Jaccobos

Jaccobos

okres Brno
psycholog

Skype: jaccoboss

13 bodů

Moje komentáře

od nejnovějšíchpodle abecedypodle hodnocenípodle roku vzniku filmu
1 4 6 8 9 10 11 následující >>
  • 22.4.2014  23:49

  Myslím, že Bond získává kvalit Seana Conneryho !

  • 25.6.2009  17:58
  Podraz (1973)
  ****

  Parádní podívaná. Živý děj i překvapivé momenty jsou motorem filmu. Perfektní vyústění. Redford a Newman potvrdili svou komičnost i umění hrát ve vážnějších chvílích. Gangsterka jak má být.

  • 4.10.2010  23:16
  Šakal (1973)
  ***

  Kniha mě nadchla - obdivoval jsem na ní Šakalovu přísnou chladnokrevnost vyzařující každým coulem profesionalitu. Přesně tato charakteristika nesla celý děj a pozvedala příběh vysoko nad hranici průměrnosti. Ale bohužel přesně tato charakteristika se nehodila na Šakala v tomto zpracování...

  • 28.4.2009  20:46
  Kmotr (1972)
  *****

  Zakouřená atmosféra od doutníků, úcta, rodinná hrdost a respekt. Nejlepší přívlastek, který mě k tomuto legendárnímu filmu napadá je STYLOVÝ. Temný klarinet a drnkající mandolína na pozadí celého filmu dokreslují temné doby vlády mafiánských famiglií. Film se velmi věrně drží (úžasné) knižní předlohy. Don Marlon Brando a Don Al pacino s consigliorim Robertem Duvallem jsou přesně takoví, jaké jsem si je představoval v knize (asi je to tím, jak dokonale jsou popsáni). Všechna čest Mariu Puzovi a Francis Ford Coppolovi. Sono cosa nostra >>tohle je naše věc. Svůj svět si budeme spravovat sami, protože je to náš svět, cosa nostra

  • 14.11.2009  18:43

  Perfektně zpracovaný problém volby. Svoboda úsudku je důležitá, ač se může zprvu zdát, že by byl svět jednodušší bez toho, abychom si mohli zvolit zlo, není tomu tak. Ať už se podíváme na Mechanický pomeranč nebo kamkoli jinam, kde svoboda byla odpírána vidíme zřetelně, že bez svobody to nelze. Já si myslím, že pokud budete volit Mechanický pomeranč, tak je to dobrá volba :)

  • 3.5.2010  18:19

  Rozkládající se člověk nemocný syfilisem - to mi přijde dost málo jako námět k filmu...

  • 19.10.2010  22:05

  Je to vskutku dobrá komedie - především díky svéráznému Tovjemu. Problematika židovské tradice a s ní spojený vtip okolo vdávání dcer mi připomněl Pýchu a předsudek a toho starého moudrého pana Beneta ve své fousaté podobě snad ještě lepšího. Jednoduchá a chytlavá hudba s rozverným tancem také jistě není na škodu...

  • 1.9.2009  14:03

  Film velmi dobrý, ale už se na něj asi nepodívám :)

  • 15.1.2014  15:27

  Jde o nejlepší divadlo, které někdo natočil. Značnou měrou přispívá energičnost, která oběma hlavním představitelům nechybí. Julie je krásná a temperamentní a dohromady s Romeem tvoří velmi uvěřitelné zamilované scény :)

  • 27.6.2009  22:59

  Velmi hluboké zamyšlení nad temnými dobami našeho národa. Vývoji postav, kterým opadává radostný úsměv svazácký a nastupuje zklamaná tvář realisty. Film o tom, jak neschopný komunista k moci přišel a zdevastoval lidské vztahy, smysl lidské práce a beze smyslu pro spravedlnost podával obvinění. Film je poeticky laděný a dá prostor k přemýšlení. Vesnické tradice jsem nemusel vidět, ale patřilo to k vykreslení vesnické kultury, možná i něco víc.

  • 22.6.2010  15:37

  Je to lepší než Tenkrát na Západě, protože je to vtipné a vynalézavé.

  • 23.12.2009  16:10

  Moc veselá komedie o vášnivě zamilovaném Italovi, který se ze všech sil snaží efektivně a pokud možno - co s nejmenší bolestí - zbavit své manželky. Kalkuluje, uvažuje, počítá. Vnitřní monolog vykresluje jeho postavu dokonale. Marcello Mastroianni se mi ve své roli lišáckého barona, co ví co dělá velice líbil. Zkrátka "Fefe" neměl chybu.

  • 20.12.2010  00:05
  Psycho (1960)
  *****

  Ze začátku, a vlastně i po první vraždě, to byl celkem pohodový thriller a já si říkal "ok, zatím se držíš, Kubo" No, ale potom to bylo horší a horší a závěrečné vysvětlení psychiatra (ale bylo to psychologické vysvětlení ! :)) o disociativní poruše osobnosti jsem už hltal všemi smysly... Působivé a kvalitní psycho !

  • 23.2.2010  20:37
  Hrbáč (1959)
  ****

  "A ty krutý kníže, vrahu bezcitný! " Takovéto scénáře se už dnes nepíší...

  • 22.6.2009  22:01

  Člověk si říká - proč mě ten film tak zaujal? Protože to je nejlepší krimi film, jaký jsem viděl. Protože nejde o dokázání viny, ale neviny. Jistě, jde o diskusi. Ale není to ledajaká diskuse - jde o život. Bylo totiž vybráno 12 mužů - lidí. Všimněte si slova lidí. "Lidé jsou chybující" - otřepaná fráze, která ovšem dostává zcela konkrétní obrysy, když lidé (ba ctihodní porotci) mají rozhodovat o životě jiných lidí. Než si vůbec uvědomili, že rozhodují o životě, uplynuly 2/3 filmu. Poslední si to uvědomil na konci. Film je velice zajímavě natočen - ukazuje schopnost lidí účastnit se diskuse, schopnost přesvědčit, schopnost pochybovat. Ano i pochybovat je umění - jak je snadné přijmout většinovou jistotu... NOT GUILTY !

  • 29.1.2012  20:39

  Velmi originální námět ! Jeden muž se zlomenou nohou hledící každé ráno na dům, kde jsou kvůli horku otevřená okna, manželé spí na balkóně, baletka se každý den rozcvičuje a pinista skládá své písně. Ovšem je zde také jeden muž, který se chová velmi podivně. Podívejte se sami, je-li podezření zraněného fotografa opraávěné, nebo pouze výplod mysli, která nemá co na práci kromě odpolední návštěvy postarší Stelly a krásné elegantní Lisy, která si ho chce vzít ? Doporučuji shlédnout a zjistit, jak poutavá originalita Alfreda Hitchcocka posouvá film do linie, kde se může měřit s mnohem mladšími filmy !

  • 27.5.2010  17:24

  No zkrátka božské ;) ! Hudbu bylo skvělé poslouchat, choreografie byla veselá k dívání. Ač muzikál, nebyl příběh nutně stupidní. Byl jednoduchý, to je pravda, ale vtip a originalita mu dodával na zajímavosti a tak není Zpívání v dešti jen potěcha pro uši, ale také pro oči a rozum. Máte-li splín - "Just sing in the Rain" and all wil be far far away in a minute...

  • 26.4.2011  17:15
  Casablanca (1942)
  *****

  Poetičnost starých filmů lehkost, ale zároveň závažnost (nevím, jak jinak popsat pocit z Rickova nesobeckého a správného rozhodnutí). Dobrý pocit, který pro Ricka vyplynul z jeho činu se mi taky zachytil v hlavě, takže tento film budu mít vždycky rád a cenit si ho. Vlastenecká "La Marseillaise" byla velmi silným momentem.

  • 16.1.2010  22:19

  Vadily mi dramatické výstupy herců (objetí, řev kdykoli někdo něco ne/udělá, slzy a emoce na pochodu, kdykoli se stane sebemenší pitomost) . Nicméně scéna Mirka v posteli na záčátku filmu mě nahodila a většinu vtipů jsem kvitoval s radostným přitakáváním. Rád si libuji ve slovních hříčkách a zajímavých (ba někdy až poetických) obratech a tento film mi umožnil spokojeně pomlaskávat.

1 4 6 8 9 10 11 následující >>