Hříšné noci (1997)

Nikdy som si nemyslel že môže byť diskofilné péčko tak zábavné. Škoda, že len zábavné.

Až na krev (2007)

Epický ťažko stráviteľný masterpiece. Nejdem sa už pozastavovať nad PERFEKTNOU réžiou, scenárom a nadpozemskými hereckými výkonmi, keď mi už dochádzájú slová chvály. Čierna Krv je filmom aký tu už dlho nebol. A celé sa to končí surovou a dychvyrážajúcou katarziu v kuželkárni. PTA je mimozemšťan. Ako môže niekto na plátno preniesť toľko emócii?!

Oko bere (2008)

Fajn. Spočiatku nenápadná teen kravinka z ktorá sa potom vyvynie taká teen variácia na Ocean´s eleven. So však ochotný prižmúriť oči ;). Predsa len, človek si pri tom chce oddýchnuť a nie rýpať sa v priemernom scenári. Avšak réžia a herci sú dobrí a parádne pri tom odsýpa. Na unudené sobotne odpoludnie ako vyšité. PS: asi sa naučím hrať blackjack ;-))

Bowling for Columbine (2002)

Wanna buy a gun? Michael Moore rýpe do všetkého ako sa dá. A ono to funguje. Už dlho som sa tak nezabával. A to pri filme ktorý je vlastne dokumentom o americkej paranoi a vystríľaní pólky strednej školy. Podať to takto, to už chce naozaj talent...

Monstrum (2008)

Sympatický mix Blair Witch Projectu a emerichovej Godzilly podaný v parádnom zimomriavkovom kabáte. Vizuálne invenčné, a zvukovo úžasne premakané. Zároveň však nič čo by vás ohúrilo svojou veľkoleposťou. Je to taká malá veľká hra s divákom predhodená struhujúco a nepredvídateľne. 85%!

Blbý a blbější (1994)

Je to fekálne, zvrhlé a nemorálne. A vďaka svojej schválnej ultradementnosti je to ultrazábavné...

Kat: Válečná zóna (2008)

Čisté stupídne, stupídne erkové béčko. Neviem čo si Lexi myslela že vytrieska z tak debilného scenára a prehrávajúcich hercov, keď sama na svojom poli totálne zlyháva. Pri dialógoch som mal veľa krát chuť vypichnúť si oči vidličkou a spáchať harakiri utopením v záchode...Réžijný fail vidno prakticky vo všetkom. Či už ide o budovanie atmosféry, alebo nezvyčajne ťarbavo natočenú akciu, chýba tomu akýkoľvek drive, nadhľad a sem tam nejaká hláška. Celé to na mňa pôsobí nejako divne mdlo. Brutalitky občas potešia, ale čo z toho, keď akurát pôsobia ako smiešny kŕč. Herci s výnimkou dobre hrajúceho Raya Stevensona absolútne prehrávajú a hlavný záporák mi pôsobí ako trtko ktorého scenárista odpísal z Nolanovho Dark Knighta.

Jak vycvičit draka (2010)

Najdospelejší a najserióznejší animák od Dreamworksu. Práve scenár podáva filmu potrebnú iskru, kedže konečne nieje klišovitý, resp. s klišé pracuje opatrne a citlivo. Hudba famózna. Síce to už nemá v akčných scénach taký drive ako Kung Fu Panda (a celkovo réžia je fajn ale mohla byť lepšia) ale človek má potom pocit lepšie odvedenej práce ako keby to bola iba eye-candy nafučaná 3D bublina. Avšak animácia je super :O

Kung Fu Panda (2008)

Silné štyri. Dreamworks sa usilovne doťahuje na Pixar, avšak je mi sympatické že ide svojou cestou. Kung Fu Panda je vtipná, zdôrazňujem výborne nakrútená, v akčných scénach veľkolepá a niekedy sympaticky klišovitá. Scenár síce nieje svetoborný, avšak celé je to podané tak trochu s nadhľadom a veľmi sympaticky. Btw, nikdy by som si nepomyslel, že súboje v animovanom filme tak trochu predčia v akčných scénach 3/4 filmografie Jackieho Chana ;)

Opilí láskou (2002)

Vyspelý a vo svojej podstate jednoduchý avšak pekný film. Prvá depresívna polhodina bola pre mňa jedným z najúžasnejších filmových momentov. PTA je génius...

Ovládací panel
6. nej uživatel Řecko