• Fantasy

Futurama (1999) (seriál)

Seriál ktorý srší nápadmi ktoré s istotou pretavuje do vynikajúceho sarkastického humoru. Čistá šialenosť, Matt Groening sa skvelo vybláznil. Simpsonovcou milujem, ale toto je proste bláznivejšie, lepšie a vtipnejšie...

Jackie Brown (1997)

Hodne ,,NeTarantinovský,, film. Nenesie sa v tak svižnom tempe ako ostatné jeho filmy.JE komornejší, ukludnenejší a viac než na premyslené dialogy, stavia na jednoduchosti a nekomplikovanosti deja. Jednoduchá a nijak originálna zápletka je ovšem zrežírovaná majstrom Vyprávačom (možno najlepším aký v súčastnosti Hollywood má).A vdaka tomu sa opäť vyniká priemeru hollywoodskych krimi filmov

Mágové (2008)

Náhodou sa mi dostal do ruky tento ,,skvost,,A preto že si s času načas rád pozrem niake to umyselné béčko, tak som tomu tých 85min venoval. Ale ono to nebolo béčko ani céčko, bola to slatina asi piatich roznych žanrov od fantasy drámu, cez horor, triler a nakoniec erotickú poviedku, ktorá ovšem bola z celej tejto slataniny najlepšia. a pozerateľná. 3koda že sa film tvári ako sexi len pár minút a je vrchol celého filmu (mimochodom absolútny vrchol filmu- lebo ta trápna koncová cena kde sa mágovia prebiehajú kto nakúzli väčšiu horor-halucianciu je nudná ako zvyšok filmu).Musí sa uznať že ona scéna bola originálna a svieža a bolo v nej viac kúzla ako v celých zvyšných 83 minútach.Predsa len sa v bežnej fantazy produkcii nevidí aby čarodejník využíval svoje schopnosti na ukojenie svojej partnerky. Len škoda že daná scéna nemá nič spoločne s dejom. Snáď len na to aby ste videli skutočné Magusové schopnosti.Sakra každý druhy chlap mu musel v tej chvíli zavidieť. A možno sa vám zda že o tých 2 minútach filmu moc píšem ale oni fakt to jediné načo sa dalo cely film pozerať. Nebiť nich tak čisti Odpad. Takto mi tento snímok aspoň na nejakú dobu ostane v pamäti.A za to si zaslúži viac ako 1hviezdu. A zvyšok filmu je niaka slatanina, kde sem tam niekto umrie, ale vôbec to s vami nehne.A na konci sa dozviete že je to vlastne epos(alebo ako to pomenovať) o hľadaní a znovunavratení stratenej sily, ale ani to s vami nehne. Jediné čo sa vás dotkne je minutáž, hlúpučký scenár napisaný snad na 3o minut čisteho času roztiahnutých na 85 min.

Přelet nad kukaččím hnízdem (1975)

Zo začiatku som nechápal prečo je tento film 3. najlepším na čsfd ,ale scéna rybárčenia vo mne vyvolala príjemný úsmev. A potom ďalší a silne zimomriavky, a ďalší úsmev a vnútorne príjemný pocit a potom scény pri ktorých ma mrazilo viac ako pri nijakom s dnešných kvalitných hororov.A tak to sa film zahráva s divakovym vnímanim až do konca až ku neskutočnému, šialenému koncu, ktorý vás rozhodí natoľko že dokážete napísať len príjemný úsmev a mrazenie a budete nad týmto filmom premýšľať ešte týždeň potom ako ho dopozerate.

A-Team (1983) (seriál)

Klasický seriál 80.tých rokov. Na dnešnú dobu už trochu kravina, ale inak stále fajn zábava.

Gauneři (1992)

Ukážka toho ako za malo peňazí natočiť vela muziky. Kvalitný scenár,výborná Tarantinova réžia, vďaka ktorej sa to, ani nachvílu sa neunavujúce sa tempo filmu a to celé len v jednej garáži (okrem flashbackov samozrejme).

Kurýr 2 (2005)

Všade kde sa dalo pritlačiť na pilu sa pritlačilo. Čo s toho že dej straca logiku, lietajúce Audi je blbosť, A Frank je viac cool ako by to v reáli malo byť. Oproti jednotke je to skratka americkejšie- to nie je kompliment to by mala byť skôr hrúbka. Ale práve v tejto chvíli mam neutrálne pocity..

X-Men Origins: Wolverine (2009)

Vo Wolverinovi je vidieť že sa Hood snažil aj o akciu aj o psychologicku hlbku postavy. Nie vždy je zosuladenie podarené, ale aj tak to celkom ,,sype,,.

Slečna Drsňák 2: Ještě drsnější (2005)

Jednotka bola o agentke ktorá sa mala hrat na slepičku, dvojka je o slepičke ktorá sa hra na agentku aby na konci zistila že len ked je agentka je skutočne štastna. a ide jej o svetový mier. je to presne také hrozne ako znie. Klišé, strieda klišé a 2 krát sa zasmejete. Bohužial čakal som niečo viac po svižnej, akčnej a hlavne vtipnej jednotke

Smrtonosná past 4.0 (2007)

Po dlhej dobe som mal možnosť vzhliadnuť klasické akčné ačko, proste výbuchy, naháňačky, prestrelky a bitky. Nič tak primaľované efektami že proste viete že sa to nemôže nikdy stať skutočnosti(čo však u filmu musíme rešpektovať,ten má vlastné pravidlá- o tom nás presviedčal už Arnold v poslednom akčnom hrdinovi)O to viac ma mrzí že proste museli oživit legendu aby sme sa dočkali niečoho čo vám skratka nepríde moc prehnané(aj keď to tak možno je)Willis opäť dokazuje že sa pre rolu Johna McClanena narodil. Je to opäť ten sympatický, obyčajný chlap, ktorý sa zas primiešal do niakeho konfliktu a on ho musí vyriešiť pretože nikto iný by to neurobil.Stále chybuje a stále rieši chyby svojsky.Comeback na úrovni