Teď vaří šéf! (2014) (pořad)

Zdeněk je frajer. Jako bavič neomrzí, ale to, že je skvělý gastronom a podnikatel je hlavní. Od něj se učit je pocta.

Hrdina proti své vůli (1992)

Nějak nemůžu uvěřit, že byla doba, kdy se mi Geena Davis líbila. Vždyť už tady to není můj typ. Ale to je vedlejší. Hoffman a jeho podvodníček jsou tím charakterem, se kterým se jednoduše sžijete, je to sympaťák i smolař - přesně ta směsice, která zabere (viz. Rocky). Na páteční večer, když se nemůžete rozhodnout, který film, tohle je dobrá volba.

Kráska mezi muži (2010) (TV film)

Fádní Duffovina, jakých natočila spousty.

Adult World (2013)

Na rovinu, Emma nikdy nebude takový herecký vamp, jako její teta, chybí jí něco jako jiskra, ale to neznamená, že je špatná herečka, jen, že jí nevidím v zásadnějších filmech. Možná se pletu. Celý film je hodně reálnou sondou do životů amatérské pisatelky básní a výstředního básníka (takhle si přesně představuju básníka), kterého zahrál výborně John. Bohužel tu jinak není nic, co by bylo nějak stěžejní. Dojde k jednomu zvratu, který, možná, pobaví, ale jinak pouze šeď skutečnosti všedních dní.

Bota jménem Melichar (1983)

Komedie, která mohla být ve své době prima, z dnešního pohledu by to neuspělo. Ale hodinku vás to zabaví, když je o víkendu ošklivo.

Ztřeštěné léto (1986)

Naprosto ujetej film v době, kdy vznikala jedna Policejní akademie za druhou. A popravdě jsem v tom viděl hodně shodného, včetně některých herců, co si zde střihli podobnou roli jako v PA. Zasmál jsem se mnohokrát a Godzilla demolující město mě totálka dostala :-D

Kódované vysílání (2013)

Není to absolutně objevný, natož originální. Ale zabavilo mě to, když jsem potřeboval a o to šlo.

Únos (2012)

V jeden den jsem shlídnul Zmrzlou zem a Únos. Oba filmy inspirované skutečnou událostí, oba mrazivé, v obou hraje Cusack, jen tady ho najdete na světlé straně síly. Od filmu, jež čestí distributoři pojmenovali Únos, jsem nečekal nic. Zkrátka naštvanej tatínek si jde pro dceru. Ale po postupném odhalování skutečností jsem se fakt divil, že mě tenhle film minul. Ta jedna hvězda navíc je za konečné rozuzlení, které jsem rozhodně nečekal.

Území mrazu (2013)

Jak jen to říct. Film, kde na opačných stranách barikády stojí dva moji oblíbenci. Což je super, bohužel Cage posledních pár let drží stejný výraz, který se svojí kamenností začíná podobat Seagalovi naštvanému/veselému/smutnému... Cusackovi jsem psychopata skutečně věřil, doma hlava rodiny, které si všichni ve městě váží, v chatě šílenec, který rád loví. Hudges mě, ale ve filmu fakt štvala. Vím, že jde o film podle skutečnosti, což mu dodává na mrazivosti, ale ta holka byla prostě hrozná. Čekal jsem něco víc, jako Insomnia, proto jsem zřejmě nebyl tak nadšen, jak jsem očekával, ale určitě ne špatný film.