Sahara (1995) (TV film)

Příjemné televizní překvapení, s perfektně (zejména typově) vybraným hereckým obsazením a ještě k tomu s tématikou z druhé světové války - co víc si můžu přát! :))

127 hodin (2010)

Co "Buried" chybělo, má "127 Hours" habaděj - kvalitní scénář, technické hrátky či videoklipovitý look. Oproti "Buried" jsem se po celý film nenudil (ovšem kratší by to klidně být mohlo) a to jen díky Boylemu a perfektnímu Francovi, kteří se rvou s každou další minutou, kterou musejí strávit ve "společnosti" osudného balvanu. Btw.: Scénu s děťátkem, při závěrečném happy-endu, si Boyle mohl odpustit - ovšem po "Milionáři z chatrče" se tomu vůbec nedivím!

Království (2007)

Thriller s hutnou atmosférou, který Vás vtáhne a nepustí do poslední minuty (při závěrečné přestřelce se tají dech!). Skvělé herecké obsazení, jež za dohledu Michaela Manna vede perfektní Peter Berg, dodá filmu patřičnou šťávu a dokonalý hudební podkres vše umocní. Poslední věta mluví za vše!

Hon na čarodějnice (2011)

"Black Death" nepřekonáno! Tuna klišé, otřepaný scénář, Cage standartně nemastný, neslaný - zkrátka šeď a nuda! Pozitivum: Ron Perlman ...

Pokrevní bratři 2 (2009)

"Men do not cry. Men do not pout. Men jack you in the fuckin' jaw and say ... Thanks for comin' out!" ... přesně v tomhle duchu se nese pokračování vynikajícíh "Pokrevních bratrů" z roku 1999. U dalšího příběhu této bratrské dvojice jsem se opět kvalitně bavil, avšak recyklace prvního dílu a používání totožných trademarků pana Duffyho nemuselo býti tak zřetelné! P.S.: Clifton Collins Jr. - životní role! ;)) ... Ding-dong motherfucker ding-dong !!!

Pokrevní bratři (1999)

Epesní snímek s geniálními (originálními!) momenty včele s vynikajícím: Willem Dafoem, Seanem Patrickem Flanerym, Normanem Reedusem, Davidem Della Roccou, Troyem Duffym. Vskutku legendární záležitost, na kterou se rád podívám znovu a znovu (i díky dvěma soundtrackovým bonbonkům)!

Rallye smrti 2 (2010)

Odpočinková (bezmyšlenkovitá) jízda se sympatickým obsazením, místy velice dobrým hudebním podkresem a několik povedeným hláškami.

Saw 3D (2010)

Vše zůstalo ve "starém dobrém" stereotypu. Jen vskutku doufám, že tohle už je konec (nebojte až tak naivní zase nejsem - za pár let se zase nějaká ta kačka na dovču hodí!), poněvadž další poškozování geniálního prvního dílu bych už asi nesnesl!

Pohřben zaživa (2010)

"Buried" představuje originální námět, který se bohužel nepodařilo přetavit v geniální, lze i říci uměleckou vizi. Scénaristické nápady odcházejí příliš brzy a celková stopáž pro jednu rakev, jednu oběť, jednu baterku, jeden mobil, jednu tužku, jednoho hada, jeden sáček či jeden papír, je po určité době dlouhá, ubíjející a místy nudná. Škoda, byl zde určitý potencionál na kultovní snímek, jako je např.: "SAW: Hra o přežití (2004)" (též těžící z originálního námětu, avšak úspěšně přetaveného). I přes určitě zklamání vyzdvihnu nesporný talent Rodrigo Cortése a zejména každým dalším filmem herecky rostoucího Ryana Reynoldse! ...

Nezastavitelný (2010)

Čert vem tu tunu klišé a prakticky nulovou originálnost, jež tento snímek provází, když režii má v rukou Tony Scott - který filmu dodává ten správný přímočarý spád, vychechtaného Denzela, skvěle sekundujícího Chrise P. a závěrečnou akční nálož, jak má být. Well done, Tony!