Nezvratný osud 4 (2009)

Příjemná nenudící vyvražďovačka s absolutní absencí příběhu a mnoha logickými kiksy, která je tak krásně naivní až je zábavná. S přihlédnutím k předchozím dílům musím uznat, že nic víc, než zpestření pátečního večeru, ani nabídnout nemohla.

Scrubs: Doktůrci (2001) (seriál)

Všechno stojí a padá na zženštilém J.D.-em a to už celých 9. sezón, během kterých ukazuje, že i lékař si užije kopec srandy během záchrany životů. Takže poklaď nesnášíte doktorské seriály, tohle bude čistá vyjímka, kterou musíte vidět. "I'm no superman".

Mulholland Drive (2001)

Za pocit, za dojem, za vzrušení. Tohle všechno jsou aspekty které tohle dílo má. Dostanete načrtnuté veliké množství dramatických a cituplných scén, které nikam nevedou, nemají zakončení a jen se na sebe vrší. Když se to doplní unikátním hereckým výběrem a působivými výkony musí to být jeden z nejlepších filmů vůbec. Ale bohužel není, aspoň pro mně. Když mi Lynch nevysvětlí pointu, tak se nemám proč se těšit na konec filmu a začínám mě nudit. Úplně nejhorší je vystřízlivění na konci, když jsem si spojil že jde celou dobu o dušení popis lesbického vzahu obou hrdinek, čímž se z veškterého viděného obsahu stává nepotřebná vata. Velká škoda, ale je to způsobeno autorským rukopisem. Takže jen za ****

Bratříčku, kde jsi? (2000)

Nečekal jsem ani to málo a dostal jsem tak mnoho. Kouzelný film s lehkou příchutí road movie, který vrývá do paměti absurdně stylizované situace z dob o kterých nevěříte, že vůbec mohly být. Podmanivá je hlavně práce s kamerou a používání hřejivých filtrů a absolutně padnoucí hudby, při jejímž znění se mi vkrádá výraz naprostého trouby, který Coenům všechnu tuhle omáčku žere, a to i přes některé kiksy ve scénáři, které asi nikdy neochopím

Stroj času (2002)

Je modlou i odpadem zároveň. Záleží jen ke které skupině diváků se zařadíš a jesti u tebe dostane tenhle snímek vůbec šanci, poznáš to po prvních deseti minutách. U mě zafungoval okamžitě takže hodnocení musím mít zatraceně neobjetivní a krutě ovlivněné ať už hereckým nakopnutím od Guy Pearce, vláčnou hudbou a samozřejmě vizí cestování v čase :-). Tudíž nenacházím žádné chyby (rozdoně netvrdím že zde nejsou)

Mlha (2007)

Nepříjemné až hrůza a přesně to jsem po Mlze chtěl. Sice občas hraničí s infantilní vyvražďovačkou, ale v při správné lekací náladě mrazí až v hluboko v kostech. Tolik ucvatncýh emocí jesm dlouho nezažil v žádném snímku a ta uchvacující nenávist k nábožesnkým fanatikům mě úplně dodělala o to víc jsme na Darabonta naštavaný za hloupý a jako facka pálící konec. Nechápu komu se tím zvratem chtěl zavděčit a jen kvůlii němu jsem se rozhodoval jestli nesáhnout k hodnocení odpad :-(

Dexter (2006) (seriál)

Nejoblíbenější sériový vrah a kvalita Dexterových zářezů neklesá ani po 4.-té sérii. jestli si chcete vypěstovat závislost, tak jedině na tomhle a ne na vraždách. Garance kontroly kvality zajištěna.

Jak jsem poznal vaši matku (2005) (seriál)

Velká inspirace pro trávení pátečních nefilmových večerů. Pro všechny fanoušky Přátel naprostá nutnost. Kruci ještě teď mě z toho facko-dání bolí půlka ksichtu.

Jmenuju se Earl (2005) (seriál)

Mám hloupýho bráchu, život naprd, ale našel jsem karmu a s ní i šek s kterým všechno napravím. Seriál ve kterém je Amerika trochu jiná, a sice o hodně zábavnější a trochu retardovaná.

Memento (2000)

Nic si nepamatuji a proto mě nic nesvazuje, až na to jsem pronásledovatel, nebo pronásledovaný? Těžké puzzle.