To se mi snad zdá (2023)

Veľmi dobrý film, ktorý už NIKDY nechcem znova vidieť.

Tiché místo: Část II (2020)

Dospievanie, sila, odhodlanie. Veľmi prijemne spracované témy, v tomto prostredí. Z tohto pohladu má dokonca dvojka validnejšiu váhu.

Umění sebeobrany (2019)

Chlapík menom Casey jedného pekného večera pri výjazde pešo do obchodu po granulky pre ňuňatého jazvečíka, narazí na svoj nešťastný životný moment. Ten ho privedie nie len do nemocnice a nie len k odvahe posunúť sebavedomie na vyššie priečky, ale aj k reťazcu dalších zaujímavých momentov. Určite stojí za videnie keď na vás príde taká tá zvláštna chuť na očividne divný film a pri tomto kúsku sa rozhodne zabavíte. Určite by som videla priestor na zlepšenie, ale to by potom možno nebol až taký šťavnatý bizár.

Nabarvené ptáče (2019)

Kto čítal knihu, bude veľmi pravdepodobne sklamaný. Kto nečítal, nepochopí mnoho a mnoho zásadných vecí a tým pádom sa bude odohrávať hodnotenie a prežívanie filmu v diametrálne odlišnej rovine, než do ktorej bol skutočný príbeh zasadený. Absencia vnútorného monológu, ktorá je v knihe tak zásadná, nie je ničím kompenzovaná. No obrazy nestačia.

Arctic: Ledové peklo (2018)

Vyborný televízny film. Ale kino by som radšej vynechala. Atmosféra nie je taká atmosferická a dej nie je tak dejovitý aby bol dôvod na velké plátno. Určie zavážil aj fakt, že podobné snímky sme už videli bambilión krát a tu sa nedeje ani minúta snímku, ktorá by prinášala niečo nové/iné. Ale už len lvoli Madsovi nemožem dať len 3 hviezdy, hoci by som chcela.

Alita: Bojový Anděl (2019)

Hodnotiť zatiaľ nebudem, pretože fakt vôbec neviem ako zaznamenať moje dojmy do hviezdičiek. Každopádne Alita je skvelá, baví, je cute, verím jej to teen nadšenie pre objavovanie aktuálneho sveta a svojej minulosti. Sú tam úplne mraky krásnych záberov. Je tam aj príbeh dokonca. Set je postavený náramne. Je z toho cítiť život ukrytý v detailoch.....ALE...nemá to žiadnu zaujímavú atmosféru ale úplne generickú 30x zažitú s podobnými snímkami. Takže sa vlastne dívam na svet, ktorý sa mi ihneď zlieva s inými svetlmi. A deň po kine vo mne ostalo len plytko. Žeby chyba hudby? Alebo by to dopadlo jedinečnejšie keby Cameron nedupal len na produkčnej stoličke?

Složka 64 (2018)

Hm, taká priemerná čast Kobry 11 bez dialnice? Príbeh zaujimavý, časti s ostrovom mali rozhodne atmosféru, ale inak to bolo celé také rozbité, vtipy naladeniu sa na temno celej veci vôbec nepomáhali. Boli tam také zvlášne ťahy na americkú bránu. No aspoň hudba bola dobrá.

V pasti (2018)

Nič objavné. Neoriginálne. Ale potešili ma nie úplne mentálne zaostalé dialógy a skutočne fungujúca interakcia medzi postavami, preto to vnímam ako jemne nadpriemerný snímok, ktorý nie je nutné vidieť, ale ak vám sadne do nálady, môže aj potešiť.

Život (2017)

Opäť sa mi potvrdilo že pristupovať k filmu s odpadnými očakávaniami je prospešná technika. Takže som bola pripravená na velmi primitívny sci-fi čas s nezmyselnými činmi a ultra stupídnymi dialógmi a tým pádom nahadzujem tieto 4 hviezdy s kludom na duši, pretože som nič z toho nedostala. Jemne nadpriemerný film, ktorý nie je originálny, ale prináša pocit, že keby sa nájde na Marse život a nebol by úplný kamarát, tak takto nejak by to vyzeralo.

Roma (2018)

Načasovanie nemohlo byť lepšie. Pôvodne mal byť film nažive už viac ako dekádu, ale som nesmierne rada že vznikol teraz, keď údernosť tém o nežnom pohlavý má oveľa vačšiu pozornosť. Alfonso venoval film žene, ktorá ho vychovávala a samotný scenár je kompiláciou jeho spomienok a spomienok tejto ženy, ktorú predstavuje Cleo. A v mojich očiach to je rozhodne veledielo, ktoré je nesmierne živé a hmatatelné. Neuveritelne silné sú momenty kďe vzdáva poctu zemským elementom a zobrazuje tak prirodzený balanc medzi chvíľami kde scenárotvorbu prevezme samotný život a naproti tomu stavia situácie, ktoré máme pevne v rukách my. Nad týmto celým dokonale stojí myšlienka o osamelosti, ktorá je plíživá počas celého filmu a so žiadnym iným filmom som si ju neprežila tak hlboko, ako s Alfonsovým prevedením. ,,Existence is nothing but a sure experience of loneliness." Alfonso Cuarón