Král Artuš (2004)

Nejdříve stručně, celkem spokojenost, řadím tak na úroveň Tróji a Gladiátora, na Statečné srdce to nemá ani náhodou. Scénárista šel svou vlastní cestou, ale proč ne (král Artuš není historicky nijak doložen a proto si tu legendu může každý vyložit jak chce, Artuš klidně jako římský vojevůdce Artorius, bez pomoci kouzelníků lesních pan apod). K hereckým výkonům jen tolik. Keira je stále krásná, Cliw Owen to odehrál s jedním ksichtem a Ioan "Hornblower" Gruffud si na tuhle římskou misi vzal i svého sluhu z válečné lodi, útok Germánů (Sasů neboli Saxonů) vede scela správně Němec Til Schweiger se slušivou bradkou a už né tak správně (Vikingové útočili na Británii až o 200 let později) Stellan Skarsgard. Hlavní mínus je u mně Antoine Fuqua. U bitev mám pocit "to už jsem leckde viděl" a smál jsem na místech, kde to tvůrci jistě neměli v úmyslu. Sečteno a podtrženo - za 3.

Mexická jízda (2001)

Český distribuční název nemá sice s originálním nic společného, ale tentokráte sedí. Tohle to je JÍZDA. Je evidentní, že za Mexickou jízdou je víc než jen road-movie za svobodou a nezávazný sex. Já tam našel i kritiku politických poměrů, srovnání života bohatých a chudých, krásnou přírodu a i kritiku malé výdrže mexických teenagerů :o). Herci hráli výborně, ale nejvíce asi zaujal Bernal (Špatná výchova) v roli Julia. Jediná malá výhrada ke konci, ten mi přišel navíc. "Nebudu vám dělat řidiče, vy prasáci" svezte se sami.

Princezna a bojovník (2000)

Nerad, ale za dvě. Hlavně ve srovnání s jinými Tykwerovými filmy. Příběh mě od začátku nevtáhnul, postavy mi nepřišli nějak zajímavé (vzdor hereckým výkonům, takže problém vidím ve scénaři a režii), konec předvídatelný, hudba stejná jak v Lole (tam se mi hrozně líbila, ale tady u úplně jinak položeného filmu?), hodně utahané - ideální stopáž by byla tak 90 minut.

Kobra 11 (1996) (seriál)

Dávám si to tak jednou týdně k večeři. A při Simirových nesmyslných kouscích se mi zažívá výborně. Ještě že mají Němci tureckou menšinu, jinak by na dálnici měli hroznej bordel. Schválně, jak by se chlapcům dařilo na D1?

Děti nosí Santa Claus (1999)

Vánoční komedie podle švédského receptu a přesně podle mého gusta. Schází se jedna velká rodina. Byválí partneři, současní partneři, vlastní i nevlastní sourozenci, přicházejí první krize, šíří se polopravdy,drby i fámy a nakonec dorazí i Santa (ale jenom proto aby dostal přes držku). Skvěle obsazení, nám naprosto neznámí herci, režisér drží tempo pevně v rukou a scénarista odvedl výbornou práci. TAK MÁ VYPADAT NENÁSILNÁ ZÁBAVA.

Old Shatterhand (1964)

MARIGOLD to napsal všechno za mě. Budu jen o jednu hvězdičku přísnější.

Dannyho parťáci (2001)

Nemám rád Brada Pitta. Celková nálada tohoto klasického zlodějského filmu přispěla k tomu, že tady je pro mne Pitt nejsnesitelnější.

Interstate 60 (2002)

Projeďte se po dálnici, která neexistuje a uvidíte co jste ještě neviděli. Pobaví Vás (no, já se smál) Gary Oldman s červeným ježkem, Chris Cooper, co nikdy neodkládá dynamit, Michael J. Fox se svým přáním. PS. Ví někdo, kde se v Čechách nalézá I 60??

Veronica Guerin (2003)

Příliš glorifikační, trochu vydírající, výborná Cate Blanchettová. Napadá mě srovnání s filmem Generál o Martinu Cahillovi, který se na začátku objevuje i ve Veronice Guerin. Oba hlavní hrdinové umírají v první pětiminutovce umírají a my pak sledujeme jak ke své násilné smrti došli.

Nuda v Brně (2003)

Prvních 10-15 minut výborné, zbytek slabota. Kromě ústředního příběhu, zbytek naprosto nezajímavý. Tudíž průměrný průměr.