12 opic (1995)

Všechny ty technický hejblátka a věcičky byli moc působivý a pěkně vymyšlený. Příběh mi nepřišel zas tak úžasný. musim uznat dobré herecké výkoyn, hlavně Pittův. ale celkově se jedná určitě o naprůměrný film.

Poslední plavky (2008)

Bohužel hodně slabí. Na pár vtipů bylo škoda mrhat filmovým materiálem. Celé je to takové nekonzistentní a o ničem.

Podivnější než ráj (1984)

Opravdu pomalé tempo, téměř žádné dislogy. minimalistické herectví a přesto vyřazování jak prase.

Nebohá paní Pomsta (2005)

Místy mi film přišel troch chaotický s několika odbočkami, které nebyli zcela dotaženy. jinak zajímavý námět a pěkné zpracování. Myslím, že režiséra opět vyhledám a podívám se na další jeho díla.

Svědectví mrtvých očí (1971)

nic výrazného, kromě několika dobrých hereckých momentů. myslí, že tenhle film mi v mysli neuvízne a asi ho brzy zapomenu.

Čas (2006)

Moje první setkání s tímto režisérem a musím uznat, že povedené. Námět sám o sobě je dost zajímavý a režisér ho dovedl dobře zpracovat. Jen mi trochu přišlo, že začátek je příliš rozvleklý. Hlavní hrdinka dokázala pěkně zahrát svůj vnitřní rozpor a otázku kdo je?

Austrálie (2008)

Film plný kliše. Muž jako stroj vystupující z mlhy, obětující se kamarád, dokázání nemožného atd. jedna z hvězd je tedy za to téma původních obyvatel a druhá za pěkné prostředí. jinak to oparvdu nestojí za nic.

Tygřice (1979)

Špatný povídkový film. Ve všech příbězích je patrná snaha o humor, většinou se ale moc nedaří. Kromě dvou vyjímek a to příběhu s náhrdelníkem a s podnikatelkou.

Dravci a vrabci (1966)

První co musím ohodnotit je výborná hudba. Už dlouho mne takhle žádná filmová hudba nechytla. Jinak se mi bizardní nádech filmu. A taky je to film, který má co říct, což je dnes již dost vzácné.

Evangelium sv. Matouše (1964)

Proč už se netočí takové filmy? Škoda. Velmi jednoduše natočený film, bez zbytečných odboček a kudrlinek. Přesto velmi efektní. To je to filmové umění umět udělat z obyčejných obrázků celek, který funguje a strhne diváka.