• Fantasy

Zack a Miri točí porno (2008)

Kevin Smith točí film na teengerskú tému, ale opät je to inteligentnejšie a dospelejšie ako čokolvek čo na temu sex a točenie porna mohlo kedy vzniknuť.Rafinované dialogy,skvele komediálne pointy, vynikajúco obsadený herci a nakoniec tá šukačka čo sa zmenila na milovanie dava filmu romantický spád.Skr. uplne ina romantika na aku sme zvyknutý.

Zohan: Krycí jméno Kadeřník (2008)

Asi najbláznivejšia komédia Adama Sandlera, plná fekálneho humoru ktorý ovšem neni vulgárny.A čo na tom ja som sa ,,válel smíchy,, a o to predovšetkým pri pozeraní komédii ide. Občas to síce trošku zaškrípe najmä keď sa opakujú vtipné scény.(opakovaný vtip nie je vtipom).Ale inak som sa na estakádach diskofilného agenda-kaderníka bavil kráľovsky.

Galaxy Quest (1999)

Prijemna oddychová paródia na Star Trek, ktorú ešte umocňuje výborné herecké výkony.

Esoterická agenda (2008)

Prvých 2o minút budete musieť prekúsnuť lebo neviete o čom je vlastne reč. Záplava mien(snáď 5o),dátumov a náboženstiev.A to všetko na vás vypúšťajú tak rýchlo že nestíhate čítať titulky.Potom je sa stratit v texte jedna radosť.Takže si úvod pustite aspoň 3x za sebou.Potom sa avšak rozprávanie spomalí ukľudní a miesto čísel a mien vám servírujú zaujímavé fakty, ktoré vás nenechajú kľudne spať. Sem tam sa aj tu vyskytnú pasáže ako keby ste zaraz zvýšili rýchlosť prehrávania na 120%. A tie si opäť budete musieť pustiť aspoň 2x, aby ste sa nestratili.Škoda. Škoda tých úvodných dvadsiatich minút a iných miest. Keby tvorcovia zvolili ľudskejší prístup alebo spomalili a pridali pár dodatkových informácii jednalo by sa o excelentný projekt.Zatiaľ kvantita ľahko predčí kvalitu.

Milionář z chatrče (2008)

Danny Boyle nám naservíroval ľahko zrozumiteľnú rozprávku o láske, pridal všetky atributy kvalitného diela. Svižný dej bez jediného hluchého miesta, skvelo zrezirovany rovnako skvelý scenár, kvalitné postavy (ako zaporné tak kladné) zo správne prešpikovanej psychikou (viete čo potrebujete vediet, teda prečo sa postavy stavajú k jednotlivým situaciam tak či onak....skratka sa vám nesnaží zbytočne popliesť hlavu. Film rozohreje pri srdci rovnako ako vam vyčarí prijemny usmev, či vám nechá prejsť po chrbte prijemne zimomriavky. A to všetko zabalené do (realisticky zobrazenej) dnešnej Indie.

Lovci duchů (2005) (seriál)

1. séria sa záčina v podstate nevine, dej je rámcovaný minimálnym príbehom a vlastne každá časť je samostatný film a nasledujúca je len volným pokračovaním- lenže už v týchto prvých dieloch vás seriál dostane kvalitnými nadprirodzenými bytosťami, a slušnou réžiou či kvalitným scenárom...už v tých časoch by som hodnotil za 5*.Ale tvorcovia postupne začali putovanie hl.hrdinov rozširovať o veľmi kvalitný príbeh, ktorý vás čim ďalej tým viac vťahuje do spleti tajomstiev a odhalení, ktoré každý z bratov vníma úplne inak. Vzťah bratov sa tiež začal vyvíjať veľmi kvalitným smerom a je zaujímavé sledovať ako Jensen Ackles herecky vyspel. A už teraz sa teším na September,ked Satan bude behať medzi nami...Najlepší seriál aký som do teraz mal česť vidieť

Simpsonovi ve filmu (2007)

Tak s chuti som sa už dlho nezasmial, jedna vtipná naražka strieda ešte vtipnejšie gagy, hoci cca odkedy sa Simsonovci dostali na Aljašku tak film trosku polavuje v tempe, ale ku koncu zase naberá otáčky. Dalej je fajn že sa nejedná o 4 slepené časti za sebou ale o jeden suvislo dej a sled udalosti. Ked k tomu pridáme Homerove velké priznanie, vynikajúcu a nápaditú scénu s Bartom a jeho ,,nudlí,, , Homerove eskapády ktoré ešte snáď nikdy neboli také hlupe. Vysledkom je dokonalý film, ktorý v mnohom predči seriál.100%

Superman se vrací (2006)

Absolútne dokonalý film! Po trikovej a technickej stranke dokonalé. Po stránke pitvania sa v postavach este lepšie. Psychologia ktorú Singer prináša na plátno je užastná. Vzťahy medzi jednotlivými postavami fungujú 100%..O skvelom scenáre nehovorím. Vymysliet tak dokonalý koniec ktorý nie je ani moc presladený ani moc chladný chce naozaj umenie. Brandon Routh je lepší Superman než Christopher Revee... Jediné sklamanie pre mna bola dohra s krištáľmi. Čakal som niečo nápaditejšie. Film roku 2006

Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street (2007)

Pre mňa najlepší Burtonov film. Úchvatná atmosféra-ten Burtonovský zmysel pre morbidný humor snád v žiadnom filme nie je taký zrejmý ako tu. Johny Depp je sťaby Sweeney Todd démonicky a natoľko presvedčivý že keby ho hra niekto iný tak by ste mu neverili ani jednu vraždu.Jeho Sweeney je natolko doveryhodný šialenec, že vám nepride zvlášne že len tak pre pani Lowettovú pripravuje náplň do koláčikov. Blázon svoje činy nemusí ospravedlňovať. Helena Bonham Carter podáva ako vždy skvelý herecký výkon. Piesne sa prijemne pocuvajú. Dej svižne plynie až k finále v ktorom je každý po zásluhe potrestán.Koniec koncov asi najlepší aký som videl.Ja tento žáner moc nemusim ak nerátam Moulin Rouge a tento skvost.Nemám čo vytknuť. 100%