Přízračný svět (2001)

Jak vyprávět o dvou mrchách co nenávidí všechny lidi okolo a jejichž jediným životním cílem je dokazovat si jak jsou nad věcí? Nějak to asi půjde protože ty dvě mršky jsou sympatické už od prvního pohledu a držíte jim tak trochu palce i když samy dostávají po právu pořádné kapky. Vzniká krásná filmová rovnice a když do ní s přesností dílu puzzle zapadne i Steve Buscemi k dokonalosti to nemá daleko. I když drobné úseky trapnosti tam najdete a konec mohl víc trpký a alespoň něco řešit. Takhle to nebude maximum.

Pevné pouto (2009)

Tahle nějak by měla vypadat reklama na ráj podle jehovistů. Teda aspoň to jsem si myslel jak jsem uviděl jeden z mnoha výjevů ze spirituálního světa. Smutné je že tyhle prvek měl příběh poutat k sobě a ne ho nesmyslně rozdělovat a rozmělňovat. Hlavní zápletka je samozřejmě výborná jen škoda že nejde víc na krev, přece jen ta více depresí a brutality jsem už dostatečně zvyklí a tak nevidím jiný způsob jak vyprávění okořenit. Takže pro příště, buď více akce a emocí nebo razantnější práce ve střižně. Takhle je to moc časově nabubřelé a rozhodně tolik času už do tohohle filmu nikdy neinvestuji. Slabší ****-

Muž s kinoaparátem (1929)

Příručka k tvorbě vlastního videoklipu, který by měl vydržet navěky a suverénně odrovnat všechny epileptiky už po pár vteřinách. Šílenost která je na konci filmu v souznění s ďábelsky hudbou už nechci zažít.

Cesta (2009)

Výborná temná jízda ve světě bez naděje a s budoucností noční můry. K maximálnímu hodnocení brání především otravný výkon dětského herce, zvlášť ve vypjatých chvílích a nějaké komplexnější rozuzlení. Protože to, které se mi dostalo je dost neuspokojivé, skoro jako by rejža chtěl říct,že bude pokračování. Rozhodně mě to donutilo sehnat si knížku, třeba pak ještě hodnocení změním.

Avatar (2009)

Ouuu to bylo barevné a prázdné. Mít dvě a půl hodiny času a nemít pořádně co říct. Někdo fakt doufá že budu nadšeně koukat na nové efekty a dynamické akční scény tlačené skrz 3D prostor, ale takhle to nefunguje.Avatar se chce jednoduše zavděčit všem a hlavně hodně vydělat, aby se chudákovi J.Cameronovi vůbec zaplatil. Bohužel za naprostý omyl považuji umístění filmu tak strááášně vysoko ve všech žebříčcích. Tuším že všichni recenzenti se nechají naivně vodit za ručičku a pak po finálních titulcích jen radostně podmáznou absolutní hodnocení. Pro mě film který neměl čím překvapit a na nějž nemám chuť koukat znova, proto jen ***.

Vzpoura strojů (1986)

Děsné béčko, které je šíleně nelogické, ale zato má několik zásadních plusů. A to sice skvělou hudbu od ac/dc, zábavný scénář od mistra hororu a velké hlučné naštvané trucky s nárazníky od krve. Rozhodně pošušňáníčko.

Gamer (2009)

Podvedení. Určitě podvedení, tak se musí cítit všichni co šli na tenhle snímek jako na bezmyšlenkovitou akční oddychovku, protože akční scény s výbuchy a kilogramy střeliva nefungují. Spíš poukazují na jinou část snímku a tou je humorné zamyšlení kam nás virtuální technologie zavedou, případně kde už někteří z nás žijí a to je dostatečně nepolknutelné sousto pro mnohé. Hodnotím poměrně vysoko už jen kvůli hereckému obsazení M.C. Halla a Gerarda Butlera a samozřejmě určité provokativnosti.

Zamilovaný profesor 2: Klumpovi (2000) odpad!

...už první díl byl průser, ale tohle kandidát na zcela novou kategorii. Má jednoznačně účinější dávivý efekt než prst v krku.

Zamilovaný profesor (1996) odpad!

V tomhle filmu je něco extra zkaženého. Pravděpodobně režiséra někdo uhranul, protože jsem nebyl schopný dodívat se na to ani v jednom ze tří (nebo kolika já vím) pokusů a z úchvatných reklam našich komerčních televizí na tuhle pecku se mi vždycky začne houpat žaludek... proto budiž odpad

Narrows (2008)

Je dojem, který ve Vás film zanechá vždy podle vašeho očekávání? Víte okamžitě o čem film bude a odhadnete konec už hodinu před skutečným závěrem? Jestli ano, tak přesně tohle nemusí být ten případ, přestože se nejedná o zvlášť hlubokou psychologickou depresivní sondu ani o epický příběh, tak zasáhne na ty správné místa v podvědomí a spolehlivě potlačí jakýkoliv pocit nudy. Bez civilně hrajících herců (skvělý Zegers, D'Onofrio) a reálné uvěřitelnosti příběhu by tenhle snímek nebyl ani poloviční.