christiana Balea.

Barton Fink (1991)

Tohle bylo skvělé.Syn mi tvrdí, že nemám Coeny ráda, ale když se dívám na svá hodnocení, tak to asi nebude pravda.

Kouř (1990)

Ten, kdo totalitu zažil, ví jak moc tento film potěší. Vám se to možná zdá přemrštěné, ale věřte, že takoví Duškové byli v každé fabrice. Myslím, že je to nejlepší film, který po revoluci na toto téma vznikl. Je v něm vše, navíc podané originální sklepáckou formou, která samozřejmě každému nemusí sednout.

Den sedmý, osmá noc (1969)

Je možné natočit film, který je děsivý i úžasně vtipný? Ano, je a chci ho vidět znova, protože za jedno zhlédnutí ho není možné vstřebat." ... akce proběhne v naprosté tichosti."

Happy End (1967)

O tomhle filmu jsem neměla šajn. Nechápu, kdo mi ho zatajil :-)

Zatmění (1962)

Nemůžu jinak, čtyři hvězdičky, které jsem chtěla původně dát, mi připadají tak nevypovídající o kouzlu, který pro mě ten film má. Kontrast dlouhých hektických scén na burze a tichého zahledění do sebe Vittorie, která filmem prochází v dobových šatech jako krásná neosobní modelka, bydlící v krásném neosobním bytě. A hyperaktivní Allain, narozený v bytě plném starožitností, na krásném historickém místě.

Za borovicovým hájem (2012)

Už dlouho jsem neviděla film s tak skvělým scénářem. Je pravda, že mnohem lepší jsou první dvě třetiny, ale komplexně jde o příběh, který je až antický.