The Last of Us (2023) (seriál)

Tož kurde... První díl mi fakt dobře sedl. Jsem hrou nepolíbený, tak jsem myslel, že půjde o komorní "zombie" příběh, kde sledujeme příběhy v kolonii přeživších. Pak už se to zvrtlo ke klasickému zombie. Co jsem, ale nevydýchal jsou třetí a osmá epizoda, které nemají s příběhem nic společného a existují čistě z toho důvodu, aby si tvůrci mohli odškrtnout kvóty - gayové, lesby. Když jsem viděl Bellu Ramsey, říkal jsem si, že je hezké, že do jedné z hlavních rolí obsadili někoho s lehčím downovým syndromem. Ovšem později jsem zjistil, že postižená není a je nebinární, čili další kvóta v cajku.

Duchové Marsu (2001)

Ze začátku jsem k tomu přistupoval hodně skepticky a kritizoval, co jsem viděl. Ovšem pak jsem zjistil, že jsem se začal dobře bavit a Carpenterův rukopis je tu znát. Sice moderní efekty tolik jeho filmům nesedí, ale vzhledem k tomu, že to nebyla digitální pecka ani tehdy, tak si to vlastně můžu připsat k plusu (asi tomu pomohlo, že jsem to viděl dvacet let po vzniku).

Dutch aneb Bláznivá cesta (1991)

John Hughes má za sebou neuvěřitelně dobrý scénáře, ale taky neuvěřitelně špatný (Sám doma 3). Dutch se plácá někde mezi nimi. Opět opakuje svoje tradiční ingredience, ale tentokrát mu to s nesympatickým klučinou nevyšlo, což snižuje o hodně celý film. O´Neil hraje svojí klasiku, ale je to myšleno v dobrém.

Klaunka (2023) (TV film)

Jedna ze tří hlavních legend Semaforu se představuje blíže. První třetina je režijně hodně neudržená, kdy lítáme sem a tam. Tahle část nám ukazuje Molavcovou klaunku, ovšem dále se dostaneme pod povrch a vidíme Molavcovou milující. Ukazuje se žena pokorná, přemýšlivá a smutná. Myslím, že stejně jako u Jiřího Suchého by Klaunce slušela více celovečerní forma, ale i tak nahlédneme do duše ženy, které potěší, když jí potvrdíte, že je Vaším dětstvím.

Americké graffiti (1973)

Tak a mam Lucasovu celovečerní filmografii za sebou a že to nedalo moc práce. Americké graffiti jsou vyznáním k dospívání v padesátých letech tak, jak si je tvůrce pamatuje, k tomu přidá naivní romantiku a vznikne spletenec příběhů jedné noci, ktera ma být jakýmsi zlomem mezi náctiletím a dospělostí. A na me to fungovalo. Ps. hudba je precizně vybraná.

Všechny moje lásky (2000)

Hezkej film, ale kouzlu Jacka Blacka jsem nikdy nepodlehl a tady tomu není jinak, spíš mě ta jeho monotónní komika ve filmech ruší.

Lebkouni: Dědictví Udary (1997) (TV film)

Asi nejslabší ze všech filmů, namet jsem jiz videl mnohokrát a lépe zpracován.

Lebkouni: Nedotknutelní (1996) (TV film)

Nedotknutelní se pokoušejí dál rozvíjet mytologii Alien nation a celkem se jim to i daří. Tentokrát tu mame lebkouny z nižších sociálních kast a vetřelčí královnu.

Lebkouni III: Temná budoucnost (1994) (TV film)

Filmy, které navazují na seriál nejsou v rámci své video distribuce vůbec špatné. Samozřejmě oproti původnímu filmu lehce zaostávají, ale jsou vlastně fajn.

Lebkouni (1988)

Velmi komorní sci-fi kriminálka, která je ve své podstatě spíše paralelou na filmy založené na boji proti rasismu, da se říci že je to lehká variace na V žáru noci. Koukat se na to dá a pár hlášek se opravdu podařilo.