Olověná vesta (1987)

Nemůžu si pomoct, ale tenhle film na mě zas tak nezapůsobil. Zobrazení války i výcvikového távora je asi dost reálné, ale chybí mi tu nějak ten emocionální náboj a výraznější herecké výkony. Je to slušná zábava, ale na víceré shlédnutí mě to nenalákalo

Osudový dotek (2004)

Velice solidní thriller s dost dobrou atmosférou. škoda jen, že je tu pár nelogismů a chybí víc hvězdiček. Ani Aston Kutcher moc nezaujal, byť se dost snažil. Uznávám ale, že jsem ale po dlouhé době hlavnímu "hrdinovi" docela dost i fandil.

O třech rytířích, krásné paní a lněné kytli (1996)

Nevím moc, proč to tady lidé berou jako pohádku, když to pohádka vůbec není. Je to něco na způsob středověké romance a právě ta středověká místy skoro až snová atmosféra minesängerského příběhu a hezké písničky se mi na tom líbily nejvíce. Jistě, chyby by se našly, výkony herců mohly být lepší, dialogy buď více plné starých slov nebo naopak současné, ale když vidím hodnocení, jaké film dostal, myslím, že si ho vůbec nezaslouží

Pád Bílého domu (2013)

Když to srovnám s konkurenčním White House Down, který se nebral vážně a dělal si ze sebe stále legraci a dobře balancoval mezi akčňákem a komedií, vychází tenhle film a emoce, které ve mě zanechal, jako jasný poražený. Neuvěřitelná dávka patetických keců a blbých dialogů, Američani jako ztělesnění ctnosti a (jejich) čestnosti, spousta scén a motivů vykradená z jiných starých filmů (hl. legendární Smrtonosná past, ale i Přepadení v Pacifiku), logické mezery jak prase (fakt věřím, že vrchní štáb USA by byl ochoten odvolat celou svou flotilu, která chrání stabilitu na Korejském poloostrově za život prezidenta, kterého drží teroristé a stejně by ho asi zabili, určitě by prezident obětoval miliony, možná miliardy lidí, aby zachránil své spolupracovníky z Bílého domu, určitě by horda dobře vycvičených teroristů měla problém najít jednoho bývalého agenta a ani by nebyli schopní se domluvit na koordinovaném sweepu a dalších "wtf" momentů je tam spousta, což na to, že se ten film chce brát vážně, mu to narozdíl od WHD neodpustím), Co mě ale nejvíc popudilo, bylo Butlerovo jednání se zadrženými, které odzbrojené a bezbranné (!), mučil, vraždil a dokonce (drobný spoiler) zabil i svého bývalého kamaráda poté, co byl zraněný a zjevně nepředstavoval nebezpečí. Jistě, ve filmu jako tento se to dá přehlédnout, byli to teroristi, jenže to jednak dává něco jako vzor a obhajuje to mučení, kterého Američani dopouštějí (často i na nevinných) a jednak to ukazuje americkou mentalitu, která se podle mě začíná zvrhávat do "my, Bůh a svoboda a všechno ostatní je nám jedno, protože jen naše hodnoty a to, co říkáme, je správné"... a že při tom zabíjí hromadně lidi, to už je jaksi jedno. Vím, že tohle s filmem úplně nesouvisí, ale na druhou stranu v mnoha ohledech a náznacích tenhle mizerný film tyto názory obhajuje. Když tomu přidáme mizerné efekty, chaotické přestřelky, kde útočníci trefí vše jen ne hlavního hrdinu, opravdu moc není na co se dívat. Abych ale nebyl jen kritický, pár pozitiv se najde - Butler nehraje zas tak špatně a Morgan Freeman na to, jak malou má roli zaujme. Tak aspoň ta jedna hvězdička

Pád Třetí říše (2004)

Velmi působivé a depresivní. Hlavně na scénu vraždění Goebbelsových dětí asi do smrti nezapomenu. Bruno Ganz je skvělý, místy se mi ale přece jen zdá, že trochu přehrává. Naopak Ulrich Matthes v roli Goebbelse je dokonalý a přesvědčil mě další svou rolí, že patří k těm nejlepším, co Němci můžou nabídnout. Linie s malých chlapcem mi připadá dost klišovitá a moc zjevně hrající na city, ale narozdíl od některých se mi film opravdu líbil, takže dávám silné nicméně přecejen "jen" čtyři hvězdičky. Jen mi to připomíná otázku, kterou mi položil jeden kamarád: "Co kdyby Němci tu válku vyhráli?" Moje odpověď na to zněla: "To bychom tady nebyli". Chci tím říct, že i přes nevýslovné hrůzy, ke kterým došlo, to mohlo dopadnout ještě mnohem hůř a já jsem rád, že historie byla taková, že mohlo dojít i k tomu, že Němci sami natočí tuhle rekonstrukci..

Pán prstenů: Návrat krále (2003)

Je to jednoduchá pohádka s černobílým dobrem a zlem. Ale musím uznat, že je skvěle natočená. Škoda jen, že některé repliky jsou na hranici kýče.

Parfém: Příběh vraha (2006)

Hodnotit tenhle film je vážně těžký úkol. Na jedné straně tu máme skvělou kameru, díky níž skoro cítíme ty "vůně", zajímavý příběh, který je sice ohraný (myšlenky a důvody vrahova jednání), skvělé herecké výkony: Přesvědčivý Ben Whishaw a neméně skvělý Alan Rickman. Na druhé straně tu jsou (alespoň imho) i zápory, jako chyby v logice, možná až moc bizarní konec a někdy až přílišná roztáhlost filmu. Možná, kdyby ho režisér rozstříhal tak o půl hodinu míň bylo by to na pět hvězdiček. Senzuálně je to ale krása.

Pár správných chlapů (1992)

Solidní herecké výkony jako vždy korunuje hlavně Jack Nicholson, který, jak všichni víte, byl dokonce nominován na oskara. Jinak je to ale spíš lehce nadprůměrné dílko, kde se objevují klasická klišé soudních případů-filmů. Zábava to ovšem pořád je.