Fleishman v průšvihu (2022) (seriál)

Problemom Fleishmana je Fleishman. A este viac to, ze ho hra Jesse Eisenberg. Herec, ktory v kazdej roli vyzera ako pako, freak, ktory nedokaze odovzdat emociu a ked tak trapne. Eisenberg stve nim samym a zaroven sa vynara otazka, ci by na danu rolu nasli vhodnejsieho paka a freaka. V kombinacii s Claire Danes sa tato nemila situacia este umocnuje. Hrbate decko s velkou masivnou blondinou s problematickym fejsom. Ti dvaja sa v tomto vesmire nemali stretnut.  V priebehu serialu ale postupne prituhuje a to co sa spociatku zdalo ako nejaka trocha komedia sa postupne stane silnou vztahovou dramou. Odporucam mladsim rocnikom nez 40 aby sa pozreli, co ich kazdeho jedneho +/- caka, hoci su si teraz isti, ze ich sa to netyka.

Válečnice (2022)

Nesmierne nudne. Draha vyprava, ale to nestaci.

Silo (2023) (seriál)

Plne nelogickosti. Ludia sa nemali dozvediet "PRAUDU", ktora vlastne je taka, ako je ta oficialna - svet mimo je neobyvatelny. System siel po "artefaktoch", ktore neboli nicim inym, nez historiou. Niekto sa bal revolucie, ktora bola nezmyselna - kedze priestor mimo sila je toxicky. Nevadi mi, ked ma tahaju za fusekli. Vadi mi ked je ten system nelogicky. Ackove prevedenie, beckovy scenar.

Britannia (2018) (seriál)

Draha vyprava, priemerne obsadenie, slaby scenar.

Strážci Galaxie: Volume 3 (2023)

Extremna stopaz, preplacanost, povinna k smrti ubijajuca zbytocna akcia, komplikovanost - to uz clovek netusil kde kto koho kedy zachranoval. A humor devastujuci (OMG!) slovensky dabing. Zazil som utrpenie v spojeni s tendenciami zaspat. Nuz, za ty penize tam tu akciu treba proste nasrat - hlava / nehlava.  2 hviezdy za nejake tie pozitiva a snahu. Do kina na taketo uz nikdy.

Noc je ještě mladá (2011)

Prestavte si, ze ste looser, co stretne platonicku lasku zo strednej. Ked ju po case stretne, oklame ju ze pracuje v Goldman Sachs a na pozvanu party pride ukradnutym autom - aby nevyzeral ako looser. O zabavu sa ma postarat nejaky hnusny tlstoprd. A k tejto dvojke hnupov nakastingovali .... Teresu Palmer a Annu Faris - cize hightech. V tomto zmysle prevazne trapna zalezitost na hranici pozeratelnosti. Nema to totiz ziadnu chemiu.

Bullet Train (2022)

Zaujimave postavy (okrem Sandry - toto jej fakt nemuseli urobit), obcasne vtipky, dobra kulisa. Mierne nadbytocna stopaz, ale hodnotenie 80% trocha prepalilo ocakavania. 80% len v kontexte vseobecne znizenej kvality sucasnych filmov.

Čuník (2022)

Ide o obsesivnu eroticku masturbacnu fantaziu reziserky a scenaristky Carloty Peredy, ktora s touto fantaziou pracovala uz vo forme kratkometrazneho filmu. Tento film je presiaknutym neustalym kvicanim a skriekanim a hlupym konanim postav. Zensky rukopis je ocividny a zazijete pocity hanby z toho, co dokaze niekto vyplodit.