corax8

corax8

socka

• 16.2.2009  11:43
    Pražská 5 (1988)

No paráda. Rád se vracím k těmto věcem, který jsem dlouho neviděl. A musím říct, že většinou jsem překvapen. u pražské 5 příjemně. Mám pocit, že vždy jsem to vnímal pouze v souvislosti se sklepem, ale po popsledním shlédnutí vidím jako všech 5 přízpěvků rovnocených.

• 16.2.2009  11:42
    Visací zámek 1982 - 2007 (TV film) (1993)

Myslím, že to byla první Zelenkova mistifikace. A popravdě, kam se hrabe na Mňágu i na Rok ďábla. Do detailů propracovaná budoucnost kapely, která už nastala. mám prostě ten film rád.

• 16.2.2009  11:38
    Bumerang (1996)

Hodně drsný snímek z komunistického koncentráku. Jiří Schmitzer je prostě vynikající. U sledování jsem si pořád říkal, tohlůe se musí potrestat a jak se s tím vyrovnat. Moc nevím, ale ke smíření s minulostí tenhle film přispět může.

• 16.2.2009  10:29

Miluju tu atmosféru a pomalé plynutí času. V tom filmu je prostě na všechno spoustu času, ale nikoliv prázdného. Vše je vyplněno úžasnou atmosférou. Ač nekouřím a kafe nepiju měl jsem po shlédnutí na oboje chuť.

• 16.2.2009  10:27

Výborný film. Oslava volnosti ve filmu. Pořád mne překvapuje jak moc se dá vymačkat z neherců a z improvizace. Vznikají bizardní dialogy, plné všednosti.Samozřejmě miluju scánu rodičů a syna v posteli.

• 16.2.2009  10:15
    Cirkus Humberto (TV seriál) (1988)

Hodně povedený seriál. Je dobré že je vyparávěn o osudech cirkusu a to bez přikrášlení. I kydž v některých dílech jsem moc neměl rád tu temnou atmosféru.

• 16.2.2009  10:12
    Big Brother (TV pořad) (2005)

Musím přiznat že jsme viděl jen jeden nebo dva díly a to mi stačilo. Už po jejich shlédnutí jsem si nadával kolik času jsem ztratil. Nebavilo mne to ani jako sonda do lidských duší. Ač se v práci setkám s dost psychicky postiženými lidmi, tak musím říct, že tohle byla síla na zvracení.

• 16.2.2009  10:11

Nejsilnější zážitek mám z hudby a textů. Prosto jsou písně, které se dají zpívat pořád. Myslím, že hudby ve filmu hodně přispívá k jeho rychlému tempu to musí bavit všechny, kdo se koukají. I Když jsem skoro stejně starý jako tento film, rád se na něj zase podívám.

• 16.2.2009  10:07

Vítězství síly cesty za svým cílem nad vlastním životem. Výborně vytvořený portrét člověka, který chce dosáhnout svého cíle, který ho nakonec přežije. Klaus Kinsky je opravdu úžasný a jestli si opravdu vymylse způsob chůze svojí postavy, tak jí přivedl k dokonalosti. Ve filmu se pořád něco děje i při pouhém pohledu do tváře hlavního hrdiny.

• 16.2.2009  10:05
    30 případů majora Zemana (TV seriál) (1974)

Dvě hvezdy dávám hlavně proto, že seriál měl manipulovat veřejností a složit jako propaganda. To se mu myslím povedlo. Zmanipulovaná fakta, která byla víceméně známá v pravdivé podobě. Co se seriálu nedá upřít je jeho celkem slušná filmařská práce.

• 15.2.2009  16:51

Velice úsporně notočený film. Kdy většina je pouze velmi otevřený rozhovor syna a otce. Dalo by se říct, že pro film je tato zápletka dost málo. Né však v tomto podání jak hereckém tak i režisérském. mám pocit, že všichni z toho námětu vydlolovali maximum a na filmu se to pozitivně projevilo. Oba hlavní herci mě přímo nadchli.

• 15.2.2009  16:48

film jsme viděl jako malé děcko a vůbec mne nazaujal, nechápal jsem ho. Nedávno jsem se jen tak na zkoušku podíval znova a musím smeknout. Snová poetika filmu mne úplně dostala. Vyžíval jsem se v každém obarzu a jen nasával a nasával.

• 15.2.2009  16:42

Ten jeden z prvních záběrů s břitvou projíždějící oko je jeden z nejsilnějších, které jsem viděl. Ječtě teď mne mrazí, když si na to vzpomenu. Pak začne nesourodý chaos, který jsem se ani nesnažil pochopit. Prostě se střídají nesourodé více nebo méně úchylné záběry.

• 15.2.2009  16:40

Film, ve kterém vítězí síla osobnosti a je jedno, že to je malý kluk. Paradoxně je dospělejší než dospělí, kteří jsou na něm vpodstatě závislí. Děti jsou schopnéřešit situaci, ve které se ocitly a do kterých je dostali jejich rodiče. Válka je pro děti těžší než pro dospělé ale vyrovnávají se s ní lépe. Jako šílený vidím příběh znásilněného děvčete, které vlastně porodí vlastního bratra a celý film se ho snaží zbavit. br ještě teď mi běhá mráz po zádech.

• 15.2.2009  16:36

No nebylo to špatný, ale na 93 minut toho bylo dost málo. Měl jsem pocit, že většina filmu je nějak prázdná. Ne že by se tam nic nedělo, ale dělo se to proto, aby to dalo těch 93 minut. Jinak výkonou obou hlavních postav se mi líbili.

• 14.2.2009  18:19
    Wholetrain (2006)

Nejsem žádný velký odborník na graffity, ale musím, říct, že práce, těch chlapců se mi líbili. a když nakonec jede celý pomalovaný vlak je to úžasný zážitek. Na filmu mi vadil dost nepravděpodobný příběh. takhle to přece nechodí.

• 14.2.2009  15:41

Mě ten film hlavně bavil. Mám rád bizardnosti a absurdity a Buňuel s nimi ve filmu rozhodně nešetřil. na konci jsem chtěl kričet ještě.

• 14.2.2009  15:37

Krásná pohádka pro dospělé. Socialistické nadšení o lepší společnosti by se dalo z filmu těžit a prodávat. I přes to mne ten oškliví obtloustlý a nadšený mladík strhl a chvíli jsem podlehl naivnímu optimismu. bohužel mi to vydrželo jen co jsem vylezl ven z bytu.

• 14.2.2009  15:37
    Vepřinec (1969)

Výborný film. Když bi brtr říkal o čem by měl být, myslel jsme, ži si dělá srandu. Nedělal. Kamibalismus, soulož s vepři. No ale také obžaloba vyší společnosti, války a lidského zoufalství. Prostě mě Pasolini na konec dostal a věc natočil velmi dobře.

• 14.2.2009  15:33
    Babel (2006)

Určitě nejhorší ze všech tří filmů na kterých autorská dvojice spolupracovala. Ale i tak zajímavý flm, který stojí za pozornost. Měl jsem pocit jakésy nedodělanosti a vyčerpání tématů.

• 13.2.2009  14:25

Je to tedy jízda, když si člověk uvědomí co se všechno může stát během několka dní. Prostě od začátku do konce našlapaný film, který můžu snad kdykoliv. Atmosféru určitě dotváří výborná hudba, bez které by to tak dobře nefungovalo.

• 13.2.2009  14:20

Mě se film líbí svou sirovostí, kdy se nejedná o nějak nadpřirozeně vypadající hlavní hrdiny a jejich nářadí. Jinak je to trochu moc zamotanější než díl první, což filmu trochu ubírá.

• 13.2.2009  14:20

Herecký koncetr J. Bartošky a L. Mrkvičky. Líbí se mi jak jsou oceněny jednoduché věci. Sprcha je tu něco jako zázrak. Prostě nenormální doba přináší nenormální žebříčky hodnot. A ke všemu tomu hraje skupina Lucie.

• 13.2.2009  14:18
    Chlapci a chlapi (TV seriál) (1988)

Ano je to propagandistický seriál o tom žádná. Ale musim přiznat, že je tak hloupý až je vtipný. Prostě jsem se dost nasmál. Mám taky pocit, že taková slátanina nemohla nikomu ublížit a nikdo to nemůže brát vážně.

• 12.2.2009  08:52
    Cestománie (TV seriál) (1999)

Inteligentně a decentně podaný pořad o cestování. Představí pouze největší hity, ale nedá se upřít snaha o zachycení nálady jednotlivých míst. O některých místech bych třeba řekl něco jiného, ale to je zkušenosti jednotlivnce.

• 12.2.2009  08:51
    Ztraceni (TV seriál) (2004)

Výborný seriál plný zvratů a postupného odhalování tajemství. Viděl jsem první tři série a jsem zvědavý jak se příběh vyvine dál. Je fakt, že mi občas něco vadí, jako třeba některé konce příběhů, kde kamera přejíždí za zvuků srdceryvné hudby po hlavních hrdinech.

• 12.2.2009  08:48
    Chalupáři (TV seriál) (1975)

Když jsme byl malej, tak jsem nemohl vynechat jedinej díl. A trochu se divím, že mne humor seriálu baví do dnes. nadprůměrně natočený seriál s výbornými herci.

• 12.2.2009  08:47
    Šumná města (TV seriál) (1995)

Bez patosu, věcně a hlavně odborně podána zpráva o architektuře začátku mimulého století. Díky tomuto cyklu jsme se začal dívat na architekturu jinak. Strhli mne a já teď chdím po městech a vidim hnus a úpoznávám drahokami. Jediné co by se dalo vytknout je délke, ta by hohla být delší. Na druhou stranu musím ocenit originálnost každého dílu (vozíka, převleky).

• 12.2.2009  08:47
    Bylo nás pět (TV seriál) (1994)

Knihu jsem četl několikrát a seriál plně naplnil to jak jsem si knihu představoval. Povedlo se tedy dost dobře převést knihu na plátno a to bývá vzácné.

• 12.2.2009  08:45
    Byli jednou dva písaři (TV seriál) (1972)

Jemný homor a herecké výkony jsou hlavní předností tohoto seriálu. Jako lék na depresi ideální.