Halloween 4: Návrat Michaela Myerse (1988)

Na čtvrtou část sem mi dívat nechtělo, bral jsem příběh uzavřený druhým dílem. Trojka byla taková blbinka, která mě bavila, ale vzhledem k tomu, že se v ní nevyskytuje M.Myers, necítil jsem k ní zášť. Poté, co jsem si přečetl v Cinemě příběh celé série, napadlo mě, že to musím vidět, protože mělo jít po prodeji práv a jakési podprůměrné filmy s úsměvným vznikem, případně s hloupoučkým dějem. Proto mě překvapilo, když jsem se podíval na tento návrat a k mému překvapení to nebyla katastrofa. Sice nedosahuje sice kvalit originálů, ale nějaké přidané hodnoty tu jsou. Například se tvůrci nepřiklonili k lekačkám, které nesnáším, ale hrají si s divákem, takže vždy navodí atmosféru, kdy hudební doprovod zhustí melodii a vy víte, že na vás Michael odněkud bafne. A to se nakonec nestane (jen asi ve dvou případech, ale i tam čekáte, že se podle tradiční kompozice záběru objeví jinde). Přemožení Michaela je sice velmi neoriginální, ale následné závěrečné vyústění v domě mě hodně překvapilo a to jsem nečekal. Takže čtyřka má zaslouženě 60%.

Halloween 5 (1989)

I kdybych nevěděl, že v době natáčení ještě nebyl scénář dopsaný, poznal bych, že je tu něco špatně. Jako by byl film poslepovaný z různých verzí námětů, které ale působí zcela jinak. Vlastně nejen to, měl jsem pocit, jako by do filmu vstoupil muž v černém z úplně jiného filmu, vůbec mi to nepasovalo a nedávalo smysl. Propojení Jamie a Michaela bylo už za hranicí. Tahle série (když pominu, že záporák je asi nesmrtelný) nefungovala na nadpřirozených jevech. Víceméně jsou tu pozabíjeni všichni, kromě dvou postav. Proto se bojím, že šestý díl bude pouze natahování omletého námětu.

Hamlet (2005) (divadelní záznam)

Tento týden jsem dostal kritiku, že přestávám být originální v recenzích. Řekl jsem si, že to napravím, ale k tomuhle nemůžu nic říct, protože to byl snad jedinej muzikál, kterej se mi líbil, a to protože to nebyl klasickej českej shit, ale vznikl pod záštitou rock opera, což znamená, že se dočkáme verze netradiční.

Hamouni (1994)

Začátek byl parádní, spousta černého humoru, bohužel pak jsou příbuzní odstaveni na vedlejší kolej a M. J. Fox má spíše morální postavení, což mě mrzí. Mohlo to být dost nekompromisní.

Hannah Montana (2006) (seriál)

Z úcty k panu Matěji Sedláčkovi.

Hannibal (2001)

Teprve po shlídnutí Hannibala mi došlo, jak je Mlčení jehňátek, sakra, dobrej film. Všechny klady předchůdce jsou zde pryč. V první části byl Hannibal "vedlejší" postava, ale dokázal celý film strhnout k sobě. Věřili jste mu mega inteligenci psychiatra, což bylo ve spojení s sadistickým vrahem smrtící, ale téměř celý film stačila atmosféra a výborné herectví A. Hopkinse, abyste si hrůzu domysleli. Tady je špatně úplně všechno. Tuny nechutných a zbytečných scén, které z Hannibala dělají spíše kreténka, který své řádění zaobaluje do jakéhosi intelektuálního kabátku s pomocí historických keců. Totální nepochopení postav a mrhání talentu řady herců. A to, že film točil Ridley Scott je viditelné pouze v několika prima nápadech, které mi však připomněli spíše režijní styl jeho bratra. Po tomhle paskvilu, který točil dobrý režisér se bojím podívat na Červeného draka, který měl na starosti, nejen mnou, opovrhovaný Ratner.

Harry a Meghan (2022) (seriál) odpad!

Netflix se inspiroval u HBO a jeho pseudodokumentů o Jacksonovi a Allenovi, kde jsou pečlivě vybráni lidi, kteří budou kydat špínu, ale z protistrany nikdo nepromluví (členové královské rodiny odmítli, ale to neznamená, že nemohli mluvit jiní). K celému jsem přistupoval nezaujat, jelikož jsem o tomhle sváru moc nevěděl. Během krátké doby mi Megan (která mi dříve přišla milá) dokázala, že je to uplakaná, věčně fňukající a rozmazlená holka se sebevědomím velkým jak Everest. Ve skutečnosti, pokud nejste černý či homosexuál, pak jste bílej hajzl a ještě hůř snad máte ještě titul. Nekonečné plivání, které je obhajováno "důkazy" které jsou vytržené z kontextu nebo úplné spekulace, které znějí věrohodně, pokud je předložíte jako jediný možný způsob pravdy. Pokud se někdo přivdá do královské rodiny, musí vědět, co ho bude očekávat, neboť čte tisk a jistě ví, co se píše o ostatních z této vládnoucí rodiny. Jsem však rád, že Harry zde vystupuje spíše neutrálně, je vidět, že má své blízké rád a sám je hlavně rozervaným člověkem, který neměl lehký život (od úmrtí maminky po princovské povinnosti), proto hledá hlavně klid a lásku. Je však silně zmanipulován ženou, kterou miluje a chce ji podporovat. Megan je Yoko Ono rodu Windsorů. A třešničkou na dortu je její neustálé zpodobňování k princezně Dianě, což je extrémně neuctivé.

Harry Potter a Relikvie smrti - část 1 (2010)

Říkal jsem si, čím by mě mohl David Yates překvapit, když tak zvoral poslední dva díly Harryho. A dneska jsem z kina odcházel se značným nadšením. Z Relikvíí smrti dokázal udělat válečný drama s prvky fantasy. Přesně tak, jak si to J.K.R. představovala. Po letech tam opět jsou emoce. Super. Překvapil.

Harry Potter a Relikvie smrti - část 2 (2011)

Monumentální zakončení celé série. Yatesovi jsem po pětce a šestce nevěřil, ale už první částí mi ukázal, ž je to správná cesta a ve spojení s druhou částí sága skončila tak, jak skončit měla. Celý film mi připomínal napětí jako ve filmech z druhý světový a myslim, že to byla ta správná cesta :-)