Veřejný nepřítel č. 1: Epilog (2008)

Dobře natočené, napínavé. Do doby než jsem viděl film jsem o existenci hlavního hrdiny neměl ani ponětí. rád jsem se s ním seznámil. Nicméně mi to nepřišlo natolik dobré, baby mě film hodnbě zasáhl. Ale slušná práce. možná se k tomu ještě vrátím a další hvězdu přidám.

Ken Park (2002)

S takovími lidmi o kterých je ken Park přijdu do stiku poměrně často. Ale nikdy jsem si nevšiml, že vedou tak bohatý duševbní život dokáží tolik přemýšlet. Mladí jsou zde pouze nereálně a trochu romanticky zobrazení. Většina podobně žijících lidí to nemá v hlavě ztakhle dobře srovnaný. A ta otevřenost ta se dá ocenit.

Bílá stuha (2009)

Jeden z nejlepších filmů co jsem poslední dobou viděl. oceňuji hlavně precizní filmařinu. Dobře vystiženou dobu, kdy se film odehrává. V jednoduchosti je zde síla, všechno si tak nějak poklidně v šíleném tempu běží. postavy jsou dost propracované a věřím jim to.

Bratři jak se patří (2003) odpad!

Nic horšího jsem poslední dobou neviděl. Snad ani kousek filmu mi nepřišel vtipný. vůbec nechápu proč něco takového bylo natočeno. hlavně jsem pořád nemohl uvěřit, že jsou sjamská dvojčata. vždzť je to strašně trapný pokus.

Dekameron (1971)

bohužel musím dát jenom tři hvězdy. Na Pasoliniho je to slabé. Pamatovat si asi budu pouze dekorace, které mne dostali. Líbil se mi kontrast nahých těl a tmavých zdí. Stejně jako skromné vybavení domů. některé hercké výkony jsou hodně špatné.

Kawasakiho růže (2009)

Mám dojem, že se jedná o jeden z nejepších Hřebejkových filmů. Výborně se povedlo hlavně herecké obsazení, zvlášť musím vzpomenout na Kratochvíla a Chudíka. Jinak téma zrady odpuštění a sledování vlastních cílů je zde dobře zpracované. a opět se mi potvrdilo, že pokud má clověk svou vnitřní vypořádanou jednotu, může být jedině silný.

Sedmá pečeť (1957)

Hodně dobrý. Taková trochu road movie z 14. století. Krásně zpracované téma o těchto otázkách teď přemýšlím často a tenhle film mi dokázal poodkrýt další stupně v myšlení.

Gosford Park (2001)

Určitě zajímavý pohled spíše pod schody, než nad schody. trochu mi dělalo problém vyznat se v postavách nad schody, byli takový plošší. pod schody to bylo opravdu lepší.

Muž na Měsíci (1999)

jako film je to samozřejmě nadprůměrné. Forman je pan režisér a blbě natočený film asi neumí. Ale někjak mne to nevtáhlo. postava Kaufmana mne zaujala natolik, že jsem hned začal o něm hledat informace.

Láska na útěku (1979)

Bohužel musím dát jen tři hvězdy. Truffaud nesklamal, ale na něj je to slabé. Mám pocit, že to byl pouze rekapitulace starších filmů, což je škoda.