Tři barvy: Bílá (1994)

Možná nejslabší zástupce Kieslowského trilogie, přesto ale stále ještě špička mezi evropskými filmy konce minulého století. Kieslowski byl vynikající vypravěč a tímhle snímkem to jen bezezbytku potvrzuje.

Tři barvy: Červená (1994)

"Červená" část trilogie je opět vysokou školou psychologie postav a excelují v ní Jean-Louis Trintignant a Iréne Jacob. Dokázali vtisknout jejich postavám duši a pod vedením Kieslowského vykouzlili až trochu dojemný příběh.

Tři barvy: Modrá (1993)

Tahle Kieslowského "tříbarevná" trilogie se celá zapsala mezi nejlepší evropské filmy 90.let. "Modrý" díl je asi nejvydařenější, nejen díky skvělé Juliette Binoche, ale i pro svůj přístup k tématu.

Maléna (2000)

Drama s romanticko-lyrickým podbarvením. Monica Bellucci je oslnivě krásná a jen její půvaby samotné jsou jasně za 5 hvězdiček. Slušně zahrané role dětskými hrdiny snímku.

Hvězdná brána (1994)

Velice solidní sci-fi, pro mě osobně příjemné překvapení. Dobře vystavěný scénář a sympaticky kladný James Spader, jenž bývá jinak málo obsazován do podobných trháků, to jsou hlavní záruky úspěchu tohoto filmu. Šťouralové jistě pár chybiček najdou, ale já si myslím, že je tento film kvalitnější, než mnohé do nebe vynášené velkofilmy.

Spider-Man (2002)

Tak tenhle film že boural rekordy v divácké návštěvnosti v kinech po celém světě? A čím si tohle privilegium zasloužil? Totálně nevýrazným Tobeym Maguirem? Scénářem, který nenabízí nic převratného a ani nedá hercům šanci se rozehrát? Ne, vážně, tenhle film je jen a pouze průměr, a pokud je považován za trhák, tak já tento názor rozhodně nesdílím. Ale chápu, že hlavně divácká kategorie "teen" bude asi sdílet jiný názor. Btw. Můj dvouletý syn je ze Spidermana zatím taky paf. :-)

Vesmírní kovbojové (2000)

Celkem zajímavý snímek, který ale diváka asi ničím nepřekvapí. Clint Eastwood už není zdaleka v takové formě, jako kdysi, ale stále ještě dokazuje, že nepatří do starého železa.

Spalovač mrtvol (1968)

Něco neuvěřitelného! Kdo neviděl Rudolfa Hrušínského v tomhle, tak jako by jej ještě neviděl nikdy hrát. On tady totiž předvádí vysokou školu, co vysokou školu, přímo Oxfordskou univerzitu hereckého mistrovství. Vpodstatě se dá říct, že celý příběh je postaven jen na jeho neskutečných hereckých schopnostech. Ale to je samozřejmě míněno jen s nadsázkou. Ostatní herci jsou nepochybně taky skvělí a také scénář a režie jsou excelenetní. Bravo všem zúčastněným.

Bláznivá škola (1996)

Rádobyvtipná komedie, která ovšem dojíždí na slabší scénář a tím pádem i nepříliš humorné gagy. Jon Lovitz mi nepřijde jako "tahoun", který by měl na to dotáhnout v hlavní roli celý film na nějakou slušnou úroveň.

Návrat do ráje (1986) (seriál)

Jo, jo, kdysi měl tenhle seriál ohromné kouzlo a sledoval ho snad každý, kdo chytal doma polskou TV. Ale dneska si při pohledu na něj říkám: "Proč?" Vždyť je to stejně, ne-li více odtažité a uhozené, jako americké seriály typu Dynastie a Dallas. Ty 3 hvězdičky jsou za sentimentální vzpomínky na minulé časy.