• Fantasy

Dědictví aneb Kurva se neříká (2014)

Nebyla to ani oslava, ale ani pohřební hostina. Ľahko nadpriemerná komédia ktorú sa oplatí vidieť, pretože Bohuš je stále ochlasta, ktorý perlí síce trocha silene, ale zato s láskou k odkazu pôvodného Dědictví. PS: Hodnotil by som 3-4 hviezdy, ale ked vidím že má tento film cca o 2% viac ako o tri triedy horšie Sneženky a machři po 25 letech musím dať päť

Frasier (1993) (seriál)

Doteraz som za vrchol situačnej komiky považoval How I Meet Your Mother, nie kvôli humoru ale vďaka výborným postavám a originálnym zapletkám ktoré, vám jednoducho vykuzia úsmev na tvari. Ale toto všetko ma aj Frasier a ma toho ovela viac, snad jediný seriál ktorý kombinuje inteligentný humor na štyl typicky pre Spojene Kráľovstvo, z originálnymi blaznivymi zápletkami typickými zas pre krajinu za veľkou mlákou. A čo viac od série po sériu zral ako víno, ( za pomyselný vrchol považujem 7. sériu, kde sa to patáliami okolo vzťahu Niles - Daphne len tak hmýri) a po 11 rokoch vo vás zanechá príjemnu nostalgiu. Mimochodom pre mňa za niečo vyše tyzdňa (tak rýchlo som tento skvost zhltal) a to som len chcel zaplniť čas medzi koncom skuškoveho a nástupom na brigádu... a nakoniec som nebol schopný opustiť izbu. Myslím že ďalší koment už nie je potrebný.

Poldové (2010)

Smith opäť nesklamal, z viac menej priemerného scenára svojom svižnou a vtipnou režiou vykuzlil poctivú buddy komediu. Tak ako kedysi objavil Bena Affleca, či Jasona Lee tak teras zrejme objavil Tracyho Morgana...A v neposlednom rade treba vystihnuť jeho gagy so Seanom Wiliamom Scootom...chutovka

Alenka v říši divů (2010)

Producentov v Disney obesiť. Ich miešanie sa do filmu je tak citeľne až je mi Timika lúto. Je to práve on kto zachraňuje čo sa dá, svojou predstavivosťou a prezentáciou postav. Inak je to veľká nuda v snahe čo najviac zdementniť film vo snahe čo najviac ho priblížiť detskému publiku. Hlavná štvorka exceluje ani neviem ktora postava (každa sa opiera o herca) mi je sympatickejšia. Ale nedá mi nespomenúť Helenu Bohnam Carter pretože to nie je hranie to je vžitie sa do postavy aké som nevidel už od čias Foresta Gumpa. Oskara za vedľajšiu postavu....A Danny Elfman tiež odviedol prvotriednu prácu

Ajťáci (2006) (seriál)

Veľké sklamanie! Po vysokých hodnoteniach ktoré som tu čítal som čakal dalši kvalitný našup anglického humoru zrovnatelného s Black Books, či Trpaslíkom a dostal som len priemernú zmes nudy a nevyužitého ,,NERD, GEEK,, potenciálu. Ak neviete ako to myslím pozrite si The Big Bang Theory s ktorým tento serial veľmi často porovnaváju a IT vychádza zvyčajne vitazne. Nechápem prečo? Jediné plus je Moss- geniálna postava s geniálnym hereckým stvarnenim. PS : Som sa mnohokrat pristihol že som diel po desiatich minútach vypol a dopozeral som ho na druhý deň. dovody zrejme komentovať netreba. Aj ked občas sa niaky ftipný moment objavil

Pozemšťan (2007)

Úžasný príklad toho, že za malo peňazí sa dá ešte vždy natočiť veľa muziky (cely film sa v podstate odohráva v jednej miestnosti).Stačí originálny nápad rozvinúť skvelými a inteligentnými rozhovory, ktoré postupne stupňujú atmosféru dokreslené aj výbornými hereckými výkonmi. A skvelý nápaditý koniec len dokresľuje príjemný pocit celého filmu

Nezvratný osud 4 (2009)

On už trailer ukázal že nás čaká jedna mŕtvolka za druhou, a preto by som nemal byť sklamaný. Bohužiaľ Ellis asi dostal odklepnuté viac peňazí ako by mal, a preto miesto budovania hutnej atmosféry vraždí. Smrť je opäť vynaliezavá a preto vás film vo svojej podstate nenudí ale baví a hlavne nestraší. Kam sa podala hovorovosť. Pritom by stačilo trochu kvalitnejšieho hereckého výkonu (Všetci umrieme ale so mnou to ani nehne!!!), a viac strachu o svoj život. Okrem dvoch hlavných postáv nikto netuší že umrie, alebo tento fakt jednoducho ignoruje. A ten pocit že pred smrťou sa nedá ujsť je nenávratne preč. A tak len sedíte a konzumujete jednu brutálnu scénu za druhou a na konci si poviete: Dalo sa aj tak som do kina nešiel kvôli príbehu. A pokiaľ nechcete konzumovať ale prijemne sa báť, tak sa štvorke a trojke - ta mi ku všetkému bola ešte aj nudná... - oblúkom vyhnite a radšej si puste diel číslo 1 a 2 - Tie priniesli najlepšieho záporaka všetkých čias a nie pocit že Číslo 5 by bol negatívnejšou postavou.

Obchod na korze (1965)

Jednoduchá kostra je občas trosku naťahovaná a príbeh sa pomaly rozbieha,ale ku koncu priemne graduje aj ked koniec je viac menej predvídateľný. Neuškodilo by skosiť tak o 2o min. Ale zato je silný obraz doby s jedinečnými hereckými vykonmi. Postavy su jasne zadefinované a psychologicky prešpikovené do detailu.lepšie 4 hvízdy

Hanebný pancharti (2009)

Musel som den pockat aby sa mi tento jedinečný snímok rozložil v hlave. Nielen že si Tarantino zvolil užasnú tému. Až tak si človek žela aby taka fajn parta riadila aj v dnešných uliciach a zbavila nas tych hajzlov. Postavy su tým pádom jasne definovane a nackovia su svine a bastardi su sympataci od kosti. Neustále stupnujúce napätie typicky Tarantinovským sposobom(dialogy ktore az tak cakate kam a ako sa prehupnu a nakoniec skončia úplne inak), až k strhujúcemu koncu ktoremu overite aj to že tak sa to naozaj stalo, lebo to je ten najkrajši krvavý koniec v dejinách. Tarantino skratka tak kuzli s hercami, scenarom, a brutalitou že aj pacifistu akym som ja poteši ked Eli Roth mlati nacka do hlavy. Pre mna najlepši film roku a zaroven aj najlepší Tarantino.

Bratři z donucení (2008)

Aj napriek pár nedotiahnutým gagom(rozumej hluché miesta) a par fekálnym scénam (lizanie hovna, no hahaha) tak som sa bavil kráľovsky vďaka Ferrelovi a Reyllimu, ktorý obidvaja máju natoľko prihlúple ksichty, že im bez problému, uverite že sú to 4o ročný adolescenti.