• Pohádka

Samec (2009)

I když jsem od Samce moc neočekávala, stejně mě zklamal. Postrádala jsem vtip, švih, alespoň jednu větu bez sexuálního podtextu (teď možná trochu přeháním, ale moc jich tam nebylo), možná méně otevřených erotických scén (nezavánělo to trošku jiným žánrem?). Nikki je šíleně protivnej, namyšlenej, alibistickej, lenivej floutek, se kterým bych nechtěla mít společný ani dveře od paneláku. Na druhou stranu, Nikki je fakt samec, za což dávám jednu hvězdu. Druhou pak za to, že svůdník šel nakonec do sebe a konec byl realistický...

Proroctví z temnot (2002)

Proroctví z temnot má jeden výborný vklad - a to sice, že snímek je natočen podle skutečné události. Jinak se ale dle mého názoru originálním zpracováním chlubit nemůže a řadí se tak k mnoha dalším v řadě. A horor, u kterého mi nestojí chloupky na těle, prostě není ten pravý...

Umírající zvíře (2008)

I když je Umírající zvíře opravdu citlivě natočeným dramatem (ženská režisérská ruka je znát) o bilancování životní pouti staršího literáta a poskytuje možnosti k zamyšlení nad pravými hodnotami, snímek mě téměř nepřitáhl. A co víc, byly dokonce i chvíle, kdy jsem se nudila, o vychutnávání zdlouhavých, někdy i poloprázdných dialogů či monologů nemluvě. 55%.

Králova přízeň (2008)

Byla to trochu červená knihovna a netroufám si říci, do jaké míry snímek zachoval historická fakta. Ale pravda je, že jsem se ani na minutku nenudila, sledovat hlavní dvě herecké představitelky jako sestry Boleynovy byla radost, protože zvládly své role výborně, intriky dvora (ať už toho anglického či francouzského) mě vždycky bavily a králova přízeň byla opravdu vrtkavá...Příjemný a nenáročný film pro odpočinkovou chvíli. 75%.

Útěk do divočiny (2007)

Asi každý si položil nebo si dříve či později položí otázku: "Kdo vlastně jsem, co chci a kam mířím?". Jen ne každý bude mít odvahu učinit tak zásadní krok jako Christopher, někdo si svou "cestu" projde úplně v jiné podobě a někdo zůstane stejně sedět doma. Ale tu otázku, tu si položí většina z nás. Útěk do divočiny je nesmírně hlubokým snímkem se spoustou silných myšlenek a dojemných okamžiků, který mě donutil k přemýšlení o sobě samé. Určitě se k němu vrátím, protože jsem přesvědčená, že mnohé myšlenky a úvahy člověk vstřebá až po druhé projekci a stejně tak v každé životní etapě film nabídne něco trošku jiného. Jedna z posledních vět, kterou "Supertramp" napsal roztřeseně do svého deníku a která obsahovala jeho velké poznání, byla nádhernou radostnou a zároveň bolestnou tečkou filmu. Krásný zážitek.

Alenka v říši divů (2010)

Jako malá jsem si moc ráda prohlížela komiksovou Alenku v říši divů. Bohužel se mi asi knížku nepodaří najít, abych posoudila, jak moc se jí film drží (a hlavně literární předlohy L. Carrola), ale o jednom jsem přesvědčená - Alenka v říši divů je trochu bláznivý příběh, který potřebuje bláznivého režiséra. I přestože mi Burtonův styl nesedí, nedokážu si představit, kdo by dokázal tuto tematiku zfilmovat lépe. Herecké výkony byly slušné, digitalizace dokázala zázraky, i když občas jí bylo až přesmíru, a ta infantilní část mé duše se zaradovala při pohledu na roztomilé potvůrky a zvířata (zvlášť žabák polykající koláč byl k sežrání). Přesto ale pro mě platí, že Alenka v říši divů v knižní podobě mi připadala kouzelnější a více tajemná. 60%.

Vzpomínky na lásku (2004)

A Moment To Remember...někdy jsou slova nadbytečná. Celou stopáž jsem intenzivně prožila až do morku kostí, abych se v slzách podivovala nad sílou lidského citu, o kterém v tomto snímku plně platí, že "Ať se děje cokoliv, láska vydrží, láska věří, láska má naději, láska vytrvá."

Ďáblova dílna (2007)

Filmy podle skutečné události či biografie mají bohužel tu nevýhodu, že na filmech smyšlených většinou ztrácejí v poutavosti či dynamičnosti děje. Ďáblova dílna je toho příkladem, na druhou stranu se ale nesnaží diváka lapit do citových osidel, pouze mu předkládá reálné události - a to je v pořádku. Snímek je tedy slušně zfilmovaným dramatem určeným pro ty, kteří chtějí odkrývat další stránky zla jménem holocaust. 65%.

Zrození (2004)

Zrození začalo velmi zajímavě a poutavě, jen škoda, že tyto vlastnosti film v průběhu sledování postupně ztrácel. Tento snímek měl v podstatě jen jediné pozitivum, a to herecké obsazení Nicol Kidman. Naopak jako nedůvěryhodné hodnotím ostatní herecké výkony (včetně malého chlapce). Rozvláčné a rozvolněné tempo, které mělo zřejmě dát prostor pro přemýšlení a filozofování bylo na mě příliš pomalé (dvouminutový pohled na stejný výraz tváře Nicol, i kdyby její oči byly sebekrásnější). Doufala jsem, že rozuzlení film povýší, ale bohužel se stalo právě naopak. Přestože mělo Zrození velmi zajímavý námět, dalo se z něho vytěžit mnohem více. 40%.

Už tady nežijeme (2004)

Kdo ještě věří v dnešním světě v manželství, bude po shlédnutí filmu muset svou víru posílit, kdo ho považuje za přežitek, bude asi cítit pocit zadostiučení, aneb, když s někým jíte, mluvíte a spíte, nemusíte ho ještě milovat. I přesto, že snímek pojednává o mé oblíbené tematice a herecké výkony jsou přesvědčivé (zvláště Laura Dern), jevil se mi odtažitě a rezervovaně, ač je o věcech, které by samy o sobě měly s divákovým prožíváním zamávat. A závěrečný záblesk morálního jednání také pocit z filmu nevylepšil. Můj názor vystihli uživatelé Matty a charlosina. 55%.