Duše (2020)

Neoriginalne, pseudohumorne, hudobne orientovanene na okrajovy jazz, hlavna postava nesmierne nesympaticka. Animacia? Takuto robil Pixar uz pred 10 rokmi. Ale ok - mozno je to pre deti. Ale naozaj? Film o dusiach a smrti? Ontologicka nudza prichadza podstatne neskor nez v detskom veku. Budem verit, ze temu si tvorci prekonzultovali s detskymi psychologmi. Co sa tyka inych hodnoteni, je to znova pripad, kedy hodnotitelia podlahli nejakemu hype, mozno z rottentomatoes. Asi ze hlavna postava je afroamerican - to bude najlogicke vysvetelnie toho hype. Tento animak by sa kludne mohol ocitnut v kategorii "odpad" a nebolo by to nijak divne.

Souboj pohlaví (2017)

V principe tazko nieco namietat voci snahe o nejake zrovnopravnenie zien a muzov. Ale.... Billie Jean King sa nepodobala na velmi zensku Emmu Stone. Podobala sa skor na Navratilovu. Zenu s crtami muza. Tato castingova chyba najskor bude zamerna. Ako ferove je, ked v sutaziach zien sutazia zeny majuce crty muza ktore sexualne pritahuju zeny, so zenami ktore su zenami so zenskymi crtami? Je to nahoda ze LGBTI ideologia tuto nerovnost ignoruje?

Loki (2021) (seriál)

Hoci serial zacal vtipne, a dobre obsadenie mnohe zachranovalo, pozerat dlhodobejsie na ksicht Toma Hiddlestona, ako sa snazi o pozitivnu postavu - sa ukazalo ako nemozne. Stop po prvej serii.

Amsterdam (2022)

Bale herecky exceloval. Margot urobila dobru a uveritelnu pracu. Dalsim plusom su humorne vsuvky, a mnoho dialogov. Film sa nenatahuje na 8 dielov serialu a priblizuje pribeh z americkej historie, ktory zvladol vtesnat do 2 hodin. Reziser sa nesnazi viest za rucicku jednoduchsieho divaka a neorientuje sa na kasovny zisk. Vybornu predajnost a ziskovost maju aj párky v supermarkete. Neznamena to, ze su kvalitne.

Nevyhlášená válka (2022) (seriál)

Nie ze by v tom muselo byt vsetko pravdive, ale predstava ze Rusko nezneuziva prostriedky zapadu na boj proti zapadu a vo svoj prospech je absurdna predstava. Spolocnosti zapadu su rozostvavane, u nas bol jeden blbecek natoceny na video, ako za 500 eur robi pre rusko stvavu medialnu pracu proti zapadu. Zda sa ze zamer produkovat rozne lzi aby si ludia zvykli ze ziadna pravda neexistuje - je to co sa deje. Velmi kvalitny a putavy serial.

Boba Fett: Zákon podsvětí (2021) (seriál)

Som nadseny z toho, ze niekto konecne prinasa trocha nadhladu a humoru do tak tragicky vazne sa tvariacich sa Star Wars "at te provazi siiiila!!!" a to takto kvalitnym sposobom. Hoci - ten mierne odlahceny a parodicky pristup nie je hlavnym ucelom. Je to len odkaz "neber to tak strasne vazne!" Vsetky tie vydarene vtipky robia sagu Star Wars prijatelnu aj pre mentalne dospelejsich divakov. Ale nielen vtipky. Napriklad aj lejzrovy mec konecne prestal byt hrackarskou srandou na baterky a preukazal svoju narocnost. To je len jeden z prikladov kedy tento serial odprezentoval nejaky atribut SW dospelejsim sposobom. "Prines mu par hnojnich cervu!" :-D

Pád domu Usherů (2023) (seriál)

Nesmierne nudná sračka v áčkovom prevedení. Tony zbytočných žvástov. Edgar sa musi obracat v hrobe.

Podivuhodný příběh Henryho Sugara (2023)

Cucali sme na to s vypulenymi ocami, spanok nehrozil, ako pri kdejakych inych "vysokohodnotenych" srackach. Skvele. Joginske pasaze kvalitne, len clovek o tom musi nieco vediet.

Ahsoka (2023) (seriál)

Rosario Dawson tam hadzala macherske ksichty z ktorych mi bolo nevolno, v subojoch sa pohybovala ako matoha - tak trenovany pohyb nevyzera, s dvoma mecikmi bojovala ako s jednym - cize druhy mecik jej bol zbytocny. A ta plastova nasada na hlave - OMG. Ackove prevedenie klasickeho starwars so vsetkymi tradicnymi detinskostiami, pri ktorych si vzdy hovorim "preco toto pozeram, ked uz nie som male dieta?"