• Mysteriózní

Northangerské opatství (2007) (TV film)

Kultivovaná zábava na víkendové veřejnoprávní odpoledne. Příběh je poněkud plošší (nevím zda vlivem předlohy či scénáře), děj předvídatelný a konec možná až příliš rychlý. Ale herci byli fajn, obzvláště Catherine, kterou bych s chutí zprznil. A propos, neměly ty "dobové" kostýmečky neměly trochu moc hluboké dekolty?

Království - Série 2 (1997) (série)

IMHO stejně kvalitní jako první série, i když trochu jiné filmařskými postupy . Výplky retardů u mytí nádobí jsou stejně kouzelné. Lars je při závěrečných titulcích stejně přesvědčivý, ač prázdný. Mně se ale nejvíc zamlouval ten cynický humor. Obzvláště silně byl přítomen v 6. (2.) díle. Řezal jsem se, jako už dlouho ne. Lars je zkrátka režisér s kromobyčejným nadhledem a není se tedy co divit, že je jedním z mých top.

Pyšná princezna (1952)

Souhlasím s obitusem, Pasternakem a dalšími. Tak krutě poplatná režimu by asi pohádka být neměla. Protože pak už to tak nějak pohádka není. A že je mezi lidmi oblíbená? Inu, to možná předznamenává věci budoucí. Nebo jen špatný vkus. Protože kromě rajcovně paličaté princezničky a vtipných rádců tato pohádka nemá až tak moc co dalšího hezkého nabídnout. Jen to mrazení v zádech.

Pollock (2000)

Film trpí podobnými klady i neduhy jako jiné životopisné filmy (Kinsey, Čistá duše, Hledání Země-nezemě, Důkaz,...). Herecké výkony a atmosféra jsou perfektní, ale v takovýchto snímcích se neubráníte přílišné glorifikaci a alespoň mírně jednostrannému výkladu.

Obušku, z pytle ven! (1955)

Po letech jsem tuhle nádheru zase viděl a moc se mil líbily kulisy, herecké výkony a propojení animovaného a hraného filmu (scény s obuškem). Je to taková čistá pohádka s výchovným poselstvím.

Malá čarodějnice (1984) (seriál)

Tohle mě vždycky dokázalo spolehlivě rozněžnit ba i rozplakat. Nádherná hudba a celkově morálně sněhobíle čistá záležitost. Mezi Smetanovými večerníčky ten nejlepší.

Pornografický vztah (1999)

Velmi poučný film o chybách, které nemusíte udělat a o dobrých krocích, které byste udělat mohli.

Pohádky z mechu a kapradí (1968) (seriál)

Smetanovy večerníčky miluji, ale duo K+V mi k srdci nepřirostlo tak silně jako jiné jeho kousky. Možná je to i poněkud schizoidními příběhy a hudbou, které mou dětskou duši docela děsily. Jinak samozřejmě klobouk dolů před kvalitou.

Maxipes Fík (1976) (seriál)

Vinyl s příběhy byly lepší. Když jsem to znovu po letech viděl, byl jsem dost zklamán, proto musí jedna hvězda dolů.