Doktor od jezera hrochů (2010)

Hezký případ kdy kamera může zachránit úvodní naprosté znechucení z filmu, který už od úvodních záběrů podvědomě nesnášíte. To jediné se povedlo, a pomohlo mi přežít úvodních pár minut, které tvůrci z nějakého bizarního důvodu zvěčnili v traileru. Situace se může už jen zlepšit a taky že ano. Zvlášť světlé jsou scény kde se nevyskytuje paní hérečka Holubová ani její filmová dcera. Na milého troubu doktora si jde překvapivě v závěru zvyknout a vzít s povděkem, že to nějak zase dopadlo a vy jste se s chutí zasmáli. Mimo to mi pří jde dost výhodný přijít do kina už v dost společensky nepřijatelném stavu, to se budete válet při každém záběru na roztomilé africké zvířátko :-)

Návrat idiota (1999)

Nejsem si úplně jistý, kdo přesně by měl být tím idiotem, protože na Františka to určitě nesedí, ten je naivita sama. Ostatních herců se to také netýká, ti pouze předvádějí uvěřitelné herecké výkony.ve skřípajícím scénáři, který do konce nerozklíčuje mozaiku mezilidských vztahů, ve kterých hraje prim sobeckost a osobní zášť. Proto jediné řešení spočívá v tom, že za idiota je považován divák a z toho nemůžu mít velkou radost. Proto jen 2** za oblíbené herce.

Dámy nebo nedá mi? (2002)

Být při smyslech asi tuhle úchylnost odstřelím po první scéně, ale já díkybohu byl v tak upadlém stavu, že mi sebevětší trotlovina přišla náramně k popukání a správně úchylná. Škoda jen že jedná o jednu z variací tak tisíckrát viděné téma, která nejde proti jasnému a předvídatelnému zakončení. Ale i takové filmy jsou potřeba.

Hranice života (2005)

Světlo na konci tunelu může vypadat různě, ale nikdy nebude dávat smysl a tak je tomu i u tohoto snímku. Co scéna to zásah. Jsem zvědav co si z toho vezmu podruhé, potřetí...

Dr. House (2004) (seriál)

Nemám rád House, jeho tým a nemocnice mě vyloženě děsí. Jednoduše tenhle seriál není pro mně a to sem se těšil na další výživnou sérii, ale budu muset zůstat u Scrubs. Takže přenechávám tenhle klenot lidem co jej umí docenit.

Caligula (1979)

Extrémní, násilné, zhýralé a krutě unikátní. Pravděpodobně jde o první historický veko-pornofilm, který se snažil prošlapat cestu dalším snímkům podobného druhu, což se naštěstí nepodařilo. Ke všemu drží tohle zpracování ještě jedno prvenství, a sice že hlavní hrdina se hrdě producíruje v prapředku prvních pánských tang. Co tím chtěl Tinto Brass asi říct.

Čtvrtý druh (2009)

Mystérium, kterému je snadné uvěřit a nechat se jím vystrašit. A přitom není jasné nakolik se děj opírá o realitu, přece jen sloučení starověkých prvků s mimozemšťany je podivná kombinace, která nakonec dá vyprávění nový rozměr. Překvapilo mě, že neumím zhodnotit pořádně herecké výkony. Dost možná to byl záměr. Přece jen "dokumentární" části vyhlížejí velmi reálně a dost by se asi bilo, kdyby nebylo poznat z umělejších hereckých výkonů, které scény nejsou autentické. Přestože zasahování roztřesené ruční kamery do filmu nemám rád, tak uděluji maximum bodů co můžu, víc z daného tématu vytěžit nešlo.

Na lince je vrah (2006)

Kdybych nebyl nadšený fanda Camille, tak by mě asi nebavilo sledovat hodinu a půl její úžasné obočí a říkal bych, že je to děsný opruz. Takhle jsou to 2 hvězdy za ni a její vřískot. Mno a ta jedna zbývající za ten úžasný baráček na břehu jezera, který bych jednou taky chtěl, samozřejmě bez souseda masového vraha.

Smrt čeká všude (2008)

A možná to i mělo chybu. Guy Pearce nemusel být "odvelen" ze scény tak záhy.

Box (2009)

Důkaz, že lze natočit film ve kterém nefunguje vůbec žádný tradiční aspekt. Asi snaha o nový žánr. Nic co tvoří tradiční složku dobrého filmu se tady nevyskytuje v požadované formě. Jednoduše je to nechutná míchanice všech žánrů, přičemž z každého si bere to povrchové a nejmíň zajímavé. Montovat sci-fi, drama, mysteriózní a sociální studii v kulisách 70-tých let je špatný nápad, ale někdo ho zjevně měl. Výsledkem je slizká míchanice, jejíž pachuť budu cítít v krku a jenž spolehlivě přemaže Donnieho Darka. Mno a proto ty co hodnotili tak vysoko bych měl malou nevinnou poznámku, prosím podívejte se na to ještě jednou a uvědomte si co jste to vlastně hodnotili.