Oni (2008)

Ono, taka klasika (schovam sa pod postel), ale ta atmosfera je vyborna. A aj Liv. Teraz takto o 01:09 mam celkom aj neurcity pocit strachu ;)

Past na rodiče (1998)

Celkom prijemny rodinny film (aj s klasickou nepocuvatelnou hudbou) z cias, ked Lindsay bola este pekna (dieta) a vedela hrat.

Tři oříšky pro Popelku (1973)

Ono to vlastne ani nema zlozity dej, ci dobre herecke vykony. Ale nieco tam je, nieco co funguje. A ta zimna krajina - presne si pamatam ten pocit, ked som to videl po prvykrat. Chcel som mat kona a zit v zime.

Království ohně (2002)

Nemozem si pomoct, ja mam drakov rad :) Ano, vela veci tu nesedi, ale to mi bolo jedno. Ta atmosfera mi zato stala. A konecne mi Matthew McConaughey nevadil.

7500 (2019)

Nerozumel som chovaniu únoscov a ani chovaniu pilota. V tom strese a s tym adrenalínom asi zrejme stačilo eliminovať prvého únoscu a bolo by vyriešené. 2* dávam za prvú polovicu filmu, kde tu nervozitu človek prežíval od safety control uz v terminály.

Stamping Ground (1971)

No, dokument. Záznam a par hippie múdrosti.

Explorer: Lost in the Arctic (2023)

Veľmi povrchný dokument z dielne NG, v ktorom neboli spomenuté ani základné zistenia, ktoré v týchto rokoch uz dávno poznáme. Ak by to bol film dvoch kamarátov amatérov na expedícii, dal by som hodnotenie určite vyššie.

Právo podle Lidie Poët (2023) (seriál)

Je az nepochopitelne, ako dlho a aka obmedzena spolocnost sme boli vzhladom na prava zien. Ked si predstavim, ze naprilkad v Svajciarsku ziskali zeny pravo volit az v 1971, mrazi ma z toho. Neviem, aka bola Lidia Poët v sukromi, no ak bola tak panovacna, samoluba a tak neochotna spolupracovat sposobom, akym ju serial zobrazil, potom tych neustupkov a svojim sposobom odporu voci jej osobne zrejme nebolo tolko kvoli pohlaviu, ale povahe. Co sa tyka pripadov, tie mali zrejme prezentovat humornu zlozku serialu. Zrejme to neboli realne pripady surodeneckej dvojice. Pretoze ak ano, chyba mi nutnost vyznamu studovat pravo, resp. cokolvek. Hudba moderna, ta sa mi pacila. Dialogy zvlastne, pretoze Lidia sa vyjadrovala ako sucastnik, pricom rec ostatnych bola primerana dobe, v ktorej sa dej odohraval.