Show Jana Krause (2010) (pořad)

V českém prostředí ojedinělá vlašťovka. Humor je typický a dokážu si ho užít, ale přijde mi, že v tomto humoru probublává taková ta buranská česká nátura. Taky se mi mnohem víc líbí nepolitické a nezávažné rozhovory. Na Krausovo moralizování většinou nemám náladu, takhle po večerech.

Šéf na grilu (2011) (pořad)

Nemůžu příliš hodnotit kvalitu pořadu, protože jsem se na něj díval při nemoci a dietě, což se určitě podepsalo na mých dojmech :-) sliny se mi ještě teď sbíhají.

Frajeři ve Vegas (2013)

Celá čtveřice hraje dokonale a dohromady to celkem dobře funguje. Hlavně Morgan Freeman je dokonalý senior. Nicméně tam chybí možná něco šíleného, něco netradičního či překvapujícího, co by tomu dodalo trochu větší šťávu.

Číslo 9 (2009)

Po celý film mi bohužel bylo úplně ukradený, jestli ti pytlový panďuláci zařvou nebo ne. Nečíst popis filmu tak to asi vypnu hned po patnácti minutách. Takhle jsem aspoň věděl na co celou tu dobu čekám.

Okresní přebor - Poslední zápas Pepika Hnátka (2012)

Oproti seriálu je to méně než poloviční. Vtipy se opakují a celkově to až nudí. Samozřejmě to má velmi světlé momenty, které ale jsou stejné jako v seriálu a nic nového to nepřineslo.

Wimbledon (2004)

Tak tomuhle rozumím. Dokonalá vyváženost všeho dobrého (včetně času). Existují romantické komedie, které jsou překombinované a natahované až běda. Ne tady. Tady je všechno tak esenciální a (v dobrém) primitivní, že to jednoho dojme.

Muž z oceli (2013)

Někdo se tu snažil natočit "jiný" film. Je to jak z Marsu. Souboje popírají všechny fyzikální zákony, což lze u Supermana čekat. Má to však za důsledek, že se do sebe jen tluče dokud jeden nepadne, což po deseti vteřinách neuvěřitelně nudí. Málem jsem se ukousal nudou k smrti.

Milenci a vrazi (2004)

Nejedná se o příjemný film hlavně proto, že se nejedná ani o příjemnou knihu. Musím uznat, že atmosféru knihy vystihl film velmi zdařile. Všechny postavy zachvacuje neustále se opakující nuda, závist, deprese a přízemní touha po uspokojení všemi dostupnými prostředky. A to vše bez sebemenší stopy po smyslu života. Hrozivá doba, která pomohla těmto vlastnostem v člověku zakořenit, je zde vykreslena velmi reálně. Není se čemu divit, že se nejedná o příjemný film.