Knihovníci - Série 4 (2017) (série)

Nesmírně příjemný seriál, který je tak dada a no problém, že ho nejde neshlédnout. 4. sezóna navíc vrátila důležitou postavu z filmové trilogie. Já jsem spokojen.

Cobra Kai (2018) (seriál)

Někdo by mohl říct, že měknu... Pak ať se, ale podívá na hodnocení na Rotten tomatoes, kde má CK k dnešnímu dni 100%. Totální kick ass. Autorům se povedlo vdechnou duše kladným i záporným postavám a díky tomu jim věříte jejich chování i proměny. Macchio i Zabka si, viditelně, užívají návrat k největšímu hitu jejich kariéry (mimo jiné jejich postavy shlížejí na svět podobně jako já a nechápou, jak se vše proměnilo). "Mladá krev" se nechová tak, že těm dětem dali pár facek. Scénář je vypiplaný tak, abyste věřili tomu, co kdo řekne a zároveň, aby na vás dýchala nostalgie při flashbacku i při vyprávění o panu Miyagi či zmínkách o záporácích Cobra kai. Když už jsem si říkal pět minut před koncem posledního dílu, jestli druhá série nepokazí, co první započala a jestli má co říct, dostal jsem v posledních třech scénách odpověď, že se může jet dál a nebudu zklamán. Nakonec - Stylizace a hudba za jedna! Zapomeňte na Next karate kid i "remake" z roku 2010. Daniel-san vs. Cobra kai je jediná správná cesta. Youtube se vskutku vyprsil. Ps. jediné dva minusy jsou casting Zabkova syna, protože i když s ním máte sympatizovat, tak vypadá slizce. A druhé a to je, bohužel, pochopitelné, avšak musím ho zmínit, je nepřítomnost Pata Mority, ale ve vzpomínkách si ho užijeme.

Před půlnocí (2013)

Sice si musíte počkat 40 minut, ale pak dostanete to, na co jste čekali. A to včetně nejrealističtější, půlhodinové, hádky mezi manželi v historii filmu. Naprosto úžasný vývoj postav.

Před soumrakem (2004)

Celine a Jesse jsem si velmi oblíbil. Nezávislá romanťárna pokračuje. Tentokráte mají na svůj rozhovor 80 minut a čas je tlačí. Je skvělé vidět, že s Linklaterem se do scénáře pustili právě obě hlavní hvězdy a je znát, že zřejmě nad tím, kam se jejich postavy dostali a jak změnili, hodně přemýšleli. Z mladého frajírka je teď nesmělý ženáč a z naivní dívky žena, která si není jistá sama sebou, ale přesto chce měnit svět. Duchaplné a krásné. Ps. snad nikdy jsem neviděl tak uvěřitelné charaktery jako v této sérii.

Před úsvitem (1995)

Úžasně vybroušený scénář a hlavní dvě role úžasně procítěné. Měl bych si dát facku, že jsem tak dlouho otálel se shlédnutím.

Dr. House - Série 5 (2008) (série)

Při sledování čtvrté série jsem měl strach, že to půjde kvalitativně dolů. Ovšem pátá řada je naprosto inovativní. Ke konci se začnou dít věci, které naprosto nečekáte a úplný závěr (poslední dva díly) je pecka, takové rozuzlení nakopává hvězdu navíc. Jeden z těch mála seriálů (alespoň v době natáčení, kde se skutečně charaktery postav - především hlavní postavy rozvíjí a to dost uvěřitelně).

Dr. House - Série 1 (2004) (série)

První série je výbornou ukázkou toho, jak se rodí legenda. V šílenství všech možných seriálů z prostředí nemocnice Dr. House vyčnívá svojí originalitou, výborně napsanými charaktery a perfektním sarkasmem. Ps. kdykoli mi bude šoufl, tak nejdřív zjistím, jestli je to lupus nebo sarkoidóza :D.

Sedm (1995)

Ta pátá hvězda je za konečnou pointu. Tzn. o existenciální otázku, o tom, kdo odešel na štítu? Ale to si bude muset každej zodpovědět sám.

Red Nose Day Actually (2017) (TV film)

Love actually je, pro mě, ultimátně nejlepší romantickej film, u kterýho se vždy dojmu. Proto jsem se měsíce od ohlášení tohoto ohlédnutí těšil, až ho uvidím a vyplatilo se. Vtipy fungují stále, herci mají charisma a energii jak Fukušima a já byl opět dojat.