Toxický mstitel (1984)

Tak jsem se na to po dlouhým rozmýšlení podíval. A musím říct, že opravdu nevím, jak nebo vůbec co hodnotit i trashe tohoto typu. Lloyd Kaufman je opravdu blázen.

Minuta věčnosti (2021)

Film je krásně nasnímaný a Jiří Langmajer hraje dobře, což je u něj tradiční, když mu to scénář povolí. Tady však scénář nefunguje, často se tu opakuji stejné výrazy, Martina Babišová má text z třetiny vyplněný plevelnými slůvky a samotný dialog je vlastně je vymýšlení vzpomínek, které pro dej nemají téměř význam. Nápad filmu je dobrý, stejně jako to, že po půlce si nemůžeme být jistí, zda jde skutečně o žánr, který jsme si mysleli, že sledujeme. Nakonec však scenáristé výměnknou a zvolí to nejjednodušší, bohužel i s horší variantou toho, jak to s Lucií dopadne. Aby film fungoval, musel by být postaven na filozofických otázkách a ty řešit, bohužel však neustále posloucháme pouze: vzpomínáš jak...? A k životním otázkám se vůbec nedostaneme. A vážně mě to mrzí.

Krotitelé duchů: Odkaz (2021)

Leč bych moc chtěl tu čtvrtou hvězdu dát, nejde to. Třetí krotitelé nejsou špatný film, ale příliš se táhne. A co je horší, originální herci tu sice jsou (ano, včetně Harolda Ramise a Sigourney Weaver), ale pouze minimálně. Přiznávám, že právě na ně jsem se těšil a musím říct, že když nastoupí na scénu, začnou cedit své sarkastické hlášky, je to jako koukat na úplně jiný film, protože v tu chvíli se to zvedne. Potitulková scéna sice působí jako úvod k pokračování, ovšem zda dorazí je ve hvězdách a navíc, užili bysme si víc původní hrdiny?

Chucky (2021) (seriál)

Leč je Chucky ve formě, užijeme si ho o dost méně, než bychom chtěli. Když už ucedí hlášku, je to perfektní, bohužel to je nucen proložit i tím, že má dceru patřící sexuální menšině. A to je jen základ pro to, že hlavní postava je gay, který se zamiluje do jiného gaye (světe div se - tmavé pleti), takže kvóty jsou bezpečně splněny. A řekl bych, že to je největší narušení celé série, protože mj. jde o seriál, který má zřejmě nižší rating, takže i krev tu má naschvál světlejší barvu, tyto dva body zcela odbočují od série (což by mohlo být jedno, kdyby pevně nenavazovala na Chuckyho kult). Ve zkratce, není to tak strašné jako 4. a 5. díl, ale řadí se to lehce nad ně.

Chuckyho kult (2017)

Ještě lepší, než předchozí film. Příběh se zajímavě vyvinul, překvapivě konci a zároveň propojil původní hrdiny se současnými. To bych opravdu nečekal. PS. Když Chucky potká paní, ktera se ptá, jestli ji vidí, přijde vtip, u kterýho jsem se upřímně trhal smíchy.

Chuckyho kletba (2013)

Tak tohle jsem fakt nečekal. Celá série má stejného scénáristu, dokonce i předchozí dvě kraviny (bohužel další důkaz, že pokračování hororů z 80' se v devadesátých a nultých letech nedařilo/bylo nedůstojné). Ovšem šestý díl série předchozí dva ignoruje a logicky navazuje na původní trilogii. Tak takhle ano, pane Mancini.

Chuckyho sémě (2004)

Čím dál víc do prdele, humor už je otravný, příběh žádný, další Nová panenka otravná, Jennifer Tilly kandidátka na zlatou malinu všech dob. Fuj.

Chuckyho nevěsta (1998)

A je to tady. Nová panenka poctivě kazí, co se dá. Humor začíná být infantilní a celé je to jaksi mimo. V první trilogii se pokouší Chucky o přechod do Andyho. A tady k tomu najednou potřebuje amulet, který má u sebe v rakvi. Přitom to předtím šlo i bez něj, ale... aha, on to je jedinej důvod pro tu road movie, ha, ha.

Dětská hra 3 (1991)

Od trojky jsem čekal daleko méně. Sice je o trošku slabší, ale jako uzavření trilogie funguje. Dál už je to horší

Dětská hra 2 (1990)

Chucky je zpátky a drží se na stejné úrovni jako jednička. Přímo navazuje na své první zjevení a dává to smysl. Finále v továrně na good guy je dobrý nápad.

Časové pásmo bylo změněno