Podfukáři (2013)

Film, který spěje k pointě a ta pointa je slabá - je něco zlotřilého ! Iluze je příliš reálná...

Thor: Temný svět (2013)

Musím říct, že se mi líbily zvraty, které měl tedy na svědomí jenom Loki, ať už ve filmu, v prvním klipu po titulkách nebo druhém klipu po titulkách :) Thor byl prostě namakanej a nic víc, Jane Foster je nudná jako málokterá ženská hrdinka a skvělé digitální efekty potěší, ale nepřekvapí. Dobrá oddychovka, ale horší než na co je člověk zvyklý u komixových filmů.

Walter Mitty a jeho tajný život (2013)

Atlas mraků je kravina, která provokuje, ale jsou tam hezký obrázky a scenérie - tohle je schovaná kravina, takže to o ní nelze úplně naplno říct - maskuje se to pod cool scény, Sean Penna a sérii vtipných situací - hezký obrázky jsou společným jmenovatelem.

Volte mě! (2012)

Je třeba říct, že je to samozřejmě děsné béčko, ale je to soudržné a trapně vynalézavé :) Navíc se vtipně trefují do amerického národa a jeho bublinových stereotypů o komunistech, křesťanství a americké svobodě se samopaly.

Ledové království (2013)

Nelze upřít, že jsou zde vtipné momenty, nové scény, ale označení "tangled 2" mi nepřijde tendenční - prostě to tak je a tvůrci si chtěli natočit další animáč. Třeba příště vymyslí něco nového.

Tichá bolest (1990)

Starý inspektor Kadavý, děda Janka říká: "...jenomže bolest nikdy neodejde, čeká a vždycky sa vrátí, mě aspoň neporazila...". A o tom je ta hloubka. Stejně jako je bolest prožívaná v tichosti neagresivní, je spíše jakýmsi tvrdým leitmotivem objevujícím se znovu a znovu v životě člověka, aby ho potvrdila. Scénář Jiřího Křižana (Je třeba zabít Sekala) a citlivá ruka režiséra Hollého ml. naznačují v celém snímku něco tichého, hlubšího a zajímavějšího. Rudolf Hrušínský provází celý film poznámkami o poznávání života s citlivým hlasem starého, moudrého člověka. Tož tak na světě...

Lásky čas (2013)

Hodnotím za 5* Myšlenka, kdy žít každý den dvakrát není původní, ale je super a jsem rád, že se našel někdo, kdo ji tak skvěle natočil. Moc se mi líbily i vtipy, kterým dává taková dávka nereálna nový prostor. Tim i Mary super výkony a britský taťka je taky cool charakter :)

České století (2013) (seriál)

Musím pochválit všechny díly, které jsem viděl. Celé je to natočeno nezvykle syrovým způsobem. Je to vidět především na emocích, které osobnosti českých dějin projevovali v těžkých chvílích. V jeden moment jsem uvažoval, jestli jsou autoři v pořádku, když si to tak představují, ale potom jsem si uvědomil, že to nepochybně svou hodnotu má. Dovolil bych si takovou poznámku, že jde o výklad dějin, který v pořadí od 1. dílu nenahrává moc legitimitě vzniku naší republiky (naprosto souhlasím s britským premiérem Lloydem); 2, 3 a 4 díl je vlastně jednou velkou grafikou o Benešovi - výstavbě a (naprosto volném) pádu jeho představ o diplomacii a politice. Poslední díl je již klasickým modelem, který znají čeští diváci z četných filmů s tématy z dob komunismu - akorát tentokrát je to zevnitř té komunistické mašinérie. Celkový dojem? Češi jsou malý nárůdek, který povstal z monarchie nepřipraven na republiku, vzdal válku a živil Hitlerovu armádu a následně našel spasitele v Rusku, které jej pohltilo na 40 let. Kdyby to nebyl vývoj národa ale osobnosti - byla by to osobnost, která postrádá odvahu, jakoukoli ochotu riskovat, trpělivost - připsal bych zoufalství a míru infantilní naivity. Je ovšem otázka, zda potom hovořit o národu, nebo spíš o davu lidí, žijících na jednom místě.

Romeo a Julie (1968)

Jde o nejlepší divadlo, které někdo natočil. Značnou měrou přispívá energičnost, která oběma hlavním představitelům nechybí. Julie je krásná a temperamentní a dohromady s Romeem tvoří velmi uvěřitelné zamilované scény :)

Emoce a my (2013) (pořad)

Setkal jsem se s ohlasem, že je to spíše naučně-populární, než populárně naučný a myslím, že je to tak. Češi ve svém vztahu k psychologii a hovoru o věcech psychických teprve hledají slova a myslím, že tento pořad je dobrou směrovkou, která může zaujmout i širší populaci dnešních hledačů :)