• Western

Krvavá pomsta (2016)

Konečne poriadny western v štýle talianskych spaghetti-westernov, už len ten začiatok je super. Nevravím že to je film ako z 70 rokov, kde boli hviezdne westerny, ale na dnešnú dobu je to super. Prostredie a hudba super, záporák takisto, hlavný hrdina mohol mať viac charizmy ale ako zažmúrim oči. Taisa Farmiga je krásna pre oči . Film nie je dlhý , akcia mi postačovala. So mspokojný.

Sněhurka (2012)

Ako absolútny nefánušík takéhoto typu filmu je možno moje hodnotenie až nadmieru :-))  Pozrel som to na zabitie nudy. Krásna Lily Collins stojí za to, pekné kostými atd atd..ale ináč typický americký kopírak skvelej klasiky, ale toto nie naša "Popelka" ...hmm

Old Henry (2021)

Konečne po tých všetkých "počítačových " komiksovkách pre malé deti , sa natočil slušný poctivý reálny western , a to je chválihodné, pretože tento žáner bohužiaľ je dosť v dnešnej dobe v úzadí , čo je škoda :-( . Kde sú staré zlaté časy 60-tych, 70-tych rokov.... Ale detto. Film má slušnú atmosféru, s prekvapivým vyvrcholením, hlavný hrdina nie je nijaký "fešák" s top postavou, ale naopak, neupravený, chudý, neumytý rančer :-)) . Výborná hudba, pekné drsné prostredie, jediný mínus dávam za to, že v celom filme nie je ani štipka deja odohrávajúca sa v nejakom westernom meste. Ale ináč super.

Straniero... fatti il segno della croce! (1967)

Zaujímavý "špageťák" ,..ako samozrejme nedosahuje to kvality Leonoviek, Corbucioviek či Eastwoodoviek, ale mne sa to páčilo. Tajomný cudzinec je klasika, nejaké tie prestrelky , počúvateľná hudba ako podmaz a jednoduchý dej, postačuje na odreagovanie v dnešnej dobe, kde sa točí málo takých filmov tohoto žánru.

Černé zrcadlo - San Junipero (2016) (epizoda) odpad!

...nechápem tie top hodnotenia, asi som z inej planéty, ....keby táto časť mala aspoň atmosféru a podobne, ale - nič. Bez atmosféry, napätia, nuda a čisto nútená lgbti propaganda lesbizmu , iba kvoli tomu to nakrútili, za mňa odpad

Život Adèle (2013) odpad!

Odporné, nechutné, stupidné, dekadentné ...už ani neviem čo napísať, takýto film môže natočiť len sexuálny úchyl z kdejakými úchylkami,.....toto nie je drama či romanca, ale erotický film či dokonca lesbické porno...... pre mňa nechutné, zvrátené a odporné!

Krotitelé duchů (1984)

Klasika klasík, skvelí herci,. atmosféra, vynikajúci song s chytlavou melódiou,....narozdiel.od remaku z roku 2016 ktorý je úplný otras....je tento film, skvelý.

The Overnight (2015) odpad!

Na film som natrafil čistou náhodou,.....ach ...čo na toto povedať,.....ohavnosť prvého stupňa....kto toto môže len natočiť,..len úchyl podgurážený drogami, a herci nevynímajúc. Fuuj.

Batwoman (2019) (seriál) odpad!

...lesbická herečka, no dobre človek to prgĺgne..... ale aj lesbická postava a Batwoman?.... to už teda nie...... klasický komiks je top, a ja sa ho strikne držím!.....ale tieto s pepáčením sračky nestoja za nič ......

Vyšinutý (2020)

Skvelý film, presne taký podľa môjho gusta. Veľká podobnosť zo starším bratom - Voľný pád - 1993 z Michaelom Douglasom je očividná. Russell Crowe hrá naozaj dobré svoju špecifickú rolu v tomto snímku. Film ma hutnú atmosféru, napätie cítiť zakaždým, hudba pekne podkresľuje celkový dojem, podľa mňa sa oplatí si nájsť čas na tento snímok.