Porn Rental (2011) (TV film)

Bez srandy - prvý krát, čo mi Michael C. Hall v nejakej úlohe nepripomínal Dextera :)

Princ a pruďas (2011)

Netušil som, že bude tak ťažké ohodnotiť tento film. Pri odchode z kina som ho dokonca videl na celé 4 hviezdy. Áno, smial som sa. O 100% viac ako deň predtým na Paulovi. Celé je to však pomerne prchavé, samotný koncept (výpravná fantasy plná pohlavného a huličského humoru) nie je dostatočne vyťažený a počas celej stopáže sa nevyskytol ani jeden vtip, ktorý by vyčnieval z nastoleného trendu prvoplánovitosti a priniesol niečo aspoň trochu sofistikovanejšie. Potenciál bol obrovský a "Your Highness" bohužiaľ stále iba kĺzal po povrchu možností zvolenej látky. Najlepším aspektom filmu je skvostný soundtrack Stevea Jablonského.

Rango (2011)

Na to, aké má Rango vynikajúce kritiky, som sa mnohokrát až trestuhodne nudil. Naozaj neviem prečo. Vtipov bolo dosť, ale iba na niektorých som sa uchechtol (podotýkam, že IBA uchechtol!) a iné sa mi zase zdali vyložene infantilné. Možno to bolo čiastočne zavinené mizerným slovenským dabingom, ale pochybujem, že by na ňom spočívala celá vina. Dávam tri hviezdy za skvostné technické spracovanie, za akčnú scénu s netopiermi a za štrkáča Jakea (všetky scény s ním sú perfektné a s Nighyho hlasom musia byť už úplne dokonalé), a vyjadrujem nádej, že budúce zhliadnutie v originálnom znení to celé posunie niekam inam. Takto je to ale dosť veľké sklamanie.

Regular Ordinary Swedish Meal Time (2011) (pořad)

Koncept "jebem žrádlom o zem" na prvý pohľad nepôsobí ako komediálne zlato, ale v podaní bradatého Švéda milujúceho majonézu (pre-dinner snack - it's good for you!) je z toho niečo, čo sa neomrzí ani po niekoľkých dieloch a je to tak neskutočne vtipné, až z toho slzy tečú. "Dinner is served, bitches!"

Rychle a zběsile 5 (2011)

Že bude akcia parádna, som čakal. Ale že ma film osloví aj v rovine "rodinných žvástov"... s tým som teda naozaj nerátal. A to som z predchádzajúcich dielov nevidel ani jeden.

Sirens (2011) (seriál)

"Nevyužitý potenciál" sú dve slová, ktorá sa vkrádajú na myseľ. Hlášok a vtipných situácií je málo, postavy sú nevykreslené a vzťahy medzi by som označil skoro až ako studené (členovia ústredného tria by mali byť priatelia, ale mne prišlo, že sa všetci majú navzájom tak nejak "u prdele"). Sirens proste nesiahajú Misfits ani po nohavicový lem pracovnej kombinézy. Nepozerá sa to zle, ale od Britov som skrátka zvyknutý na onakvejšie kúsky.

Spartakus: Bohové arény (2011) (seriál)

1. epizóda: Vynikajúce. Nový hrdina, noví záporáci a vôbec všetky nové postavy sú predstavené s ľahkosťou a zaujmú už na pôde prvej päťdesiatminútovky. Najviac pozornosti ale na seba strhne samotný prequelový charakter seriálu a z neho vyplývajúce úvodné rozostavenie šachovnice - a že je teda prekvapujúce! Aréna, s ktorou sme sa viac než dôkladne zoznámili v prvej sérii, sa ešte iba stavia, Crixus nie je ničím iným než vzpurným galským otrokom bez akéhokoľvek výcviku a disciplíny, Ashura vidíme ako gladiátorského nováčika, Oenomaova žena ešte žije a sám Oenomaus je stále gladiátorom, zotavujúcim sa zo zranení od Theokola... a Batiatus a Solonius sú priatelia! Som náramne zvedavý, kam sa dej bude uberať v nasledujúcich dieloch. Myslím, že prekvapenia nám budú nadelené mierou vrchovatou. A ešte drobná poznámka: som veľmi rád, že po otravnom britskom prízvuku Jaime Murray už nie je ani slychu. (9/10) ------ 2. epizóda: Zaťažkávajúce skúšky hrdinov, pre ktoré bol (okrem iných vecí) pôvodný Spartacus taký úchvatný, sa vracajú. A nie sú o nič menej emotívne ako v pôvodnom seriáli. Opäť skvostný diel. Famózne zrežírované a vygradované - záverečná prelínačka s bojujúcim Oeonomaom a nedobrovoľne súložiaciou Melittou je geniálna. Nech už je tu ďalšia časť! (10/10) ------ 3. epizóda: Trošku vegeťácke. Na nejakej časti sa holt ten útlm jednoducho musel prejaviť, aby sa dej mohol pri finálových epizódach znovu poriadne rozbehnúť. Tretia časť navyše trpí nepríliš zaujmavou postavou Batiatovho otca (človek by od neho čakal o dosť výraznejšiou figúrku) a fádnym súbojom v aréne na konci. (6/10) ------ 4. epizóda: Návrat ku kvalite. So záverečným prísľubom masakrálnych posledných dvoch častí k tomu. Touto epizódou zrejme dej dosiahol vrchol v "zamotávaní sa" a ja sa už neviem dočkať vyvrcholenia v dieli 5 a 6. Inak, Batiatov otec akoby vyslyšal moje námietky a poriadne mákol na svojej zaujímavosti. (8/10) ------ 5. epizóda: Fenomenálna emotívna bomba. Na konci som skoro plakal. (10/10) ------ 6. epizóda: Skvostné a zimomriavkové zakončenie geniálneho seriálu. Keď som pri štvrtej časti dúfal v skvelý a nadupaný koniec, naozaj som ani len netušil, že dostanem niečo také úžasné. Absolútna extáza, po ktorej máte chuť okamžite si znovu pozrieť Blood and Sand. (10/10) Ako hovoria všetci Batiatovi nepriatelia: "Well played."

Správci osudu (2011)

Vskutku strhujúce. Brilantne zrežírovaná romantická skoro-sci-fi s perfektným Damonom a okúzľújúcou Emily Blunt (uvedomil som si, že ju absolútne žeriem), a samozrejme s neklišoidným a naozaj rozumným posolstvom v neposlednom rade. George Nolfi, máš pred sebou veľkú budúcnosť a budem ťa pozorne sledovať. Bez preháňania - u mňa zatiaľ najlepší film roka.

Srážka s mimozemšťanem (2011)

Asi by som si už mal zvyknúť, že v týchto nových komédiách sa už slzavého smiechu nedočkám, a tak ich musím hodnotiť podľa miery ich sympatickosti a pohodovosti. Paul dostáva 7/10.

Sucker Punch (2011)

Wet dream personified. Z rozprávačského a príbehového hľadiska fail priam titánskych rozmerov. Nápad je zaujímavý, ale spracovanie príšerné. Vyjadrujem hlboké ospravedlnenie snímku "The Warrior's Way", ktorý som označil nelichotivým pojmom "honifest". Na toto sa totiž nechytá ani náhodou. Snyder sa rozhodol, že nám naservíruje svoje najrajcovnejšie vízie, ale akosi zabudol na formu, ktorá by to držala pohromade a dávala filmu aspoň aký-taký zmysel. Vznikol z toho skrátka nonstop videoklip, ktorý sa predáva skrz akčné scény, ale aj tie strácajú (minimálne!) 50% zo svojej možnej zaujímavosti, coolovosti a drajvu kvôli prostému faktu, že vôbec nevyplývajú z deja a pôsobia, že sú do filmu nasilu pichnuté. Takto pre diváka nepredstavujú žiadne prekvapenie a robia film veľmi predvídateľným. Snyder si týmto podrazil nohy, pretože akcia je sama o sebe skvelá, ale ako som už povedal, funguje naozaj diskutabilne. Prečo ale dávam také (relatívne) vysoké hodnotenie? Je to preto, že aj napriek blbému scenáru plnému patetických žvástov som vo filme našiel nejaké emócie. Sám som tomu nedokázal uveriť, ale je to hlavne zásluhou prdeliek v hlavných úlohách. Čakal som, že režisér bude herečky viesť hlavne k tomu, aby vyzerali čo najviac sexy (celkom sa to darí), ale Jena Malone, Abbie Cornish a Emily Browning sa pokúšajú aj o niečo ako herecký výkon a práve vďaka nim nie je Snyderova audio-vizuálna onania úplne chladná. Ich postavy sú síce napísané jednorozmerne a plocho, avšak vďaka faktu, že z nich aj napriek tomu niečo vytrieskali, som ochotný zobrať Sucker Punch aspoň trochu na milosť.