Šokugeki no Sóma (2015) (seriál)

Vôbec neviem, ako som mohol Shokugeki zabudnúť ohodnotiť. Je to taký bizár, že aj väčšina veľmi zláštnych japonských filmov či seriálov sa na túto vec nechytá. Kto chce zažiť skutočný "food porn", vrelo odporúčam. Orgazmus spôsobený jedným hltom, obrovské prsia lietajúce sem a tam, zvrátení fanúšik by sa určite potešil, keby z tohto vznikli aspoň zo dva diely hentai animácie. Zároveň je to vtipné a do istej miery poučné v rámci kulinárstva, tak pokiaľ niekto vydrží prvé 2-3 diely a zvykne si na seriálový rukopis, Shokugeki si zamiluje.

Star Wars: Poslední z Jediů (2017)

Ešte by sa tomu dali nájsť úsmevné nelogické miesta, no je ich oveľa menej, než pri epizóde VII. Bola to hra na efekt so štipkou trefného humoru a množstvom krásnych scén. Kvalitatívne o jednu hviezdu lepšie než pri prvom diely novej trilógie.

Thor: Ragnarok (2017)

Konečne Thor pre mňa. Na tretí pokus, no dočkal som sa. Svieži, hravý, vtipný. Niekedy až príliš bizarný, no vôbec mi to neprekážalo a užil som si to. Prvé dva sólo filmy Thora boli veľkou nudou, no evidentne sa ten "Boh kladív" oťukal a v tomto filme vyžmýkal, čo treba.

Kimi no na wa. (2016)

Prvú možno pol hodinku som nerozumel, prečo je okolo tohoto filmu taký rozruch. Áno, zaujímavý nápad vtipnej japonskej kreslenej romantickej komédie. Ale až tak? No postupne vysvitlo, že snímok je precízne prepracovaný do detailov a emotívne som ho prežíval až do konca. Povedal by som, že aj po ňom. Krásny film.

Spider-Man: Homecoming (2017)

Veľmi vtipné prevedenie, komixovo azda najvernejšie, hoci sa v ňom ešte neobjavili typické postavy zo Spider-Man univerza. Ale myslím, že je to tak dobre a dočkáme sa čoskoro. Nie je to úplne dokonalý pokus, no užil som si ho. Spider-Man tu ide od nuly, aj keď nie od takej nuly, ako v ostatných dvoch pokusoch o jeho stvárnenie. Vedie si vlastný príbeh prepletený s Avengermi a prináša svieži vzduch do plachiet. Trochu pripomína bláznivú puberťácku komédiu, no nie je to na škodu. Teším sa na ďalších, keďže Spider-Man je asi môj obľúbený komixový hrdina.

Rick a Morty (2013) (seriál)

Precízny, kontinuálny, nápaditý,no niekedy podľa mňa trochu moc tlačí na pílu a navonok pôsobí lacno. Nie že by som chcel na ňom niečo meniť, no príde mi to, že by to mohlo vyzerať krajšie. Každopádne sa teším na ďalšie série.

One Punch Man (2015) (seriál)

Parádne anime. Trochu krátke, no asi to tak má byť. Skvelá dávka irónie, chladnokrvného humoru a dennodenných humorných trápení najsilnejšieho hrdinu, o ktorom nikto nevie, prípadne mu nikto jeho silu neverí. Takýchto seriálov by mohlo byť určite viac.

Strážci Galaxie Vol. 2 (2017)

Trailer nebol taký nabitý ako k jednotke, no samotný film sa presadil. Nabitý humorom, akciou, originalitou, pútavými scénami, postmodernou. Každý si prišiel na svoje. Dokonca ak komixoví ignoranti. Predsa len som čakal od potitulkových scénok, že napovedajú niečo o Infinity War. Žiaľ, nevydalo.

Hisaishi Jō in Budōkan (2008) (koncert)

Pre fanúšikov japonskej animácie povinná jazda. Hneď má človek chuť pozrieť z nostalgie nejaký ten Miyazakiho fil. A keby len jeden. Môj obľúbený skladateľ soundtrackov v plnej paráde. Ešte by som niečo podobné poprosil k hraným filmom, na ktorých pracoval.

Fullmetal Alchemist: Bratrství (2009) (seriál)

Pozreté veľmi rýchlo a rozhodne nesklamalo. Naskakujem na ďalšiu anime vlnu, tak to vidím. Full Metal je k tomu zaručene dobrým odrazovým mostíkom.