Černá labuť (2010)

Je to hrozivý... naprosto vtahující a pohlcující. Ničivé, co se týče tématu a ohromující, co se týče obrazů ( a jejich detailů), emocí, zvuků, hereckých výkonů - ale už si to nikdy nepustím...

Expendables: Postradatelní (2010) odpad!

Znáte ten typ filmů, jak na to koukáte dvacet minut a jediné, co vás udrží u obrazovky je fakt, že existuje naděje, že se to rapidně zlepší ? Tak toto není ten případ :)

Harry Potter a Relikvie smrti - část 1 (2010)

Neurazí, ale ani nenadchne - tohle klišé se sem docela hodí... Spousta efektů, ale ten film nemá duši - nechytí vás a nevtáhne. Je to docela obyčejný obal bez náplně. Nicméně jako zfilmování toho, co jsem četl je to zajímavé - jak sem se shodl s bráchou - samostatný film by bez knihy předtím nebyl poměrně dobrá podívaná. Jsou to 4*, ale hodně neobjektivní. A ten had... nesnáším ho...

Jak vycvičit draka (2010)

Těším se na dnešní noc, protože doufám, že mě čeká pokračování ve snu. Doufám, že budu mít černo-modrýho draka s podsvíceným podvozkem a přivřenýma očima. Zkrátka tenhle film mě naprosto uchvátil !

Kajínek (2010)

Je to 3,5 *. Začátek se mi vůbec nelíbil, bylo to až nepříjemné ten "trailerový" střih byl děsný. Jinak se to postupně rozvíjelo a organizovaný zločin je vždy velice tajemné a přitažlivé téma. Co se týče skutečnosti, jak to je doopravdy...myslím, že se velký důraz klade na to, že Kajínek střílel ještě s někým jiným, procesní chyby ! To je doopravdy důležité, stejně jako to, že každý má právo na spravedlivý proces - já si myslím, že i ve filmu, který ho má naprosto rehabilitovat je to nebezpečný sociopat! Samozřejmě skvělý výkon Vladimíra Dlouhého zahaluje výkony podřadnějších herců...

Kick-Ass (2010)

Legrační, akční ! Navíc ta malá holka je nejvíc hustá - něco jako Portman v Leonovi. Paráda !

(K)lamač srdcí (2010)

Hezká láska ke konci kazí poněkud úžasnou jízdu podvodů a skvělých scén, kdy mladý Francouz Alex vyvolává plačtivé scény, které mají ženy odlákat od mužů, kteří nejsou (podle zadavatelů objednávky) "ti praví". Jako každý film, kde psychologie slouží profíkům na sto procent, i tento film je výjimečným. Pokud se na to někdy budete dívat a případně si i lámat hlavu co to je, že něco té Vanesse Paradis chybí, tak mi jistě dáte za pravdu, když vám prozradím, že je to obrovská mezera mezi předními horními řezáky :)

Konspirátor (2010)

Opravdové historické drama o snaze zachránit člověka pro změnu ne před dravými jednotlivci, ale před krvežíznivým davem a většinou. Atentát na prvního prezidenta U.S.A. je v úvodu dramaticky předven a vytváří materiál pro další děj dvouhodinového filmu. Boj o život Mary Surratové, nevinné matky atentátníků, které nepomohla její nevinnost proti bezpráví a lidské nenávisti. Nebylo to nijak silnépo stránce sentimentální, spíše po té absurdní a rozhodně film poskytne prožít si i pocit "svázaných rukou". Á propos ! Komu by se nelíbily duchaplné právnické obhajoby tak působivé v podání Anglosaského právního systému :)

Kuky se vrací (2010)

Svěrák za se trošku jinak, ale to podstatné, co můžu čekat je vždycky originální humor a dojímavé pravdy života.

Letopisy Narnie: Plavba Jitřního poutníka (2010)

"Will you visit us in our world? I shall be watching you, always. How? In your world, I have another name. You must learn to know me by it. That was the very reason you were brought to Narnia. That by knowing me here for a little, you may know me better there. Will we meet again? Mm. Yes, dear one. One day."