Purpurová barva (1985)

Whoopi se podařila její velká role. Herecký koncert, ty emoce, potlačený charakter... vše jí věřím a to i na úplném konci, kde bych u jiného filmu říkal, že je příliš sladký. Bohužel je Purpurová barva dost přehlížený film. Prosím, šiřte ho :).

Anděl Páně 2 (2016)

Na jedničce jsem byl kdysi v kině a následovalo velké nadšení. Proto není divu, že z pokračování jsem měl strach. Zvláště, když se vrací pouze hrdinové z nebe a pekla, nikoli lidští představitelé, které známe. Nakonec však dopadlo vše, jak mělo a Strach je zaručeně společně se Svěrákem nejlepší režisér u nás. Jediné, co bych vytknul - 1) někdy nechtěné tlačení na pilu co se týče vtipů se svatými, ale rozhodně převažují ty dobré. 2)Je vidět, že se ke konci dost stříhalo, aby nebyl film delší než 100 minut, proto je finále rychlejší, než zbytek filmu. Ovšem ve všem ostatním - výborné. Ps. hodnocení filmu jsem si schovával na svůj 2100 film :).

Zelig (1983)

Tohle je Woody, kterého mám nejraději, spousty vtipných momentů za minutu, samozřejmě absolutních a skvělý styl ala pseudodokument. A hlavně, námět velmi originální.

Sluha dvou pánů (2000) (divadelní záznam)

Naprosto úžasný počin, samozřejmě, díky Donutilovi, který zde dokazuje, že je geniální herec (nikoli pouze bavič, jak jsem se v některých komentářích dočetl). Dvě a půl hodiny vás zajímá vlastně pouze to, aby co nejdřív opět přiběhl na jeviště. Skvělý humor a výborné nastudování.

Columbo (1971) (seriál)

Poručíku, děkuji, že jsem mohl být součástí Vašich vyšetřování. Moje žena se na Vás ráda dívala také. Víte, ona se v takových věcech vyzná ;).

Láska a smrt (1975)

Film naprosto nabušený nápady, vtipy a absolutnem.

Život je krásný (1997)

Příběh o tom, jak může být zoufalství prožíváno jinak.Teď mi došlo, jak je Roberto Benigni geniální.

Seber prachy a zmiz (1969)

Ze starých Woodyho filmů je tento jistě ten nejlepší. Tolik nápadů, kolik dokázal tento režisér vměstnávat do filmu je snad až nemožné.

Tajemná řeka (2003)

Je to tak, zase jednou dávám pět hvězd za výborný příběh, režii ze staré školy, výborné tři hlavní postavy, která má každá hloubku a strasti, za dobré vedlejší role manželek, u kterých je také vidět, že nejsou ploché doplňky a také za to, jak je skvěle na konci vyobrazeno, jak všichni vnitřně zápasí s tím, co se stalo. Opravdu dobré.

24 hodin: Dnes neumírej (2014) (seriál)

Sice se tahle série nevyšplhala k nejlepším třem, za které považuji 1.,2. a 5. To však není překážkou k tomu plně si ji vychutnat. Protože do nich neměla daleko a mít kompletních 24 dílů, tak si myslím, že by se k tomu vyhopsla. Konečně méně střílení a opět silný konspirační příběh. Návrat mnoha starších postav potěší. Jen doufám, že se Kiefer jednou odhodlá pokračovat, takhle si jeho konec nepředstavuju :).