Nemesis 5: The New Model (2017)

Před shlédnutím celé série jsem tohle proklikal a bylo mi jasné, že to bude děs a měl jsem pro to připravený odpádek. Ovšem po shlédnutí čtyřky, která je úplný shit, musím z toho slevit. Tady aspoň trochu nějaká snaha je, spíš tedy vzdát poctu prvním třem dílům tím, že se tu objevují postavy z nich, které jsou však do minuty zlikvidovány. Kamera i efekty jsou extrémní, výkony neherců brutálně toporné, "kung fu" k smíchu, takže je to vlastně dost zábavné.  Ps. Sue Price je na starý kolena mnohem hezčí, než byla v době její kulturistické éry.

Nemesis 4: Zjevení (1996) odpad!

Konečně pořádně epické sci-fi natočené v rozpadlém bloku budov v Bratislavě, kde vidíte celou dobu nahou krásnou kulturistku. Akorát, že vůbec. Opět jde o úplně jiný film, než dvojka, trojka. A o mnoho řádů horší, bohužel už ne v tom zábavném smyslu. Tohle už bylo opravdu špatné, jako kdyby to točil Lloyd A. Simandl a ne Albert Pyun.

Nemesis 3: Boj s časem (1996)

S každým dalším dílem zjišťuju, že jakékoliv hodnocení je irelevantní a měl bych změnit to na předchozí část. Jednička je zběsilé fajn céčko, dvojka s jedničkou nemá nic společného, kromě toho, že se změnilo pohlaví hlavní postavy, která se jmenuje stejně (a nevím, jestli je to tam nebo tady, v jednu chvíli Alex řeknou dokonce příjmením Alexe z jedničky). Každopádně dvojka byla blbinka, která měla absolutně jednoduchý příběh o Xeně, která se na konci utká s mimozemšťanem (skutečně nepovažuju Nebulu za robota). A teď trojka - přímo navazuje na dvojku, ale to co se v ní děje je absolutně nepochopitelný, bizarní a směšný (v tom dobrém slova smyslu, kde se bavíte tou hloupostí). Celej film jsem měl podtržený tím, že jsem na něj koukal s titulky, které musel překládat dislektický elektro slovník v 90. let, věty nedávají smysl, občas se přeloží jmeno postavy, jindy zůstane v anglickém tvary a v další scéně se přeloží do jiného významu v čestině :D. Nedává to žádnej smysl, ale je to brakově cool.

Nemesis 2 (1995)

Vůbec jsem nepochopil, co ma druhy díl společného s jedničkou. Nestane se tu vlastně nic, jen do sebe vsichni řežou. Poctivá jedna hvězdička.

Nemesis (1992)

Céčková blbinka, dostal jsem přesně, co jsem chtěl.

Apokalypsa (1979)

Trochu jsem se bál kouknout na verzi Redux uz jen z toho důvodu, ze ma o hodinu vic, než kino verze. Ale dost pravděpodobně si ji za čas jeste doženu. Prvni dvě hodiny jsou nadupané tíživou atmosférou, ale občas i nadsázkou, viz. velitel "miluju vůni napalmu po ránu." Ještě pred poslední pul hodinou jsem mel v plánu napálit tomu pět hvězd. Ovšem jak se do příběhu dostane Brando, moje nadšení lehce ochablo. Nejen, ze s nim mám problémy jako s hercem, který byl arogantní a namyšlený, ale i proto, že jeho postavy jsou vždy podobného macho charakteru, ktery mi nesedí. V této části navíc dojde k filosofování, které mělo opodstatňovat to, kudy se vydal, tam jsem byl, však lehce znuděn. I tak je to, ale hodně nadprůměrný film, který doporučuji.

Olověná vesta (1987)

Film je tvořen první dlouhou částí výcviku, kde platí, že méně je více. Trénink pod taktovkou hláškujícího vedoucího, který všechny stírá je zábavný prvních 15-20 minut, poté uz se mi toho přejedlo. Druha cast je tvořena epizodkami, které na sebe navazují hodně volně. Největší problém jsem měl se sžitím se s postavami, prvni pulku mezi nimi nejsou nijaké interakce, proto jsem si s nimi nedokázal navázat vztah. Závěrečná akce mi přišla dost nepravděpodobná v chování vojáků vrhajících se vstříc sniperovi nebo sedícími za dirou ve zdi, kterou je může jednoduše oddělat. Kubrickova poetika je mi velmi vzdálená. Neboť se snaží do filmu zasadit hlubší podtexty, ale pro me nejsou dobře uchopitelné.

Četa (1986)

Tak jsem si dal trio slavných filmů z Vietnamu. Četa je nejvíc divácky vděčná, ma klasický dějový oblouk, utíká a postavám přejete, aby se zachránili, případně je nekdo sejmul. Pohodička.

Na nože (2019)

Příjemný filmek, který dává dohromady několik slavných detektivů, aby vytvořil nohého. řekl bych, že je to takový pastiš. Ví, že nedosáhne kvalit svých vzorů a díky tomu se často sebeshazuje či vytváří netypické humorné situace. Z dvojky tvořené pro Netflix se bojím, snad to nebude tak hrozný.

Flash (2023)

Ezru jsem předchozích filmech DCEU, ani ve Fantastických zvířatech moc nežral. Tentokrát se, ale dočkáme jeho dvojrole, kde vidíme jeho před deseti lety a v současnosti. A ta pozice staršího mu velmi sedí a dokazuje, že umí hrát. Zvlášť ve scénách, kdy teskní po rodině, maximálně pak ve scéně, kdy se v obchodě na konci loučí s podstatnou postavou, tam hraje očima, což mi připomnělo Slye, když hraje Rockyho.  Film je absolutně svůj, humor je často nekorektní, narvaný nápady a celé to jede kupředu. Kritizované CGI mi je jedno u všech filmů, efekty mě zhruba od druhého Spidermana (od Raimiho!) nezajímají, tak to jde mimo mě. Keatonův Batman je, samozřejmě perfektní (pro mě byl vždy, až do Aflecka jediný správný Batman). Spoustu věcí je tu hlavně pro komiksové fandy, kteří mají něco z Flashe načtené, kam se řadím i já. Stejně tak camea jsou pro lidi znalé historie DC filmů a seriálů od počátků, stejně tak jistý velký pavouk, který se tam mihne nebo to, že v Návratu do budoucnosti nehraje M.J.Fox. Někteří kopou do této série už jen z principu, pohrdají Snyderovou vizí a tvrdí, že jeho fanoušci jsou toxičtí. Já jeho fanouškem jsem, nikdy jsem se k hnutí za návrat aktivně nepřidal a kdybych napsal něco pozitivního do komentářů, tak mě tam hned zařadí. Čili pro mě jsou toxičtí právě ti, kteří fandy hejtují. Stejně tak všude nepíšu, jaký jsou Marvel filmy shity, leč si to myslím, právě proto, že jsem byl fanda Marvel komiksů, než je začal Disney prznit. Takže tak.