Stigmata (1999)

Oba dva hlavní protagonisté se svých rolí zhostili opravdu dokonale, ale tento film činí výborným hlavně scénář a režie. Scény v nichž se objevují stigmata (hlavně bičování) jsou velmi dobře propracované. Nejdůležitější je však samotný námět. Rozpory v církvi věda versus víra, pravé učení krista atd. toto jsou témata , které opravdu existují a tento film na ně upozorňuje.

Obřad (2011)

Anthony Hopkins je opravdu výborný herec, ale bohůžel nemůže utáhnout celý film sám a to ještě k tomu když nemá hlavní roli. Film je pro mne bohůžel sklamáním hlavně díky režii a hudbě, která nepodpořila okamžiky děsu. Také tato tématika by měla býti brána serioznějším způsobem třeba jako Vymítač ďábla (Lepší film na toto téma snad ani neexistuje, proto se neubráním srovnání). A vůči tomu srovnání mohu dát dvě hvězdy, ale ty hlavně A.H. a tomu jeho hereckému podání úžasném nejenom v posledních scénách.

Akta X (1993) (seriál)

Při koukání v pozdních večerních hodinách jsem byl občas strachem paralizován. I dnes když si pustím nějákou tu epizodu znovu tak musím konstatovat jak byl seriál výborně natočen. Jeho mysterioznost je obdivuhodná a odramatické scény také není nouze. Co se týče příběhů jako takových tak jsou precizně propracované. Díky hereckým protagonistům má divák pořád kontakt s dějem a tak vůbec nevadí (někdy) až moc dlouhá stopáž. Každopádně nejlepší seriál na téma konspirace a nevysvětlitelných jevů.

Drive (2011)

Nebudu nic rozebírat prostě jen - to musíte vidět!!!. To je nářez tohoto roku. Žádné pozlátko, žádné klišé na nic si nehraje jen dokonalý film díky hercům, scénáři, režii, hudbě. Při prvním zhlédnutí, které není rozhodně mé poslední jsem tohoto filmu plný. Tak jsem na tento film kouknul znovu a je to fakt bomba, ale přišel jsem na to, že se nelíbí film všem. Hold né každý si umí vychutnat pořádné filmové umění v době popcornové zábavy a rychlých střihů a šílených trikových scén. Pro mně každopádně film v mém top ten.

Můj bratranec Vinny (1992)

Joe Pesci je sice naprosto famozní herec a tato role se mu hodně povedla, ale celej film sám prostě neutáhne.

Tajemná řeka (2003)

Když se potká skvělý režisér s výbornými herci tak co z toho může vzniknout? No pokud to podpoří dobrý scénář a hudba tak výborný film. A tento by se co do dramtičnosti dal krájet. Nejvíce jsem si užil role Robbinse a Penna ti jsou famozní.

Pán šelem (1982)

V době mého dětství kdy se na obrazovce neudávalo nic byli filmy o barbarech a kouzelnících to jediné na co se dalo na videu koukat a tento film nebyl asi až tak špatný když jsem se na něj dokázal dodívat i dnes.

127 hodin (2010)

Je určitě jednoduché hodnotit počínání Arona teď z pohodlí svého obýváků, ale i přes to si nemohu odpustit poznamenat. Vzhledem k jeho zaměření (práce) technickému vzdělání a také k tomu, že je záchranář si myslím o jeho působení se šutrem své. Ale z filmového hlediska si myslím o tomto filmu samé dobré věci. Akorát k dramatu tohoto typu by se možná více hodilo, kdyby nám byl hlavní hrdina představen bez těch filmových vychytávek, jako efekty, představy atd. Pro soucítění s Aronem a vžití se do jeho situace by bylo lepší pozorovat jej jako by on - line. Samozřejmně vzhledem k délce utrpení ve skrácené verzi, ale něco jako v ,,Pohřbený za živa,, by té situaci s kamenem prospělo.

Sám doma (1990)

Tak tento snímek mi trhal střeva od smíchu. Dnes už to taková bomba není, ale pořád se musím smát jak to vidím. Některé scény jsou nezapomenutelné.