CO / KDYBY (2019) (seriál) odpad!

Ešte že som si prišiel pozrieť komentáre po pozretí pilotu, a nemusím byť svedkom ďalšej edukácie homo / gay / lgbt. Začína byť všadeprítomná a odporná. Už som sa dozvedel z iného seriálu na netflixe (Sex education) detailne aj ako presne si gayovia robia klistír pred trtkaním do análu. Začína to byť neprijateľné.

Dracula (2020) (seriál)

Veľká spokojnosť. Bez pátosu k predlohe, aj podľa predlohy, aj s modifikáciami ktoré ma bavili. Privítal by som dlhšiu sériu ale - dobrého býva často málo. Kritika - na rozdiel od tejto stránky - ocenila tento seriál veľmi pozitívne ako „najmäsitejšia, najúžasnejšia, najenergickejšia a najzábavnejšia verzia“,  " Predchádzajúce verzie teraz vyzerajú chudokrvne ," píše Carol Midgley z The Times. Recenzent The Mail vo svojom päťhviezdičkovom príspevku vyzdvihol „Drakula, ktorý poteší fanúšikov hororových filmov všetkých farieb“. K logike tretieho dielu. Predpoklad, ze ak Drakula zije stovky rokov, tak ak sa dozije sucasnosti, a nema senilny mozog, tak bude SAMOZREJME pouzivat aj Skype. Prave treti diel je zabavnou a odvaznou verziou presahujucu klasicku zatuchnutost, len to chce na pochopenie trocha otvorenu mysel. Ale tej je uz dnes ako safranu.

Jak vyrobit vraha (2015) (seriál)

Desivá záležitosť. Je to tak jednoznačné v prospech Averyho, že človeka napadne, čo všetko dokument zamlčal. Ale ak aj niečo zamlčal, stále to ukazuje na to, že Avery ani ten synovec nemal byť odsúdený. 2. séria je paradoxne ešte desivejšia. Hoci pridáva vatu v podobe výjavov z rodiny Avery, nová právnička skúma jednotlivé aspekty obvinenia pomocou odborníkov a forenznej vedy. Nie je pravdou, že náboj niečo dokázal. Naopak, bolo preukázané že náboj nepreletel ničím, čo malo kosť. Najdesivejšie bolo následne správanie odvolacích inštancií vrátane najvyššieho súdu USA. To zmanipulované nebolo. Neboli zmanipulované ani vyhlásenia forenzných odborníkov. A najväčším zlyhaním je práve to, ako k problému pristúpil najvyšší súd. Podľa mňa ide o zhodu okolností, založenú na lokálnej policajtskej sedlači (Kocourek a jeho následovníci), v kombinácii s hrozbou súdneho sporu v dôsledku prvého 18 ročného krivého obvinenia, a v konečnom dôsledku neochoty všetkých úrovní USA priznať si chyby a poniesť za ne zodpovednosť. Napriek tomu že pripúšťam, že seriál ma mohol manipulovať, nemohol to ale vzhľadom k autentickým záberom urobiť vo významnom rozsahu, a donútil ma zmeniť názor na americké súdnictvo. Inak zaujímavé je že aj tu v diskusii došlo k rozdelenie diskutérov na skupinu za a proti a aj v nej je pri odporcoch Averyho ako tvrdia veci, ktoré boli vyvrátené forenznou vedou.

Rozhovory s vrahem: Výpověď Teda Bundyho (2019) (seriál)

Ďalší zaujímavý dokument, ale za mňa s výraznými nedostatkami. Nebol dostatočne venovaný priestor príčinám zrodu tohoto psychopata. Hoci niečo bolo naznačené a prichádza do úvahy aj tradičný vzťah medzi matkou a synom, kde ani matka zjavne nebola normálna. Ďalej, na základe info z wiki ponecháva tento seriál Bandyho ako "síce vraha ale fešáka" kde v podstate vynecháva informácie o jeho nekrofílii a posmrtným praktikám s obeťami. Ohľadne Bandyho schopnosti manipulovať - bola to dvojsečná zbraň. Niekoho - hlúpejších ľudí - zmanipuloval ale zároveň - ľudí ktorých tak ľahko zmanipulovať nemožno iritovali manipulačné snahy Bandyho - čo bolo dôvodom, prečo proces vedúci k poprave bol krátky a snahy o zdržiavanie popravy odvolaniami neakceptované. A áno, ak by nevraždil, bol by typickým politikom - jeho manipulačné žvásty mi skutočne pripomínajú bežného slovenského politika hlavne (ale nielen) z radov súčasnej opozície.

Ďábel od vedle (2019) (seriál)

Je s podivom, že taká sviňa zomrela nakoniec na starobu vo vysokom veku. Love tieto dokumenty, aj tento bol skvelý.

Vrahoun přiznavač (2019) (seriál)

Skvelé. Ešte skvelejšie je, že sa si Američania o tom dokážu natočiť seriál a poučiť sa. Ako sme na tom u nás? Ešte horšie ako za čias tých rangerov na začiatku.

Ztraceni ve vesmíru - Série 2 (2019) (série)

Prvú sériu som dal kvôli robotovi, a zo zúfalosti z nedostatku sci-fi filmov / seriálov. Teraz pozerám 2. sériu, už 3. diel a deje sa veľké hovno, robot nefunkčný, dej naťahovaný - skutočný scenár neexistuje. Namiesto toho som zaplavený "hlbokými" vzťahovými záležitosťami, kde je všetko musí byť "ok" a "Love you so much" je najčastejšia veta. A ten extra korektný rodičovský ksicht Molly Parker, ktorý korektne "vyriešil" každý emocionálny "problém" - z toho mi je na grc. Diel 4 - rovnaká nuda, zívačka, môžete to sledovať na pozadí a robiť niečo užitočnejšie. Rating je 7+, čiže dej je prešpikovaný "rodinnými hodnotami" a nekonečne korektným ksichtom Molly Parkerovej. Diel 5 - prešpikovaný rodinnými hodnotami, tentokrát medzi otcom a dcerou, kvôli čomu diel obsahuje prevažne flashbacky do mladosti o tom ako sa učila bicyklovať. Scifi tam bolo tak 5 minút. V 6. dieli sa konečne ukáže robotko. Neustále ako slama z čižiem z toho trčí to, že to nemá žiadny scenár. 9. diel - prekonaný strop hlúposti. Dcérenka sa dozvie, že rodičia sú na obežnici amoniakovej planéty a vôbec to nerieši. A zvrátená ideológia "pokúsime sa zachrániť všetkých aj keby sme tým zabili úplne všetkých" sa dočkala explicitného vyjadrenia. Rating je skôr <7.

6 underground: Tajné operace (2019)

Tak toto som nedopozeral. Úvodnú automobilovú honitbu som dal tak do dvoch tretín, s obrovskou nudou. Nechápem, koho niečo také ešte baví. Reynolds je taký chcípák, a hrá tam hero-a. A tie blbé rádoby chlapácke kecy - neznesiteľné......2. sanca po 3 rokoch - nepozeratelne.

Irčan (2019)

Zaujímavé opismi histórie, spoločenských reálií danej doby - ktoré beriem s rezervou. Pomalé tempo mi nevadilo, vychutnal som si ho. Hlavná postava možno bola obyčajný poslušný psík - vrah, ktorému grády dodal Robert De Niro, z čoho vyplýva že nejde aj tak o bohvieaké grády. Obávam sa, ze Scorsese vymaľoval svet mafiánov dosť naružovo, hoci to naprával záverom. Digitálne omladzovanie je holt teraz v móde - a dalo sa prežiť. Áno, obdobie vs. vláda v Amerike 70. rokov ma berú - kvôli slovníku, ktorý sa tam so zbohatlíkmi nepáral tak, ako to vidíme v našich končinách, kde je zbohatlík - zlodej nedotknuteľný, lebo si kúpil za nakradnuté aj médiá - a preto nevzniká tlak na zátváranie nožníc príjmovej nerovnosti. Vlastne sa to nedeje už nikde. Pozerateľná jednohubka.

Pepa (2018)

Niekto sa tu hral na Forest Gumpa, a samozrejme to pohnojil, lebo doba kedy Češi robili dobré filmy je dávno preč.