Závrať (1958)

Má první zkušenost s Hitchcockem a nemám co dodat. Výborná záležitost, napínavý děj, skvělí herci.. Jdu si sehnat další filmy.

Monstra vs. Vetřelci (2009)

Bavil jsem se. A hodně. Očekával jsem povrchní animák, a nakonec se z toho vyklubala zabavná akčně-komediální šílenost, která má něco do sebe. Blázniví hrdinové, kteří byli na můj vkus zpočátku až moc crazy, ale tak nějak to sedlo k celkovému tempu. Plus spousta odkazů na sci-fi filmy. Byla to má první zkušenost s 3D promítáním, takže jsem si to docela užil a dal bych i čtvrtou hvězdičku, ale na tu mě zase štval český dabing. Až se na to podívám znovu a v originále, třeba ji přihodím.

Spirit (2008)

Zklamání. Ačkoliv jsem z recenzí tušil, že žádný zázrak se nekoná, pořád jsem doufal alespoň ve fajn stylovou (ikdyž bezmyšlenkovou) akční jízdu. Bohužel jsem se nedočkal. Vizuálně nic moc, se Sin City se The Spirit nemůže rovnat, ale poslední hřebík do rakve je naprosto hloupý scénář. Jak může někdo vymyslet takto stupidní dialogy, to nechápu. A už vůbec nechápu, že herci kalibru Samuela L. Jacsona ze sebe nechávají dělat takové blbce. Není to dobré ani jako parodie. Jednu hvězdičku dávám za nehorázně sexy Evču Mendes.

Cyber City Oedo 808 (1990) (seriál)

3 skvěle promyšlené charaktery, 3 příběhy, 3 díly anime minisérie. Dostala mě hlavně celková atmosféra, kterou ja osobně nazývám "hard-scifi", tzn. těžce depresivní svět budoucnosti, který ale diváka hodně láká a drží jeho pozornost na maximu. Trochu mě mrzí, že se všemi díly moc nevinula linka nějakého společného děje, *SPOILER* a že se na konci třeba neřešilo něco ve stylu, jak se hrdinové zbaví obojků apod. Být ještě další tři díly, tak dám max.

Zvíře (1977)

Vynikající Belmondo (a Krampolův dabing), super komedie, parádní hlášky a sexy Raquel Welch (nejen když vyleze z vody). Když k tomu přidám pár osobních zážitků a vzpomínek, které na tenhle film (a hlavně hlášky) mám, vychází z toho 4*.

Den, kdy se zastavila Země (2008)

Bohužel mě tento fim nepotěšil tak, jak jsem čekal. Možná to je proto, že jsem chtě nechtě musel srovnávat z originálem z roku 1951, který vítězí na plné čáře. Ale stále jde o dobré sci-fi s fajným (ikdyž možná až moc prkenným) Reevesem a sympatickou Jennifer Conelly. Derrickson k látce přistoupil s respektem a vytvořil důstojný remake, kterým se nesnažil Wiseův film překonat, šel přece jen jinou cestou. K výbornému sci-fi toho hodně schází, avšak neurazí a jednorázově pobaví. Zamrzelo mě taky to, že John Cleese nedostal více prostoru, ve svých dvou minutách je (jak jinak) skvělý.

Po přečtení spalte (2008)

Pohodová komedie pro pohodový večer. Děj je až moc ulítlý na to, aby se něco takového mohlo stát v reálu, ale o to Coenům určitě nešlo. Herci skvělí, hlavně Pitt si svého blbečka na kole neuvěřitelně užíval. Kdo hledá oddychový film, který má pobavit a druhý den zapomenout, jednoznačná volba.

Nouzový východ (2008)

Jsou to spíš takové 3 a 1/2 *. Mendes táhne precizní režií film kupředu, ale tak nějak mi přijde, že se v ději 2 hodiny omílá pořád to samé. Každopádně stojí za shlédnutí už jen kvůli dokonalým výkonům Kate Winslet a Leonarda DiCapria.

Oko dravce (2008)

Skvělá výplachová akční jízda. Nic jsem neočekával, možná proto jsem byl příjemně překvapený. A Shia je borec.