Černá smrt (2010)

"Kladivo na čarodějnice" potkalo snímky "Solomon Kane" a "Wicker Man", z této kombinace pak vzniklo "Black Death", jenž je má velmi silnou atmosféru a skvělého Seana Beana (dle kostýmu soudím, že si chtěl zavzpomínat na LOTR). Příjemné překvapení u kterého syrovost a nástin tehdejší doby je více než uvěřitelný - jedinou výtku mám k menší drsnosti při mučení, ale to už záleží na vkusu diváka. :))

Red (2010)

"The Expendables" v důchodcovském stylu, kde si hlavní aktéři ze sebe utahují snad ještě více než v Sly ve svém vytouženém snímku. Příjemně oddychovka s vysoce sympatickým hereckým ansáblem, na kterou se jednou ještě rád podívám znova. Jediné co bych mohl snímku vytknout (podobně jako u "Knight and Day"), je rozbředlý děj a rozplyzlejší akční tempo (na druhou je potřeba přimhouřit oči, poněvadž hlavním představitelům přeci jen už není 20) ;)). P.S.: Výstup Bruce z policejního auta je "over the top"! :))

30 dní dlouhá noc (2007)

Stylová jednohubka a zároveň jeden z mála snímků ve kterém mi Josh Harnett nevadil, ba naopak mi s tou sekyrkou byl sympatický.

Scott Pilgrim proti zbytku světa (2010)

Vizuální nátěr Edgara Wrighta, který by se dal také nazvat jako "Film s největším počtem originálních nápadů" (někdy je jich však až příliš a tak trošku se přebíjí) - nicméně tento fakt jsem byl ochoten přehlédnout, poněvadž zde není scéna u které bych se nebavil a mé filmové srdce neplesalo. Edgar potvrdil svou roli originálního a střihem zběsilého režiséra s vystříbeným (britským!) stylem pro humor. Za což jsem mu neskutečně vděčný a už se nemohu dočkat závěrečného dílu trilogie se Simonem Peggem a Nickem Frostem. Díky Ti Edgare !!!

Wall Street: Peníze nikdy nespí (2010)

Oliver Stone je zpátky - po jeho úletech ve stylu Alexandr veliký a World Trade Center už bylo načase! Dějově toto drama není nikterak strhující a příběh v podstatě recykluje díl první (zde je však děj zaobalen do období počátku finanční krize). Avšak myslím, že primárním důvodem nebylo vytvořit nový revoluční snímek, jako byl díl první (který ovlivnil mnoho skutečných makléřů a to díky postavě Gordona Geeka, jehož finanční mluva se stala legendární!), ale spíš na mě film působil velmi nostalgicky a snažil se přelinout atmosféru do nového tisíciletí, což se mu částečně povedlo, ale bohužel tento pokus je zde velmi přibrzděn klasickým hollywoodským scénářem se závěrečným (ubrečeným!!!) happyendem. Škoda, škodička, ale na druhou stranu film potěší, že Stone umí pořád točit!

Resident Evil: Afterlife (2010)

Druhý nejhorší a nejpomalejší díl z celé série! Tento snímek se dá shrnout v následujícím dvojsloví: "Šeď a nuda!". Jedinou útěchou byla alespoň trochu uspokojivý hudební podtext - ovšem to je sakramálo!

Bratři Bloomovi (2008)

Příjemná jednohubka, ve které je Praha nádherně využita! ... P.S.: Mark Ruffalo se každým filmem zlepšuje! ...

Čarodějův učeň (2010)

Nicky je zas po delší době cool (jeho role v Kick-Ass však nějaký pátek zůstane nepřekonána!), efekty jsou pěkně zpracované, tempo je svižné, kouzelnické triky nápadité - ovšem tím to vše končí. Bohužel je to film z produkce Walta Disneyho a zaměření na dětské publikum je zde více nápadné než např. u Lovců pokladů či Pirátů z Karibiku a to mi na tom vadilo asi nejvíce - fóry nejsou extra zábavné (spíše povinné) a jejich občasná trapnost, resp. nenápaditost, je ubíjející! Odpočinková jednohubka, která i tak byla trošku zklamáním před určitým očekáváním, které i tak nebylo moc vysoké.

Jonah Hex (2010)

Promarněný (velký) potencionál snímku, ve kterém by se pomsta proměnila v neskutečnou krvavou řezničinu. Dostalo se mi však pouze 80minut filmové nicoty. Josh sice hláškuje, ale hlášky nemají údernost, nemá to oku lahodící akci, není tu prostě nic, co by člověku uvízlo v paměti aspoň na 5 vteřin.

Psí vojáci (2002)

Odpočinková akční podívaná s hororovou příchutí a správně řízným britským humorou, kterou si mě Neil Marshall získal na svou stranu. Vlkodlaci vypadají tak, jak mají - ne jak ty obrovité monstra z Underwoldu či Van Helsinga, která jsou akorá tak úsměvná! Dostaveníčko s těmito "domácími pejsánky" si ještě moc rád několikrát zopakuji.