Pravá blondýnka (2001)

Reese je opravdu roztomilá, ale to je na film (a zvlášť komedii) trochu málo. Na dvojku se rozhodně nepodívám.

Napoleon (2002) (seriál)

Vážný problém mám se scénářem. Napoleonův životopis se nedá nacpat do ani 20ti dílného seriálu, natož 4dílného. Přesto však mi přijdou jednotlivé obrazy hodně zkratkovité a špatně pospojované, i když jakoby nechybí nic důležitého. Ale v tomto případě více je někdy méně. Poprvé vidím Claviera ve vážné roli - celkem příjemné překvapení. Potěší i české exteriéry. Samozřejmě jistá televiznost a omezený rozpočet se nedá zakrýt.

Špion, který mě miloval (1977)

Špión, který mě pobavil. Z dobrodružným příběhem už to nemá moc společného. Na celé čáře začíná vítězit nadsázka. Ale proč ne? Celé trio Moore, Bachová a Richard "Zub" Kiel je perfektní. Jen hlavní záporák trošku zklamal.

Hellboy (2004)

Čistokrevný průměr. O něco lepší než Van Helsing. PS. Nemám moc rád comics.

Muž v ohni (2004)

Začnu tím jediným co mi vadilo - a to opakované nerní střihy, podle mš zbytečné. Jinak nechybí nic. Začátek je sice pomalejší, ale můžete si zamilovat holčičku (nezprudí vás jako děti v reklamě, ale opravdu dojme přirozeností = mám děti rád) a pokusit se pochopit Cresyho Denzela Washingtona. Druhá půlka je opravdu jízda. Správně slizcí mexičtí padouši, kteří si zaslouží co dostanou, jelikož to jsou "profesionálové". Prostě po Kill Billovi pomsta roku.

Spoutej mě! (1989)

Ne až zas tak typický Almódovar. 100%ní komedie bez příliš složitých vztahů. Řekl bych i pro nejširší publikum. Ovšem skvosty tohoto filmu jsou mladý Antonio Banderas, fešanda Victoria Abril a scéna s potapěčem ve vaně.

Třináct dní (2000)

Tak takhle má vypadat politický thriller. Reálný podklad (ne na motivy skutečné události, ale opravdová skutečná událost), napětí až do konce, zvládnuté herecké party. Bruce Greenwood mi nikdy nepřipadal jako někdo kdo by mohl hrát JFK, ale výsledek je potěšující.

Prokletí ostrova Saint Pierre (2000)

Zajímavé prostředí, silný příběh i dobří herci, ale přeci jenom se to dost vleklo. Ještě by mě zajímalo proč Kusturica nehraje ve svých filmech? Hraje překvapivě dobře.

Van Helsing (2004)

Mám rád obě Mumie, ale nemám rád Hugh Jackmana, nemám rád Kate Beckinsale, Dracula ??? - líbí se mi spíše klasičtější pojetí Garyho Oldmana, Marka Vašuta jsem nezachytil. Tudíž - 1 za Danu Morávkovou a sex s faramirem a druhá za Prahu.

Černá kočka, bílý kocour (1998)

Neskutečně vtipný (lehce úsměvné, ale i těžce řehtací momenty - neskuteční hlášky), rychlý a nabušený a hudebně brilantní snímek. Takovouhle zábavu jsem od Kusturici nečekal. Herci totálně neokoukaní, role jim sednou. A postava mafiána Dadana - to je bomba. sečteno a podtrženo - jasných 5 hvězd. PS. Pro milovníky světa zvířat - krásný černobílý kočičí sex.