Hvězdný prach (2007)

Pohádka hodná bratří Grimmů, krásný příběh o nádherné hvězdě (Claire Danes), kterou jsem ani nepoznal, nikdy se mi moc nepáčila, ale tady jsem se asi zamiloval. Celý příběh je originální, Michelle Pfeiffer je i ve svých letech in a skvěle hraje bezcitnou zrůdu. De Niro předvedl naprosto bezchybný výkon, jeho postava je skvěle ujetá, ale zároveň chytrá. Moc to nedokážu popsat, takhle vysoké hodnocení dávám málo, ale tady jsem od počátku filmu stoupal, nejdřív jsem chtěl dát průměr, v půlce nadprůměr a na konci jsem byl naprosto přesvědčený, že lépe to natočit nešlo.

Vedlejší účinky (2013)

Moc povedený psychologický film. Zpočátku jsem byl mírně nakrknutej, protože jsem čekal, že se film poveze na vlně konspiračních teorií proti psychofarmakům, ale jak jsem začal zjišťovat, co se děje dál, vtáhnulo mě to a nemohl jsem přestat koukat. Říkal jsem si, že 4* jsou adekvátní, ale 5* dávám s klidným srdcem.

Batman se vrací (1992)

Dokonalá depresárna. Výstřední Burton, rozpolcenost postav v perfektním scénáři a nezapomenutelná atmosféra. Pro mě nikdy Nolanova trilogie nedosáhne kvalit burtonovejch dvou dílů. Za prvé nechápu, jak většina lidí právě tyto dva filmy porovnávají, protože je tam dvacet let rozdíl a za druhé, nechci vidět do detailu, co Bruce pije k snídani a proč má potom špatný den jako u Nolana. Batman má být částečně nepochopený, možná depresivní muž, u něhož neznáme všechny podrobnosti o jeho životě. Má být tajemný, přesně, jak to definoval komiks Návrat temný rytíře, která inspirovala Burtona. Naturalismus současných adaptací mě nebaví.

Iveta živě (2012) (pořad)

5* za naprosto dokonalou učebnici psychiatrie a alkoholismu :-D

Čistá duše (2001)

Skvělej film, výborný herecký výkon Russella Crowa, dobová atmosféra, není co vytknout. Pocta pro Johna Nashe. Dlouho jsem odsouval shlédnutí tohoto filmu, vlastně už od předpremiéry, na kterou dostala ségra vstupenky. A myslim, že pravej čas na shlídnutí padl teď. Právem oskarovej film.

Uvolněte se, prosím (2004) (pořad)

Kraus je výborný, jednička v ČR, co se týče žánru.

Show Jana Krause (2010) (pořad)

Kraus je výborný, jednička v ČR, co se týče žánru.

Star Trek IV: Cesta domů (1986)

Opět naprosto jinak odvyprávněný příběh, ale myšleno jen v tom nejlepšim. Záměrný humor, se přesně hodil ke každému charakteru zvlášť a přesně zapadal do děje. Zkrátka přesně takto by to vážně mohlo být. Výborný!

Highlander (1986)

Před lety jsem si na VHS nahrál tenhle film, ale viděl jsem jen kousek, nebavilo mě to. Teď jsem si řekl, že je možná čas napravit křivdy a ono ejhle, rázem chápu, v čem je ta kvalita a kult.

Dylan Moran: Like, Totally (2006)

Váhal jsem mezi 4 a 5*, jelikož mi to přišlo slabší než The monster, ale pořád je to Moran a pořád je tu originality víc, než u jakýhokoli jinýho baviče. Navíc ten jeho přístup k světu a alkoholismus je bomba.