Týden bez závazků (2011)

Typicka trojhviezdickova komedia, ktora neurazi ale ani velmi nenadchne. Mozno sa viac zapaci manzelstva znalym jedincom. Idealna pre manzelsky par na sobotny vecer, ked deti uz spia. Ale bolo tam zopar forov, na ktorych som sa pobavil aj ja. A Stephen Merchant bol skvely.

Mother's Day (2010)

Rozmyslal som, ake hodnotenie dat tomuto snimku. Musim ale povedat, ze zanechal vo mne celkom neprijemny pocit, uz len preto dam o hviezdu viac. Kedze Bousnamovi sa v Saw serii zapacilo ultranasilie, nemohol si ho odpustit ani teraz. V niektorych scenach viac (horuca voda do usi, zapalenie vlasov), inde je to znesitelnejsie, no celkovy pocit vychadza z atmosfery, napatia a sklucujuceho pocitu zucastnenych. Samozrejme je tam plno logickych nezmyslov v pocinani postav, ktore radsej prehliadnete, aby ste z filmu nieco mali, alebo vas naseru tak ze si ho neuzijete vobec.

Všemocný (2011)

Uz dlhsie som nevidel tak precenovany film vzhladom na miestne hodnotenie. A so zanrom thriller nema absolutne nic spolocne. Ale skatulka sa mu musela dat, napriek tomu, ze je nemastny neslany. Napatia tam dokopy bolo asi tolko, ako ked otvarate Kinderko: 10 sekund, kym sa dostanete dovnutra. A ani najmodernejsie vizualne cacky-macky (ktore ste uz davno videli v reklamach) mu nepomozu. Nebyt jemnej zapletky ku koncu, dam 2 hviezdy. Ja som vedel, ze to takto dopadne.

Zlatá sedmdesátá (1998) (seriál)

Dalsi zo serialov, ktory sa stal pre mna kultovym a ktory mozem pozerat stale dookola a nikdy ma neomrzi. Skveli herci, milion supervtipnych scen a 8 serii skvelej zabavy.

Nadaný žák (1998)

Priznam sa, ocakaval som viac napatia vo filme, kedze predloha je od samotneho pana Kinga. Ian Mckellen bol vyborny, no ani on nepomohol tomu aby ma udrzal v napati dlhsiu chvilu. Hviezdu naviac za ten zaver.

Rudý škorpion (1988)

Moje hodnotenie je neobjektivne, ale nech. Tento film je spomienkou na moje detstvo, teda skor na obdobie okolo 12teho roku, kedy som ho strasne zral a videl ho snad aj 20 krat. Nedavno som si ho vo svojich 26 rokoch znovu pozrel z nostalgie, ked ho davali v tv. Bavil som sa rovnako dobre. Ale tentokrat na uplne inych veciach. Vtipnych akcnych scenach, silackych dialogoch a kope nelogickosti a nerealnosti. Ale bavil som sa a tento film zostane navzdy sucastou mojho detstva/puberty.

Průvodce k rozpoznání tvých svatých (2006)

Autobiograficka drama, ktora vam po cely cas pripomina realnymi nahravkami, ze je naozaj zo skutocneho zivota (co ma ale otravovalo) a ktorej ale bohuzial chyba hlbka a vyraznejsie emocie. Herecke vykony boli napriek tomu velmi dobre, ale stale som mal pocit ze sa tam v podstate nic nedeje. Chudobna stvrt Queensu, kde nasilie a vytrznosti su na kazdom kroku a partia vypatlanych deciek, ktore sa podla toho aj spravaju. Nosny konflikt medzi otcom a synom nie je az taky vyrazny, aby vo vas nieco zanechal. Skoda, lebo trailer vyzeral tak slubne.

Zkus mě rozesmát (2011)

Za posledny cas asi najlepsia komedia s Adamom Sandlerom. Mam ho rad a vtipy jeho postav, ked su nasrate ma vzdy pobavia dostatocne. Bolo to celkom svizne, ziadne hluche miesta som nenasiel, dokonca ani Jenniferin ohyzdny 100krat "vylepseny" nos mi az tak nevadil ako napriklad v The bounty hunter. A bonusom, ktory by som nikdy necakal bol Dave Matthews ako manzel umelej Nicol Kidman.

Šťastlivci (2008)

Prijemny film so sympatickymi hlavnymi hrdinami. Roadtrip s este prijemnejsou muzickou a vy sa nechate unasat pribehom, jednoduchym, milym a miestami aj zabavnym. Jedine, co mi trocha na filme vadilo, v par scenach, bola ta glorifikacia americkych vojakov a celej armady. Veta po barovej bitke ,,ale sme im dali, mala stastie ze som nemala pri sebe svoju zbran" mi jemne pokazila zazitok z celeho filmu.

Na odstřel (2009)

Thrillery o roznych sprisahaniach a konspiracnych teoriach mam celkom rad a tento sa vydaril velmi dobre. Malo to takmer vsetko - napatie, dejovy spad, zamotanu dejovu liniu, sympatickych hrdinov. Jedine, co mi trocha chybalo bolo viac akcie. Ale inak som bol velmi spokojny, urcite stoji za pozretie.