Katyň (2007)

Hlavně oceňuji, že mohl vzniknout film, který uvedl na pravou míru co se dříve vydávalo za pravdu. Síla filmu je i v tom, že ukazuje jak masakr dokázali zneužít Němci i Rusové. A ještě ke všemu si mylsím, že je to dobře natočený.

Kawasakiho růže (2009)

Mám dojem, že se jedná o jeden z nejepších Hřebejkových filmů. Výborně se povedlo hlavně herecké obsazení, zvlášť musím vzpomenout na Kratochvíla a Chudíka. Jinak téma zrady odpuštění a sledování vlastních cílů je zde dobře zpracované. a opět se mi potvrdilo, že pokud má clověk svou vnitřní vypořádanou jednotu, může být jedině silný.

Kdopak by se vlka bál (2008)

Chvíli jsem váhal jestli dám 4 nebo 5 hvězd. Nakonec je to 5. Mám pocit že už dlouho jsem neviděl tak dobrý film s dětskými herci. Povedlo se natočit vyváže¨ný film jak po výtvarné stránce tak po stránce příběhu. Ten je jednoduchý, ale ne moc.

Ken Park (2002)

S takovími lidmi o kterých je ken Park přijdu do stiku poměrně často. Ale nikdy jsem si nevšiml, že vedou tak bohatý duševbní život dokáží tolik přemýšlet. Mladí jsou zde pouze nereálně a trochu romanticky zobrazení. Většina podobně žijících lidí to nemá v hlavě ztakhle dobře srovnaný. A ta otevřenost ta se dá ocenit.

Kill Bill (2003)

Je jen málo filmů u kterých jsem si zapamatoval jména filmových postav tady se mi to stalo po prvním shlédnutí. Tahle zabijácká pohádka na mne zafungovala a funguje doteď.

Klíček (2009)

Vždyť to není tak špatné. Tedy co se týká režisérské a filmařské práce tak to tedy opravdu za moc nestojí. Mne oslovilo to téma. Je dobře, že se někdo pokusil do této vody opět vstoupit a natočit něco co by se s naší minulostí trochu vyrovnano. mě se dokonce i líbilo jak se to celé zacyklilo.

Kmotr (1972)

No že by to byla taková bomba, to tedy ne. Je to dobře udělaný film a pěkně se na to kouká. Očarován určitě nejsem, ale potěšen určitě.

Kolja (1996)

Já si menůžu pomoc, ale já ten film nemám rád. Pro mne je dost přeslazený, až se mi to nechce věřit. Mám dojem, že oba pánové Svěrákové mají za sebou lepší díla. I proto je moje hodnocení tak nízké.

Kouř (1990)

Opět jsem po dlouhé době viděl Kouř a je to stejně dobrý jako dřív. Sklep je prostě Sklep. Výkony Jiřího Burdy jako archiváře a Šimona Cabana jako Arnoštka jsou výborný. Potémnělý kulisy jsou parádní. Taky bohužel musím potvrdit, že téma příběhu je pořád aktuální. Prostě kdo nic nedělá ten nic neskazí, takovejch Šmídů znám několik. A ještě bych doporučil se soustředit na barmana (Vávra) a jeho hru prstů s lokýnkami na hrudi.

Kozí příběh - Pověsti staré Prahy (2008)

Tak tohle se bohužel moc nepovedlo. Když jsem se dozvěděl, že se něco takového u nás chystá držel jsem tvůrcům palce, seč jsem mohl. Po výtvarné stránce film ujde. Horčí je to s dějem, ten je opravdu nic moc a ještě horší jsou "vtipné" scény.